Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha ti olvastok egy könyvet,...

Ha ti olvastok egy könyvet, figyeltek az olyan különböző írói eszközökre, mint a metaforák, párhuzamok, előre utalások, stb?

Figyelt kérdés
2021. febr. 15. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem, a történetre figyelek.
2021. febr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lena7 ***** válasza:
79%
Az előre utalásokra szoktam figyelni, néha elgondolkodom rajtuk pár másodpercre, de a többire nem szoktam figyelni.
2021. febr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Csak akkor, ha külön azzal a céllal olvasok, hogy íróként is fejlődjek, tehát rááll az agyam. De ilyenkor sem görcsösen, csak néha, ha tetszik valami, újraolvasom és megállapítom, mi miatt tetszett.

Ha csak kikapcsolódni akarok, akkor nem, csak az előreutalásokat.

Az alapvető toposzok, sablonok, fel szoktak tűnni.

2021. febr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Az előreutalások szerintem olyasmik, amiket másodszori olvasásra lehet főleg felfedezni.
2021. febr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Néha... Első olvasásra semmiképp, akkor csak a történet köt le. A szövegre csak másodszori, harmadszori (stb) olvasásnál figyelek.
2021. febr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Jómagam inkább a cselekményre koncentrálok, de van pár könyv (pl. Nobel-díjas vagy hasonlóan elismert írók művei)amelyeknél kifejezetten figyelek az ilyen írói eszközökre. Mondjuk, ezekre az utóbbi művekre jellemző, hogy olyan szinten túltolják az álművészkedést, hogy lehetetlenség nem felfigyelni ezekre az eszközökre.
2021. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!