Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A könyvemben milyen nyelvű...

A könyvemben milyen nyelvű nevet adjak a karaktereknek?

Figyelt kérdés
A "Kovács István" olyan gagyinak tűnik, de ha angolul van,"Steve Smith", már sokkal jobban hangzik egy regényben.

2021. jan. 6. 22:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Találj ki saját neveket; képzeld el, hogy milyen hangok/betűk lehetnének bele; ami mindenképp kell bele; ami nélkül nem tudnád azt az adott szereplőt elképzelni ; ha kell segítek is. Meg pl hogy angolosan, vagy magyarosan érdemesebb-e inkább leírni pl.
2021. jan. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Sztem a lényeg az, hogy a történet helyszínéhez, közegéhez passzoljon a név. Csak akkor használj idegen nyelvű nevet, ha hajlandó vagy utánanézni az adott nemzet szokásainak. Annál gázabb nincs, amikor "Jane Miller" túró rudit eszik meg keringőt jár a szalagavatóján, mert ugye azok nagyon magyar dolgok.
2021. jan. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
23%
#12nek: Szerintem , ha Jane Miller túrórudit eszik, az kifejezetten menő; engem nem zavarna. :) De mondjuk lehetnek pl érdekes példák is. Pl én egyszer el kezdtem írni egy sztorit, ami egy amerikai nagyvárosban játszódik, úgy, hogy fogalmam sem volt róla, hogy adott város hogy néz ki.:)De az már egyébként nagyon régen volt; csak gondoltam, menő, mert egy csomó film játszódik ott. :):) Mondjuk pl elképzeltem volna, hogy 'ott vagy egy szökőkút, ottvan egy bolt'..., stb. :D De pl ha szóval befejeztem volna azt az irományt, és pl valaki pl meg akarta volna nézni azokat a helyeket, amikről írva lett volna benne úgy, hogy semminek nem néztem utána, akkor egy kicsit meglepődött volna:) Hogy pl az egy képzeletbeli negyede a helynek; vagy pl írok a városközpontról is, valaki elmegy oda; és totál nem is úgy néz ki, mintahogy én amiket írtam róla. :):) Valaki kérdezte is tőlem, hogy miért nem olyan helyen játszódik, amit ismerek:) De amúgy szal lehet olyan hely is, ahol már sokat jártál, vagy sokat olvastál róla, és láttál róla képeket; vagy filmet láttál pl adott helyről, vagy ilyesmi; vagy pedig tökéletes lehet az is, ha képzeletbeli helyen játszódik. :):):) És tehát tényleg a lényeg, hogy a sztori hangulatához passzoljanak az adott nevek. :):) Pl egy fantáziavilágban lehetnek tök misztikus fantázianevek is; ami pl se nem angol, se nem magyar; azt is eldöntheted; hogy magyarosan akarod -e leírni, vagy angolosan. Most ez egy nagyon egyszerű, hasraütésszerű példa lesz; pl tegyük fel, hogy mondjuk pl most találtad ki az Ádám nevet; és akkor pl mondjuk Edemnek akarnád kiejteni, kiejttetni az olvasóval; és akkor pl leírhatnád úgy is, hgoy Adam, meg úgy is,hogy Edem. :):) :):) Ez most tehát csak példa volt, Ádám név természetesen van. :):):):)
2021. jan. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!