Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki ajánlana jó könyveket?...

MBS kérdése:

Valaki ajánlana jó könyveket? A legjobbakat netán? Fantasy illetve egyéb, egyelőre külföldi írótól várok de magyar is érdekelhet, de tényleg olyan kéne ami nagyon jó, muszáj elolvasni.

Figyelt kérdés

2013. jan. 24. 22:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Persze tudom, hogy sok jó van de mégis általánosságban?
2013. jan. 24. 22:33
 2/7 anonim ***** válasza:
Szergej Lukjanyenko bármelyik könyve, főleg az Őrség sorozat. :)
2013. jan. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosabban, légyszi. Klasszikus, vagy úgy általánosan, hány éves vagy, mi nagyjából az érdeklődési köröd?

De azért így is próbálkozom. G. R. R. Martin Tűz és Jég Dala sorozata (Trónok Harca) baromi hosszú, de megéri elolvasni, ennél jobb fantasy-t a Gyűrűk Ura óta nem írtak, amit szintén ajánlok. Vagy Joe Abercrombie A penge maga c. sorozata (három kötet, szintén elég durva, de jól megírt.) Neil Gaiman Amerikai Istenek, bár ez elég szélsőséges, ha tetszik a stílusa, akkor imádni fogod, ha nem, akkor nagy valószínűséggel halálra unod magad rajta. (Bevallom nem vagyok hatalmas fantasy-rajongó.)


Egyéb könyvek: Orwell: 1984 (brilliáns társadalomkritika, klasszikus, hosszúnak sem igazán nevezhető.)

Üvöltő szelek (ha lány vagy, bár mindenkinek ajánlom, mert tényleg emberi karakterek vannak benne, de amúgy is, mert hiába van ott a romantika, attól még nem fullad csillámporba.)

Magyarból pedig szintén nem egy mai darab, de Madách: Az ember tragédiája.


Ezen kívül persze vannak még jó/híres sci-fik/krimik/drámák/stb, de egy kicsit írd még körül a kérdést. :) Remélem segítettem.

2013. jan. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hello! Köszi mindenkinek és 18/F

A Trónok harca már megvolt... most a Szél nevébe kezdtem bele nem tudom milyen lesz...

2013. jan. 25. 23:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Robin Hobb művei.
2013. jan. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Assassin's Creed esetleg vagy Suzanne Collins Éhezők Viadala. mindkettőt csak ajánlani tudom,én az előbbire pályázok jelenleg.Esetleg még a Halál ereklyéi,azt én még nem olvastam,de csak jókat hallok róla.:)
2013. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mark Lawrence: Széthullott birodalom
2016. jan. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!