Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Akinek van ismerete a könyvkia...

Akinek van ismerete a könyvkiadással kapcsolatban: Az lehetséges, hogy egyébként egyelőre Magyarországi állampolgárként, írj egy könyvet, majd azt lefordíttasd/lefordítsd idegen nyelvre ha tudsz a nyelven és külföldi kiadóval köss szerződést?

Figyelt kérdés

Tudom bonyolult, vagy talán nem is, de ha értitek. Tehát ha valaki előre tudja, hogy szeretne elköltözni, mindegy miért és hova, legegyszerűbb mondjuk angol nyelvvel kapcsolatban álló helyre, és szeretne írni, de szeretné ha a könyvet előbb kiadnák mint hogy ott lakna, és ott szeretné, hogy kiadják, akkor erre kínálkozik bármilyen vízió?


Azt előre bocsátom, hogy full kezdő vagyok a témában, úgyhogy az arroganciával kíméljetek, akinek fontos válasza van az írjon. Köszi!!! <3



2018. okt. 2. 20:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Az mindegy, hogy hogyan venné fel a kapcsolatot külföldi kiadóval, ha egyébként lehetséges, ma már nem egy műtét.
2018. okt. 2. 20:08
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az angol nevterületeken máshogy megy a szerzőkkel való szerződés.


Az írók nem kiadókat keresnek meg, hanem irodalmi ügynökségeket (Literary Agency). Először velük kell leszerződni, majd ők azok, akik a kínálatukkal megkeresik a kiadókat és vagy ráharapnak vagy nem. Amennyiben egy kiadó megveszi, az ügynök jutalékot kap.

2018. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Ezt nem tudtam, nem ismerem még pontosan a kiadás menetét, főleg így.


De kihagytad a lényeget: ez lehetséges akkor is ha nem él ott egyelőre az író?

2018. okt. 2. 22:38
 4/4 A kérdező kommentje:
Úgyértem így is "ráharap(hatná)nak"? Ha már így fogalmazol.
2018. okt. 2. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!