Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyit ovastok könyvet...

Mennyit ovastok könyvet szabadidőtökben? Minek a hatására?

Figyelt kérdés
Ha lehet kort, nemet is írjatok.

2021. febr. 22. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

18/L - Nincs valós rendszerem, de kb. havi 1 könyvet. Teljesen saját magam miatt, imádom a jó történeteket, de mocsok lassan olvasok, és ezért nem akarok egy olyan könyve belekezdni ami nem ragad meg teljesen.


Ezért csak válogatok hetekig, gondolkozom, hogy mi legyen, és egyszer megelégszek valamivel :D

2021. febr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

23/L, én heti 2-t olvastam régebben, az egyetem miatt ez lecsökkent, most már nekem is havi 1, plusz találtam másik hobbit is, amit szeretek, szóval szerintem így is fog maradni:D

Kiskoromban sokat olvastak nekem, szerintem onnan maradt meg a könyvek iránti szeretet:)

2021. febr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én minden reggel olvasok egy-két fejezetet, aztán ha délután még van időm, akkor akkor is.


Most mondjuk egy elég vastag könyvet olvasok, aminek ráadásul nem is annyira tetszik a története, szóval kicsit lassabban megy, de érdekel, hogy a vége legalább normális lesz-e.


Volt már, amikor egy nagyon szuper könyvet olvastam, kb. 250 oldalas volt és egy nap alatt kiolvastam.


Szóval nekem igazából változó.

Függ attól, hogy hány oldalas és mennyire tetszik.


16/L

2021. febr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Régebben minden nap olvastam, most már csak minden 2.-3. nap

Mostanában sorozatot nézek inkább. 17/L

2021. febr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Minek hatására", ezt nem tudom értelmezni. Mert elolvastam egy könyvet, tetszett, hogy a kriksz-krakszokból (betűkből) egy történet bontakozik ki, és utána még többet olvastam. Konkrétan, második osztály elején olvastam el az első könyvemet, egy nagyon színes képeskönyv volt, egy dél-amerikai népmese volt a történet. Utána második osztály végén már pár hét alatt elolvastam a 4 részes Winnetou-t. Onnantól heti 1 könyv volt az átlagom, néha egy hétvégén két könyvet olvastam el. Úgy 35-40 éves korom óta viszont már kevesebbet olvasok, inkább 2 hét egy könyv, néha még több. Itthon nincs rá időm/kedvem, inkább vonaton meg munkahelyen olvasok. (Munkahelyen általában nem munkaidőben, hanem készenlétben.)

50/F

2021. febr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Havi 4-6 könyv az átlagom, ez olyan 1500-2500 oldal.

Minek határása, ez tényleg fura kérdés. Engem ez kapcsol ki. Mindig szerettem olvasni, mondjuk voltak évek, amikor nem olvastam ennyit, de most beállt így. Nem szoktam nagy dolgokat mögé képzelni, nekem ez esik jól.


28/N

2021. febr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokat. Jobb esetben havi 3-4, rosszabb esetben 2 könyvet elolvasok. Most még többet, tekintve, hogy itthon vagyok. Viszont eleve szeretek olvasni, a könyvek világa mindig elvarázsol :)


18/L

2021. febr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

31N. Havi átlag 4-6 könyvet olvasok el, a hosszuk változó, mikor mihez van kedvem. Többféle okból olvasok - szeretem azt is, amikor csak elmerülök egy idegen világban / kikapcsolódom; azt is, ha egy társadalmi vagy pszichológiai téma elgondolkodtat egy regényben, ill. tényirodalmi könyveket is olvasok engem érdeklő témákban. Ja meg főleg az utóbbi pár évben azért próbálom a klasszikusokban való lemaradásomat bepótolni, mert érdekel, hogy én is annyira jónak látom-e az adott regényt / tudjam, mire gondoljak, ha valaki megemlít egy híresebb könyvet.


31N

2021. febr. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Havonta 2, esetleg 3 könyvet olvasok el. Az oldalszámtól függ meddig tart egy könyv. Egy átlagos, 350-500 oldalas könyv 2 hét kb. Mindennapi olvasás mellett.

Imádok olvasni, de ezzel együtt lassan olvasok, nekem nem megy gyorsabban. Így kényelmes, és anyagilag sem férne bele ha mondjuk havonta ilyen 10-15 könyvet végig darálnék. + Nincs annyi helyem sem itthon, hogy elférjen annyi könyv. Kölcsönözni pedig nem szeretek.

Azért olvasok mert szeretek, nekem ez a szórakozás főleg. Élvezem a történeteket. :) Emellett vannak más hobbijaim is, így a szabadidőm kicsit jobban megoszlik, mint azoknak akik csak olvasni szeretnek.

35/ N

2021. febr. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lány vagyok. Heti egy-két könyvet szoktam olvasni. Minek a hatására? Annak, hogy szeretek olvasni? Esetleg a történetszeretetem hatására.
2021. febr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!