Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Gáz ha fiú létemre tetszenek...

Gáz ha fiú létemre tetszenek a vörös pöttyös könyvek?

Figyelt kérdés
Sokat szoktam olvasni és tudom, hogy a könyvmolyképző vörös pöttyös sorozatában inkább lányoknak szóló könyvek vannak. Én Leigh Bardugo, Sarah J Maas könyveit olvastam innen és nagyon tetszenek. Mennyire gáz ez?

2021. jan. 31. 14:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán nem gáz. A VP elsősorban korosztályt jelöl, az említett könyvek meg pláne fantasyk és nem lányregények :)
2021. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
22%
Nem gáz, de azért why are you geh?
2021. jan. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem gáz:D. Sőt a könyvmoly lányok mit nem adnának egy pasiért, aki szeret olvasni :DD.

Sarah j mass könyvei btw szerintem annyira nem lányosak. Nyilván lány a főszereplő, de sok a harc, a cselszövés stb. Nem kifejezetten egy lányos regény egyik sem. Ha meg lányos lenne, akkor se lenne gáz, neked ez tetszik és kész :)

2021. jan. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Egyáltalán nem gáz, miért lenne az? A női főhős ellenére Sarah J. Maas könyvei szerintem egyáltalán nem lányosak.

A barátom például Jane Austen-től is olvasott romantikus könyveket, és hát hadd ne mondjam, de amikor ezt megtudtam, csak még szerelmesebb lettem belé.

Nyugi, semmi gáz nincs ebben.

2021. jan. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors választ! :)
2021. jan. 31. 14:35
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
Ha azt írná valaki hogy gáz, akkor többet nem olvasnál? Olvass azt ami tetszik, és ne mások véleményével foglalkozz.
2021. jan. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
35%

SZERINTEM ezek nemtől függetlenül nem minőségi könyvek (le leszek szavazva, itt nem szabad nem szeretni a tinikönyveket), de azt csinálsz, ami neked jól esik. Nyilván nem fogyasztunk mindig csak minőségi dolgokat. Van, aki a ZS kategóriás filmeket szereti, van aki meg a tipikus YA könyveket.


(Ezeket mondjuk még mindig jobbnak tartom pl. a Leiner Laura-féle cuccoknál, de megint azt mondom, tök mindegy.)

2021. jan. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

7, nem az a baj, hogy nem szereted a tini könyveket, hanem hogy leszólod másnak az ízlését.

Mitől lesz egy könyv szerinted "nem minőségi"? Milyen jogon bírálsz bármilyen műfajt, zsánert?

Speciel ezek külföldön több nívós díjat is elnyert írók, könyvek.


Szórakoztató irodalom, igen. Zsánerirodalom, igen. YA könyvek, igen. De rohadtul sznobizmus ezeket Zs-kategóriás filmekkel párhuzamba állítani.


(Mondom ezt 30 évesen, nem az adott könyvek rajongójaként. Még mielőtt mással vádolsz.)

2021. jan. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk azért a 80-as évekbeli ya irodalom és a mai ég és föld! Egy adrian mole reggelire megeszi az összes magyar ya regényt (mármint maiakat).
2021. jan. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%

8-as, elmondtam, hogy személy szerint én nem tartom őket jónak. Ennél finomabban hogyan fejezhetném ki magam, hogy ne vedd támadásnak? Pont erről beszéltem.

Agyvérzést ne kapj, mert nem imádom őket. Másrészt ha azt mondod, hogy neked nincs negatív véleményed semmiről soha, akkor hazudsz. Milyen jogon tiltanád meg te bárkinek, hogy bizonyos dolgokról negatvan nyilatkozzon?


Szóval ha valaha mondtad egy dalról, hamburgerről, IKEA virágálványról, hogy nem jó minőségű, akkor most hipokrita vagy?


Akkor elmondom pár bajomat, ha már így megkérdezted. Leigh Bardugo amúgy remek példája a bajaimnak, ráadásul több könyvét megpróbáltam elolvasni.

Jellegtelen, Mary Sue főszereplők. Valamiért sok YA író tartja remek ötletnek, hogy ha a főszereplő egy erőtlen, poshadt mosogatórongy, az jó, mert akkor majd "mindenki bele tudja magát képzelni", mert az erős jellemvonások szerintük elrontanak mindent.

Szerelmi háromszögek. Leigh Bardugo Alina Starkov karakterébe kb. 63 férfi szereplő szerelmes halálosan, a jellegtelensége ellenére. Nyilván vannak kívánatosabb/népszerűbb emberek, de hogy minden második férfi aki szembejön eldobná az életét érte... Nevetséges.

Minden tini 16 évesen eléri az élete csúcsát. A felnőtt szereplők mind gyökerek, de a tinik mind világmegváltó csodák. Six of Crows, valaki? Már hogy lenne egy csapat kamasz gyerek bűnöző nagyhatalom? A bűnbandák legfőbb jellemvonása nem az, hogy betojnak egy csapat gyerektől. A Grisha-trilógiában szintén vicces, hogy a felnőtt grisha katonák halomban hullanak, de a félig kiképzet gyerkőcök tök jól boldogulnak.

Léleksimogató kamuk, hogy mindenki "reprezentálva érezze magát". A legszebb lány hirtelen, baromi erőltetett módon a kövér csaj(Nina Zenik), miközben korábban hatalmas feneket kerítettek annak, hogy mindenki versengett egy olyan lány szolgálataiért, aki meg tudja változtatni az emberek külsejét, hogy elrejtse a szépséghibáikat. Szóval mindenki olyan hiú, mint a fene, de mégsem? Logikus.



Sarah J Maas könyvei közül csak egyet olvastam, elég volt.

A hölgy egyértelműen nem tudja, hogy hogy működik... kb. bármi? Egy év bánya-börtön, de a csaj hirtelen napokat tud lovagolni (lovagoltam egy időben, egy óra után leszakad a mindened, ha nem vagy formában), vesz egy fürdőt, alszik egyet és csúcs formában van. Simán megküzd felnőtt férfiakkal, szintén úgy, hogy nincs formában. Nice.

"Erős női karakter", aki más nőket a ruhájuk alapján ítél meg, hisztikiz mert nem lett meghvva a bálba, visít, hogy hozzanak neki cipőt, mert nem lép hideg padlóra. Elvileg világverő gyilkos. Ahhha.

Elviekben új orgyilkost keresnek (America's Next Assassin??) egy verseny során, de folyamatosan átugráljuk a próbákat, hogy több időt tölthessünk azzal, hogy a főszereplő csak két férfi között ugrál. Izgi?


Csak pár dolog, amire emlékeztem.


Nívós díjak? Olyanok, amiket YA írók adnak YA íróknak? Esetleg ilyen szavazgatós cuccok? Ne haragudj, egyrészt nem tudom, te hogy definiálod a nívós díjat, másrészt sok... megkérdőjelezhető minőségű dolog kapott már ilyen-olyan díjat. Attól még nem kell szeretnem.

2021. jan. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!