Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tanar-diak viszony konyv?

Tanar-diak viszony konyv?

Figyelt kérdés

Szivesen olvasnatok egy ilyen konyvet? Kisse polgarpukkaszto,de szerintem pont ez benne az erdekes. Elkezdtem irni egyet. Ide teszem a linket. Velemenyeket kerhetnek? Meg epitojellegu kritikat esetleg. Ki adatnam rendes konyv formajaban is,ha lenne olvasoi korom,ha persze jo.


[link]



2020. dec. 11. 15:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Ha már publikáltad wattpadra, valszeg egy kiadó sem fogja újrapublikálni😥
2020. dec. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ide csak az alapot irtam,mert hat igy ha magamba vezetgetem akkor nemtudom mennyire lenne olvasott :/
2020. dec. 11. 15:30
 3/15 anonim ***** válasza:
15%
Nem szabad ilyeneket írni 😀 mit gondolnak az emberek? 😀
2020. dec. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Végigolvastam. Nem lenne rossz, de rengeteg benne a helyesírási hiba, némely mondatnak pedig nincs is értelme.
2020. dec. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban véve én nem nagyon szoktam rendes kiadott könyveknél ilyen témájú könyveket olvasni, mert annyira nem érdekel ez a téma, hogy fizessek is érte. Szóval így nincs sok tapasztalatom. Viszont Wattpadon, meg ilyen oldalakon, sok ilyesmi történetnél én azt tapasztalatom, hogy nagyon felszínesen írják meg a tanár-diák kapcsolatát, viszonyát. Szóval sokaknál annyi a sztori, hogy a csaj meglátja az új tanárt, aki nagyon jól néz ki, és rögtön elkezd fantáziálni róla, aztán a csaj bepróbálkozik, a pasinak bejön ez, és lefekszenek. Na, a legtöbbnél én ezt látom, hogy ennyi az egész, de ezeken kívül nincs semmi érzelem, csak az egész ilyen felszínes vacak.


Na, most elolvastam a te történetedet. Minden amit mondok, az segítőszándékú, ne vegyél semmit se magadra, csak a meglátásaimat írom le.


Maga a történet egy kissé klisés nyilván, de ez nem baj igazából. Viszont szerintem túl gyors az egész. Mármint most gondolj bele, hogy kapsz egy új tanárt, és rögtön a avval kezdi, hogy bármi baj van, neki elmondhatod, beszélhettek, stb. Na, ez szerintem elég irreális. Mármint ha egy adott tanár már több hete, hónapja tanít egy adott osztályt, akkor lehet, hogy lassan kialakul egy bizalmasabb viszony, viszont azért szerintem elég sok idő kell ahhoz. A te történetedben pedig ez már szinte rögtön kialakul, ami számomra nagyon fura. Meg nagyon elsieted. Egy könyv átlagosan 300-400 oldal szokott lenni, vagy legalábbis akörül, most ez nem is annyira fontos. Szóval szerintem simán belefér, hogy a kapcsolatuk kialakulását több fejezetben tárgyald. Nem kell elsietni a dolgokat. Adj lehetőséget az olvasóknak, hogy jobban megismerhessék a szereplőket, hogy megkedvelhessék őket.


A másik maga a fogalmazás, helyesírás. Rettenetesen sok hiba van benne, fáj olvasni. Én már azért is képes vagyok egy történetet lepasszolni, ha rossz a párbeszédek központozása. Egyszerűen annyira irritálja a szememet az ilyen dolog, hogy az csak na. Ha most nem így találok rá a sztoridra, hanem csak úgy random Wattpadon, akkor az első 3 sor elolvasása után már rég abbahagytam volna. Az írásjelek után KELL (!!!!) szóköz. Nem csak a mondatvégi pont után, hanem a vesszők után is. Ezt jól jegyezd meg.


Illetve van néhány hely, ahol rosszul használod a szavakat, vagy ha nem is rosszul, de elég furán jön ki az egész.

Pl.: "Szürke falai nem éppen elit gimnáziumra emlékeztetnek, még inkább romos kórházra." Itt ne a "még" szót használd, hanem inkább a "hanem" szót.


Akkor eléggé zavaró még az is, hogy a párbeszédek középre vannak helyezve. Legyen az egész szöveg sorkizárt, az a legrendezettebb.


Nem tudom hol írod meg a részeket, de gondolom Wattpadon. Wordbe írd, és ott is kapcsold be a helyesírás-ellenőrzőt. Nagy segítség, hiszen az akkor is jelez, ha egy írásjel után nem raktál szóközt, amire neked szükséged van. Viszont másfajta helyesírási hibák is vannak, szóval azért is lenne hasznos dolog a Word.


Még lenne pár dolog, de már fáradt vagyok, szóval inkább passzolom, lusta vagyok leírni. :D De a lényeg az az, hogy ne siess a történettel, nem kell 2 rész alatt összejönniük, és nem kell már a második részben ölelkezniük, és nem kell a megismerkedésük után rögtön elmondani a fél élettörténetét. Főleg, hogy szerintem a való életben nem annyira szoktak ilyen gyorsan ilyen közel engedni valakit az emberek magukhoz. Ezenkívül, helyesírás! Nagyon figyelj rá!

2020. dec. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Koszonom,irhatok privit,miert sietem el ugy mond a történetet?😚 Koszonom megegyszer az epito jellegu kritikat!
2020. dec. 12. 10:11
 7/15 A kérdező kommentje:
A vesszoket javitottam!!! :D
2020. dec. 12. 10:24
 8/15 A kérdező kommentje:
Picit ujra írtam.🤗
2020. dec. 12. 10:59
 9/15 anonim ***** válasza:
Wattpadon a Hidegháború trilógia pont e téma alapján készült. Érdemes elolvasni.
2020. dec. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

ÚJRA ÍRVA!😚


[link]

2020. dec. 12. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!