Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az e-book,a hangoskönyv, mint...

Az e-book,a hangoskönyv, mint olvasás kiegészítője. Vagy ennél sokkal több? Többi lent.

Figyelt kérdés
A tv megjelenésekor, a hangoskönyvek megjelenésekor úgy gondolták, hogy felváltják a hagyományos kézzel fogható könyveket. Az e-book is egy ilyen kiegészítő lenne, vagy a nyomtatott könyvek felváltója lesz?

2020. dec. 23. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Az e-book nem kiegészító, az a rendes könyv, amit ugyanúgy olvasol, csak nem papírról.

A hangoskönyv meg kicsit olyan, mint a gyerekeknek az estimese. Ott is a rendes mese van, csak az szülő felolvassa a gyereknek.


Teljesen eltűnni nem fog, de háttérbe szorul.

Lásd: színház - mozi - tv - online filmnézés

Az elsők nem szűntek meg teljesen, de mégis kevesebb van belőlük mint régen.


A hangoskönyvvel meg az a helyzet, hogy 2 féle ember létezik:

- aki ha fáradt, már nem érti, hogy mit olvas, és inkább felolvastassa a kötelezőt a Google fordítóval (ismertem ilyet...)

- aki ha fáradt, 2 perc után már nem éri, hogy mit mondasz neki


Én pl utóbbi vagyok, a hangoskönyv nekem meg kb semmit se ér, mert én kell lássak valamit, hogy meg is maradjon. (Ha az csak pár szí is) A hallgatás nem elég.

2020. dec. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%

A hangoskönyv nem fog felváltani semmit, de az előző is hülyeséget ír a "2 féle emberről".


Hangoskönyvet is teljesen lehet követni, ha nincsenek gondjaid a figyelemfenntartással, akik pedig hangoskönyvet hallgatnak azok lehetnek látássérültek, vagy egyszerűen nincs idejük leülni, de takarítás, vezetés, egyéb agymunkát nem igénylő tevékenység közben a rádió helyett a hangoskönyvet be tudják nyomni.


A hangoskönyv nem úgy van felolvasva, mint ahogy a Google robot beszél. A jó hangoskönyv felolvasó *mesél*: színészkedik, suttog, felnevet, hangot vált a beszélőtől függően. Sok hangoskönyvben még hangeffektek is vannak: ha például hajón játszódik egy jelenet, hallod a hullámokat, a hajó nyikorgását stb.

2020. dec. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak tudnám mi a fene sértette meg valamelyik hópihe begyét. Minden, amit leírtam, saját tapasztalat, bár én caak angol hangoskönyvet szoktam hallgatni, magyart nem.
2020. dec. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%

Első, de miért csak este lehetne hangoskönyvet olvasni, mikor álmos valaki?


Amúgy kezdem azt hinni, hogy a gyakori kérdések könyvek témakörét valamelyik nagy könyvkiadó üzemeltei (csak viccelek), mert ha nem azt ismételgeted, hogy csak a teljes árú, vadiúj, trendi, drága mint a fene keményborítású könyveket olvasod, akkor mindenki kiakad, hogy fujjjjj paraszt, menj innen.

Mondjuk minden második kérdés Leiner Laura hulladék, vagy Harry Potter (ami összességében nem rossz, de nem az irohalom csúcsa bizonyos kor felett), esetleg fanfiction, szóval inkább tinilányok lehetnek, akik szerint a presztizs az az, ha megvan neked az egész Szent Johanna Gimi.

2020. dec. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nemzetközi buszsofűr vagyok, munka közben hallgatok hangoskönyveket, van mikor egyhuzamban 12órát el kell üssek valamivel... erre tökéletesek a hangoskönyvek.
2020. dec. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!