Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kaphatnék egy véleményt a...

Kaphatnék egy véleményt a könyvemről?

Figyelt kérdés

Írok egy könyvet, és az első fejezetet már fel is töltöttem wattpadra. Leírnátok a véleményeteket?

[link]



2020. dec. 25. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írd ki hogy ki a célközönség akiknek szól, mert úgy érzem nagyon nem nekem. :D
2020. dec. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Lena7 ***** válasza:
100%

Szerintem egész jó. Szépen fogalmazol, érthetően/tisztán írod le a dolgokat.


Mást nem nagyon tudok róla írni, szerintem még kéne pár fejezet (legalább addig, amíg beindulna a sztori), utánna sokkal jobb és tartalmasabb véleményt is lehetne írni.

2020. dec. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
29%

Elolvastam a kitett fejezetet, leírok pár dolgot és az észevételeimet.

Szigorú leszek, de ndm direkt csak, hogy megértsd.


A mondatok írásával nincs gond, a mondat után szóköz, a vessző után szóköz stb.

Viszont a párbeszédeknél észrevettem pàr hibát:

- Ashley, neked is gyönyörű a sörényed, de könyörgöm, hogy akarsz így focizni? - meredt rá.


Ez ìgy helytelen, a mondatod helyesen így lenne ìrva:

- Ashley neked is gyönyörű a sörényed, de könyörgöm, hogy akarsz így focizni? - meredt rá


A következő sorban folytatod a következő mondatot.

Ha a narrációnál olyasmit használsz, mint mondta, felelte, stb., akkor sosincs előtte pont. Ha az éppen egy kijelentő vagy felkiáltó mondat, akkor a kérdőjelet és a felkiáltójelet használnod kell, de a pontot nem.


Nos igen. Ha ilyen a narráció, nem kell pont. De van, amikor kell. Akkor kell pontot raknod, ha a narráció nem olyasmi, minthogy mondta, felelte stb. Hanem akkor kell pont, ha a narráció nem arról szól, hogy miképp szólalt meg a szereplő, hanem tulajdonképpen egy új mondat.

Ezekkel nálad nem volt baj.


A párbeszédeknél azt is észrevettem, hogy nem kezded mindig új sorba ami baj, mert eléggé zavaró tud lenni, ide tartozik a párbeszéd után következő mondat amit szintén új sorba írunk és nem közvetlen a párbeszéd után.


Maga a történet jó, de a cím és az eddigi történet szerintem nem illik össze eddig. Nem bántásképp, de a sok mesélés miatt unalmas a és nincy benne izgalom. A részekbe mindig csempész valami izgalmat valami fordulatot amitől izgalmas lesz a történet. Írj úgy, hogy könyörögjünk neked a folytatásért!

2020. dec. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
43%
A 3. vagyok, bocsánat a helyesírási hibákért!
2020. dec. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

1. Ne nevezzetek már wattpados sztorikat könyvnek.

2. A kiemelt mondatba épp te raktál egy helyesírási hibát, kell az a vessző Ashley neve mögé. Nem csak wattpadot kellene olvasni, akkor javulna a helyesírásod.

2020. dec. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

A helyesírás ritka szuper. :) Wattpadon kevés ilyet látok.


A sztori egyelőre nem fogott meg annyira, mert kevés dolog történt, de pl. Black karaktere már most szimpi. :)

Az jó, hogy írtál a főszereplő hátteréről, az segít, hogy könnyebben azonosuljunk, szimpatizáljunk vele.


Egyedül annyi tanácsom lenne, hogy néha érdemes gyomlálgatni egyes leírásokat, amikor egyes nem fontos dolgokban nagyon belemész a részletekbe.

Pl. " Leültem a padra, kivettem a sporttáskámból cuccom, és én is átöltöztem." <-- itt elég lenne annyi, hogy "én is átöltöztem"


Ha ezeket kiszedegeted, sokkal pörgősebb lesz. ;)


De egyelőre szerintem nagyon ügyes vagy, csak így tovább! ;)


És egyébként ha szeretnél több visszajelzést, érdemes facebook-on csatlakozni Wattpados csoportokhoz, ott mindenki meghirdeti az írásait, úgy többen odajönnek olvasni.

2020. dec. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a helyesírásra direkt odafigyeltem, engem is nagyon zavar, ha sok a hiba benne. Már kész van pár fejezet, lehet, most kirakom. A Facebook csoportba majd belépek, köszi az ötletet.

Ja, és izgibb lesz, csak az első fejezetbe még nem akartam annyi részletet belerakni (csak a legfontosabbakat), hogy ne legyen nagyon erőltetett.:)

2020. dec. 25. 21:08
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Kevés Wattpad sztori fog meg már az elején, de nekem valamiért mégis tetszett, és tovabbolvastam.


A párbeszéd helyesírásához linkelek valamit:

[link]


Plusz egy-két dolgot átírnék, de amúgy gratula! Jó lesz ez! :D


Csak így tovább!

2020. dec. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekel, feltöltöttem a 2. fejezetet :)
2020. dec. 25. 22:30
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért elég sok hibát találtam.

"hűvös, szeptemberi időjárásban" - ez így értelmetlen.

Hűvös, szeptemberi időben, vagy: a hűvös, szeptemberi időjárás miatt.


"ezért maradok több ideig távol"

Ezért maradok minden nap egyre tovább.


És még sok hasonló.


A párbeszédekben gyakori hiba, hogy a mondta után, még leírod a mozgást is. Nem kell.


Nekem túl sok az unalmas leírás. Túl sok a zárójeles kifelé magyarázás. (Ezért nem szeretem az E/1 elbeszélést, sokszor előfordul emiatt). Persze eleve az olvasónak mesélsz, ez evidens, de nagyon kidob a zárójel a szövegből.


Egyébként szépen fogalmazol, választékos a szóhasználat, a stílus is rendben van.

Maga a történet indítása viszont klisé. Az elmúlt pár napban legalább öt olyan sztorit olvastam, ami ezzel a felállással kezdődött. A karakterek sz.r életét, maximum a hátterük miatt mutatom be. De nem az adja az alapkonfliktust.


Ügyes vagy, és írj sokat! Olvass szakirodalmat is! Keress rá írásrechnikai könyvekre, anyagokra.

2020. dec. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!