Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok írni jó és sikeres...

Tudnátok írni jó és sikeres krimi könyveket vagy írókat? (Lehetőleg ne mai darab legyen, a régieket szeretném egyelőre olvasgatni, amit még lehet kapni a boltokban, vagy megtudom rendelni.)

Figyelt kérdés

Még nem nagyon olvastam könyveket, de szeretnék kicsit rátérni az olvasásra is, mivel már kicsit meguntam a filmeket.

Nem csak krimi érdekel, hanem sci-fi, kaland, akció.



2020. okt. 25. 21:42
 1/4 anonim válasza:
58%
John Grisham- A cég van benne krimi, maffia pdf formátumban ingyen le lehet tölteni.
2020. okt. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Agatha Christie

Stephen King

Tom Clancy

Ed McBain

Edgar Wallace


Írd be a Google-be, hogy skandináv krimik, na az összeset nagyon szeretik (könyvtáros vagyok, így van egy kis rálátásom ezzel kapcsolatban).

2020. okt. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 belapus ***** válasza:
100%

Krimiírók még...

Edgar Allan Poe ( a detektívregény „feltalálójának” tartják ),

Dashiell Hammett,

Raymond Chandler,

Ross Macdonald,

Arthur Conan Doyle.


Akció, kaland...

Elmore Leonard (krimi is és akció is ),

Jules Verne,

Edgar Rice Burroughs,

Jack London,

Karl May,

Lőrincz L. László ( Leslie L. Lawrence, Frank Cockney ),

Vavyan Fable.


Sci-fi, fantasy...

H. G. Wells,

Isaac Asimov,

Ray Bradbury,

Stanisław Lem,

Frank Herbert,

Zsoldos Péter,

Arthur C. Clarke,

J. Goldenlane,

J. R. R. Tolkien,

C. S. Lewis,

Ursula K. Le Guin,

Robert E. Howard.

2020. okt. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

attól függ, mit tekintünk mainak/réginek. Tom Clancy határeset lehet (ahogy sok korábban írt is). a régebbi könyvei a hidegháború idején játszódnak, az újabbak egyre maibb korban (a legújabbak meg már csak a neve alatt jelennek meg, de más írja őket - mióta meghalt ezt az eredeti kiadásokon nem is titkolják, csak a magyar változatokból felejtik ki rendszeresen).


inkább kém történeteket írt, de krimi is van bennük bőven, szerintem nagyon izgalmas, élvezetes, jó olvasásra szoktató történetei vannak és a legtöbb könyve kapcsolatban áll, ugyanazoknak a főbb szereplőknek az életét lehet végigkísérni sok féle kalandon keresztül.


a filmen is megjelent Vadászat a Vörös Októberre például egy jó pont, amivel el lehet kezdeni az olvasást.

2020. nov. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!