Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyek a kedvenc magyar és...

Melyek a kedvenc magyar és külföldi kötelező olvasmányaitok?

Figyelt kérdés

2020. dec. 29. 00:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt el kell mondanom, hogy én egyetlen kötelezőt sem olvastam kilencedik második félév és tizenkettedik között, olvastam, csak mást. Utólag persze többet is elolvastam, és több tetszett is.

Külföldi közül nekem Hoffmanntól Az arany virágcserép tetszett, magyar írótól meg Fekete István: Vuk (általános iskola, negyedik osztály).


Az Abigél nekünk pont nem volt kötelező, az bezzeg tetszett.

2020. dec. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindent elolvastam, amit kértek, de nem sok tetszett, pedig szeretek olvasni. szerintem jók voltak: Az arany virágcserép, Bűn és bűnhődés, A köpönyeg, utóbbira nem emlékszem, csak tudom, hogy tetszett.

Magyarok közül nem emlékszem olyanra, ami tetszett volna. Talán az Arany ember valamennyire.

A magyar könyveknél vagy idegesített az önsorsrontó szereplők szerencsétlenkedése, vagy pedig dög unalmas volt a könyv.

2020. dec. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a külföldiek közül Tolsztoj - Ivan Iljics halála és úgy általában az orosz realizmus.

A magyarok közül pedog talán Örkény István - Tóték című műve és Mikszáth Árvácskája.

Ami abszolút nem tetszett az a Pál utcai fiúk és az Abigél, pedig nagy reményeket fűztem hozzájuk.

2020. dec. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
100%
Egri csillagok és Quo vadis
2020. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyegin, Az ember tragédiája.

Legutáltabbak pedig: Victor Hugo: 1793, Stendhal: Vörös és fekete.

2020. dec. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Shakespeare - Romeo és Júlia.

Magyarok közül Gárdonyi Géza - Egri csillagok

2020. dec. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Magyar: Pál utcai fiúk, Tüskevár, Egri csillagok, Az Aranyember


Külföldi: Robinson Crusoe

2020. dec. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

9-es, én pl. szakközépbe jártam, és pl. nekünk sem volt kötelező sem a Candide, sem a Goriot apó, vagy a Vörös és Fekete. A fele kötelezőt nem olvastuk, amit egy gimiben feladtak. Bár én egy kivétellel mindent elolvastam. Ez a Szigeti veszedelem volt, amit nem voltam hajlandó a nyelvezete miatt. A többit elolvastam és a többségét szerettem is.


Amit nagyon utáltam mindig, az a Kincskereső kisködmön, meg a Légy jó mindhalálig. Ezekkel ki lehetett kergetni a világból is. Bezzeg a Vuk nekünk nem volt kötelező, de húgoméknak igen.

Öcséméknek meg a Két Lotti-t adták fel. Az amúgy sem könyvmoly öcsém csak úgy volt hajlandó elolvasni, ha elolvashatta a három kötetes Gyűrűk Urát. A tanítónénije mai napig emlegeti, hogy öcsém miatt kellett elolvasnia a trilógiát. XD

2020. dec. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
tényleg az a kincskereső meg a légy jó mindhalálig azok valami kegyetlen könyvek. undorító az egész mártírkodó áldozatszerep. nem kéne gyerekeknek ezt tanítani.
2020. dec. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a Kincskereső kisködmön azt hiszem 3.ban vagy 4.ben volt kötelező és annyira nem értettem hogy mi történik benne hogy anyukám kellett elolvassa és leírja a tartalmát xd
2020. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!