Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Gyűrűk Ura szövegszerkezete...

A Gyűrűk Ura szövegszerkezete mennyire különbözik a Hobbitól?

Figyelt kérdés
Hobbitból láttam a filmeket és olvastam a könyvet, Gyűrűk Urábol viszont csak a filmet láttam. A Hobbital kapcsolatban azt állapítottam meg hogy nagyon bonyolult a szövege, túl hosszan magyarázó, ez A Gyűrűk Urával is így van??

2021. jan. 9. 08:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nos, én először a GyU-t olvastam, A Hobbitot pedig most olvasom.

Én úgy vettem észre, hogy A Hobbit megfogalmazása sokkal könnyedebb, többször kimondottan az olvasóhoz szól, sokkal játékosabb, barátságosabb a nyelvezete. Gondolom ez azért van, mert A Hobbitot Tolkien eredetileg a gyerekeinek írta.


A Gyűrűk Ura hangvétele komolyabb, nekem kicsit irodalmibbnak tűnik, tekintve, hogy maga a történet is hosszabb és komoly(abb) dolgokról szól.


Nekem mind a kettő ugyanannyira tetszik, szerintem Tolkien mindegyiknél eltalálts a megfelelő "hangot".


A GyU-ban elég sok a tájleírás, ezért sokan nem tudják/nem akarják tovább olvasni, mert nehéznek érzik (azt azért hozzátenném, hogy szerintem A Hobbit an is van tájleírás bőven).

Nekem mindkettő nagyon tetszik.

2021. jan. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A Hobbit megfogalmazása szerintem is ilyen könnyedebb
2021. jan. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!