Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ehhez hasonló könyvek? Többi...

Ehhez hasonló könyvek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Elég tanácstalan vagyok mostanában könyveket illetően, nincs túl sok ötletem mit olvassak. Elmondom mik azok, amiket olvastam és tetszettek, valamit milyen fajtákat kedvelek, hátha úgy tudtok nekem segíteni. Szeretem a megfilmesített könyveket, és mivel 15 éves vagyok, ezért természetesen mindegyik ifjúsági könyv. De unom, hogy ha bemegyek egy könyvesboltba, ugyanazokat a könyveket találom hasonló részlegeknél, és azokat nem szeretném elolvasni, mert túl közhelyesnek/unalmasnak/kiszámíthatónak találom. Ha értitek mire gondolok, még bőven tinédzser vagyok, de ha ezt mondom valakinek ezzel kapcsolatban, jön az Szjg-vel, vagy a Lollal, amiket pont szeretnék elkerülni, de ha azt mondom, annál komolyabbat szeretnék olvasni, akkor meg rögtön Moliére-t ajánlanak. Én pont valahol a kettő között keresem az arany középutat, remélem nem csak én vagyok így. Romantikus, dráma és akció (itt nem az öldöklésre gondolok, csupán valami izgalmas, összetett történetre) témákban olvasok legtöbbször, de ami fontos, hogy általában azok tetszenek többségben, amik nem a szokásos közhelyesek, hanem van bennük valami egyedi, különleges, valami lebilincselő, amitől nem lehet letenni, vagy esetleg közhelyes, de feldobják valami plusszal, ami miatt mégsem lesz az. Ez lehet egy érdekes történet ötlet, egy izgalmas csavar, egy egyedi kialakítás. Valami ilyesmit keresek. Amik nagy kedvenceim voltak: Ahol a szivárvány véget ér. Ez például a kialakítása és a szereplők miatt vitt mindent nálam. Továbbá, Páros-páratlan. Ez csak egy hétköznapi történet, viszont Jojo Moyes olyan érdekesen mutatta be a történetet, hogy egyáltalán nem éreztem hétköznapinak. Aztán egy Leiner Laura könyv azért nagyon megragadt bennem, ez pedig a Bexi sorozat Valahol része. Nem szeretek minden LL könyvet, de ezt elképesztően tetszett, főleg a legelképesztőbb csavarok miatt. És igen, egy Harry Potter is szerepel itt, mégpedig engem az utolsó fogott meg nagyon. Tudom, hogy ezek ismert könyvek többségben, de még nem találtam úgymond "rejtett kincset" könyvek szempontjából. Imádok olvasni, csak momentán nincs mit. Ha valaki hasonló érdeklődési körrel/véleménnyel rendelkezik könyvek terén, az légyszives ajánljon nekem valamit, amit tényleg érdemes elolvasni. Nagyon megköszönném.

2021. jan. 23. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kerstin Gier: Rubinvörös (időutazás)

Mo Xiang Tong Xiu: A démoni kultiváció nagymestere (kínai fantasy)

Kelly Oram: Cinder és Ella

Marissa Meyer: Cinder (cyborgos Hamupipőke feldolgozás)

Rick Riordan: A villámtolvaj (Percy Jackson sorozat; sokan hasonlítják a HP-hoz, görög mitológiás fantasy)

2021. jan. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom :

Alexandra Bracken-Sötet elmek

Ally Condie-Matched�Egym�shoz rendelve

Angelfall - Angyalok bukasa - Susan Ee

Armentrout.Jennifer L. - Luxen

Dan Wells_ Részben ember

Deborah Harkness - A boszorkanyok elveszett konyve

1-3,+ Az idő rabjai

Andrea Cremer -Nightshade

Melissa Landers - Elidegenitve 1-3

Neil Gaiman-Koztesvilag trilogya

Rachel Vincent - V�rmacsk�k - Shifted

Rick Yancey 5.hullám

Ernest Cline - Armada és Ready player one

CHRISTELLE DABOS A tükörjáró1- 4.

Amy Broadway Ink és Spark...


Én 15 évesen Krimit és Horrort olvastam.Stephen Kingtől Agatha Christie,de lekötött a Tarzan,Jéghegyek népe,Asimov könyvei is.

Amúgy nézz szét a neten...

2021. jan. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gail Carson Levine: Elátkozott ​Ella

John Flanagan: Gorlan ​romjai

Joe Abercrombie: Half ​a King – Az uralkodó

Michael Ende: Momo

Jonathan Stroud: A ​szamarkandi amulett

J. Goldenlane: Isteni ​balhé

Rachel Hartman: Seraphina

Alan Bradley: De ​mi került a pitébe?

Jessica Townsend: Nevermoor

Naomi Novik: Rengeteg

Noelle Stevenson: Nimona - képregény

Scott Westerfeld: Leviatán

Terry Pratchett: Mort

Terry Pratchett: Őrség! ​Őrség!

P. Djèlí Clark: A ​015-ös villamos kísértete

2021. jan. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindannyiótoknak, hatalmas segítség volt!
2021. jan. 24. 12:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Erdős Zsuzsanna napokban megjelenő új könyve egy repülőgépkatasztrófa köré szövődő ifjúsági regény. A fülszöveg alapján ígéretes, én biztos el fogom olvasni.
2021. jan. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5. válaszoló, tényleg ígéretesnek tűnik, neked is köszönöm.
2021. jan. 25. 23:26
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szabó Magdától az Abigélt tudnám ajánlani.
2021. jan. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Percy Jackson sorozat

Szabó Magda: Abigél

Agatha Christie: Gyilkosság az Orient expresszen

Halál a Níluson

Macska a galambok között

Tíz kicsi néger

Jonathan Stroud: A szamarkandi amulett (ez egy sorozat első része)

Robert Merle: Mesterségem a halál

Stephen King-könyvek (nem tudom, hogy szereted-e a horrort)

Remélem tudtam segíteni. Jó olvasást! :)

2021. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Azok alapján amit leírtál én a Silber című trilógiát ajánlanám.

Én nyáron olvastam és nagyon tetszett. Voltak benne fordulatok,izgalom és egy nem túl nyálas(tehát szerintem pont egészséges szintű)romantika is.

Valamint nem tudom,hogy állsz az ilyen típusú könyvekkel,de én még ajánlanám mondjuk a Beavatott és az Útvesztő trilógiákat is.

Remélem tudtam segíteni annak ellenére,hogy előttem már egy csomó könyvajánlatot kaptál(:

2021. febr. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!