Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen a tökéletes első fejezet?

Milyen a tökéletes első fejezet?

Figyelt kérdés
Mit kell tartalmaznia mindenképp, és mi az, amit inkább ne? Hozhatunk be sok karaktert, vagy az összezavarná az olvasót? Muszáj bemutatni a protagonista backstoriját, vagy ráér egy távolabbi ponton (esetleg egy másik könyvben)?

2020. nov. 27. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen keltse fel az érdeklődést. Egy érdekesebb esemény történjen benn vagy záródjon cliffhanger-el
2020. nov. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármi működhet, amennyiben jól meg tudod írni, érdekesen tudod találni.
2020. nov. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nincs semmi kőbe vésve, ahogy elöttem is írták, csak keltse fel az érdeklődést. Lehet úgy is, hogy egyből a történet közepébe vágsz, vagy, hogy a kiindulási pontot és szépen lassan bemutatod ha érdekesen tudod azt tálalni.
2020. nov. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem az tud megfogni, ha rögtön párbeszéddel kezdődik. A párbeszéd közben esetleg lehet valami mesélés a beszélgetők hátteréről.

Azt a könyv kezdést nem csípem, ha valamilyen gyönyörú leírassal kezdődik a történet. Mondjuk még ezt is elviselem, ha a mesélő humorral ötvözi.

2020. nov. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igazán van olyan dolog, amit muszáj tartalmaznia az első fejezetnek ahhoz hogy jó legyen.


De amit én például nem szeretek az első fejezetben, ha valaki rögtön rengeteg szereplőt be akar mutatni, főleg mikor elkezdik sorolni, hogy ő itt született, ez a munkája stb. Ugyan már, úgy se fogok emlékezni rá. A könyv elején a főszereplőt akarom megismerni, esetleg a hozzá közelálló embereket, és aztán jöhet a többi szereplő. De sajnos sokan esnek abba a hibába, hogy túl gyorsan túl sok infót akar átadni az olvasónak, aminek értelme sincs, hiszen az olvasó úgy se fogja megjegyezni a hirtelen adagolt információk nagy részét.


Illetve azt se annyira szeretem, mikor úgy kezdődik az első fejezet, hogy a főszereplő egész életét leírja a szerző. Így elég unalmas. Sokkal jobb inkább a párbeszédekből rájönni a háttérsztorira, vagy bármi, de legyen benne egy kis titokzatosság, nem kell rögtön mindent az olvasó elé tárni.


Viszont bármilyen lehet a tökéletes első fejezet. Mármint, úgy is meg lehet jól írni a fejezetet, ha klisésen avval kezdődik a történet, hogy a szereplőnk pont most ébredt fel. De úgy is meg lehet jól írni a fejezetet, ha belevágsz a közepébe, és úgy kezdődik, hogy a karakter pont harcol, vagy ilyesmi. Szóval nincs egy konkrét tökéletes első fejezet, sokféleképpen lehet érdekes sztorit érni. Viszont én amit mindenképp kerülnék az első fejezetben, vagy úgy bármikor, az az, hogy ne próbálj meg kétszáz szereplőt részletesen bemutatni egy részben, illetve legyen mindig egy kis rejtélyesség a szereplők körül, nem kell így rendesen leírni az elejétől a végéig a háttérsztorijukat, hanem majd a sztori közben mindig elejtesz néhány információt, és végén összeáll a dolog.

2020. nov. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sokat okultam a válaszokból. Igyekszem majd íráskor észben tartani őket. Még nem tudom, hogy kezdődjön, de vagy azt akarom, hogy az első mondat ugyanaz legyen, mint a történet utolsó mondata, vagy az első mondat írja le az egész történetet (mint a Setét Torony esetében).
2020. nov. 28. 22:46
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A válasz egyszerű, tökéletes.:D Minden egyes regénynél, írónál, de olvasónál is más az, ami beleillik ebbe.
2020. nov. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak írd meg, ha a tökéletest akarod, úgyis csak el fogod szúrni.
2021. dec. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!