Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hány oldalt olvastok el egy...

Hány oldalt olvastok el egy óra alatt?

Figyelt kérdés
Én óránként 35-40 oldalt tudok elolvasni, és nagyon lassúnak érzem. Pedig sokat olvasok, de munka mellett nem tudok órákig könyveket olvasni, így pedig lassan haladok.

2020. dec. 28. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Ha ráérek,3 óra alatt szoktam kiolvasni egy 3-400 oldalas könyvet
2020. dec. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ milyen oldalak és mekkora a betűméret. Amúgy én egy 60 oldalt elolvasok egy óra alatt, ha regényről és egyszerűbb történetről van szó.
2020. dec. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Óránkènt 30 /40 oldal tejlesen jó de ne mindegy mit olvasol.Egy könnyed párbeszèdekkel teli regèny sokkal gyorsabban olvasható,mint egy leírásokban,gondolatèbresztő mondatokban gazdag írás.

Óránkènt 100 oldal az gyorsolvasó átszaladás egy regènyen.

2020. dec. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Én is hamar kiolvasok egy könyvet, hiába gyorsolvasás,nem ugrok át semmit,ugyanúgy megélem,átérzem,megértem akkor is ha nehezebb regény
2020. dec. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is 35-40 oldalt olvasok el, szerintem ez az ideális, így mindent tökéletesen megértesz és így jó az olvasás élmény, mintha mindent átpörögnél csak azért hogy gyorsabb legyél. Ne hasonlítsd magad másokhoz, lehet hogy nekik valami vele született különleges képességük van hogy egy óra alatt 100 oldalakat olvasnak (vagy lehet hogy képregényről beszélnek :D), de nekünk ez a tempónk, szóval ne akarj gyorsabb lenni mert az rontanak az olvasási élményeden :)
2020. dec. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 TR75 ***** válasza:
100%

Kurt Vonnegut, Maecenas Kiadó által megjelentetve (keskeny oldalak, laza sorok, nagy betűtávolság, nagyobb karakterek) egy oldal kevesebb, mint egy perc.

Szilvási, Szépirodalmi Kiadó által (apró betűk, tömött sorok, sűrű szedés), másfél-két perc egy oldal.

Az sem mindegy, hogy mennyire köt le a könyv, és olyan is előfordul, hogy egy könyvön belül valami nehezen megy, más részek meg sokkal könnyebben.

2020. dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-)
2020. dec. 28. 13:35
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
50-125 oldal kb, ez könyvek szerint változik
2020. dec. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Kb 100 oldalt, de ez nyilván függ a könyvtől is. Egy egyszerű, könnyed történetet gyorsabban, míg egy bonyolult, elgondolkodtatót lassabban olvasok.
2020. dec. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ponyvát,amiben párszavas párbeszédek vannak, nagyon gyorsan el lehet olvasni. Egy komolyabb könyvet közben emészteni is kell, kellenek a szünetek, stb. Témától függően van, amit hetekig-hónapokig is olvasok, és van, amit pár óra alatt befejezek. Ugye a betűméret, stb is tényező.

Szerencsére ez nem verseny.

2020. dec. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!