Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szokott ma még valaki Jókait,...

Szokott ma még valaki Jókait, Mikszáthot stb. olvasni szabadidejében?

Figyelt kérdés
Vagy a hasonló művek kimerülnek nálatok, ismerősi körötökben a kötelező olvasmányok 1-2 példányaiban?

2020. dec. 31. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Biztosan
2020. dec. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha épp unatkozom és kezem ügyébe kerül egy Mikszáth novellás kötet, akkor nem mondom azt, hogy nem olvasgatok belőle, de direkt nem szoktam elővenni, hogy na, olvassunk.
2021. jan. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Iskola erre épp jó, hogy sok emberrel megutáltassa, ami kötelező az máris kevésbé jó, még ha jó is volna alapból.
2021. jan. 1. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Régi (múlt század eleji) könyvek szoktam olvasni, de ami tananyag volt/lehetett volna, azt kerülöm messziről.
2021. jan. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Én Jókai és Mikszáth műveit kifejezetten szeretem, így szoktam tőlük olvasni. Nem rendszeresen olvasok ilyesmit, de azért néhány évente eszembe jut, ilyenkor viszont több művet is elolvasok egymás után. Legutóbb például Jókaitól az És mégis mozog a földet olvastam, aztán folytattam A kalózkirállyal, majd A tengerszemű hölggyel, és végül elolvastam A lélekidomárt. Mikszáthnak inkább a novelláit szeretem.
2021. jan. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
97 környékén második osztályos voltam, amikor is akkori tanárnénimtől egy Mikszáth könyvet kaptam karácsonyi ajándék gyanánt a Szent Péter esernyőjét. Örökre meghatározta a könyvek iránti szeretetemet. Ez a könyv 23 éve itt áll a polcomon, gyakran előveszem, imádom.
2021. jan. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Móricz a kedvenc íróm, pedig 23 vagyok. Ő közel áll hozzájuk szerintem.

Jókait még nem olvastam, de otthon a legtöbb műve megvan, ezért előbb-utóbbb fogok. A következő hónapokban Krúdy-t és Kosztolányitól az Esti Kornélt.

2021. jan. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Jókait és Mikszáthot pont nem, mert jelenleg nincsenek itthon könyveim tőlük,de Kosztolányit,Csáth Gézát,Gárdonyi Gézát stb...Szoktam olvasni. 21/L
2021. jún. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!