Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok olyan könyvet,...

Ajánlanátok olyan könyvet, ami sorozatgyilkosságról szól, vagy a főszereplő pszichopata/szociopata, esetleg valamilyen személyiségzavarral küzd? Angol nyelvű is jöhet! :)

Figyelt kérdés

Mostanában rákaptam az ilyen témájú sorozatokra, szeretnék könyvben is olvasni ilyesmit. John Cleaver sorozatról hallottam, annak beszerzése tervben van már. Angol nyelvű könyveket is fogadok, szoktam olvasni ezen a nyelven is :)


19/L



2021. márc. 6. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehull a lepel
2021. márc. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A "Nem vagyok sorozatgyilkos" főszereplője szociopata.
2021. márc. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Köszi, ez érdekesnek tűnik ^^


#2 Igen, azt ismerem, az a John Cleaver könyvsorozat első része. Azt jövő héten tervezem megrendelni. Azért köszi :)


Jöhetnek még :)

2021. márc. 6. 14:20
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Patrick Süskind - Parfüm

(Lebilincselő fiktív történet egy középkori pszichopatáról.)


Stephen King - A jó tanuló

(Egy német háborús bűnös és egy pichopata kisfiú hajmeresztő "barátságáról" szól.)


Robert Merle - Mesterségem a halál

(Nem olyan egyértelmű a főszereplő mentális problémája, de tekintve, hogy ő a gázkamrák feltalálója, az egész könyvet belengi az őrület.)


Thomas Harris - A bárányok hallgatnak

(Ezt gondolom, nem kell bemitatni.)


William Golding - Legyek ura

(Ez inkább a tömegpszichózist mutatja be nagyszerűen, szóval csak félig-meddig témába vágó)


Anthony Burgess - Mechanikus narancs

(Ha a főszereplő nem egy elvetemült pszichopata lenne, akkor egy sima disztópikus műről lenne szó. Így viszont választhatsz, kivel szimpatizálsz: az erőszaktevő gyilkossal vagy az őt kegyetlenül megrendszabályozó rendszerrel.)


Robert Louis Stevenson - Dr Jekyll és Mr Hyde

(Tudathasagás kicsit misztikus és kicsit kidolgozatlan módon leírva.)


+1

Sylvia Plath - Az üvegbúra

(Egy klinkai depresszióban szenvedő lány meglepően zseniális önvallomása.)

2021. márc. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Stephen King: Rage


Ezt csak angolul fogod megtalálni, mert rengeteg iskolai lövöldözést szült a könyv, úgyhogy be van tiltva a kiadása.

2021. márc. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jeff Lindsay - Dexter dühödt démonai

(meg ennek a folytatásai)

Ez szolgált alapul a Dexter c. sorozathoz.

2021. márc. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Legzseniálisabb könyv a témában, igaz történetek sorozatgyilkosokról, a profilozás módszerének kialakulásával a középpontban.

2021. márc. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Agathe Christie könyvek...

-ABC gyilkossagok

-Az Ackroyd-gyilkosság

-Szunnyadó gyilkosság


Ezek a legjobbak...

2021. ápr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

John Douglas-Mark Olshaker szerzőpáros bármelyik könyve:

Az előbbi alkotta meg a bűnügyi profilalkotást miután sorozatgyilkosokat interjúvolt meg míg az utóbbi egy hivatásos író aki segíti a volt FBI ügynököt az írásban. A Mindhunter című sorozat azonos című könyvük alapján készült. A nyelvezete angolul sem vészes.


Sabine Dardenne

Tizenkét ​éves voltam, felültem a biciklimre, elindultam az iskolába, és…

Ő volt Marc Dutroux-nak, a belga rémnek az utolsó áldozata és egyben túlélője. E könyvben írta le hánytatott történetét a híres-hírhedt pedofil sorozatgyilkossal. Angolul olvastam ezt a könyvet. A nyelvezete elég könnyű.


John Fowles

A ​lepkegyűjtő:

Ezt a könyvet még nem olvastam de annyit tudok, hogy e mű inspirálta Leonard Lake sorozatgyilkost.


Truman Capote

Hidegvérrel:

Talán ez az első true crime könyv. Egy valós történeten alapuló amerikai család lemészárlásáról szóló dokumentarista könyv ez. Az író közeli kapcsolatba került az egyik gyilkossal ( tudommal bele is szeretett a homoszexuális írónk ) ezért elég hitelesnek tűnik számomra. Remek olvasmány a történtek brutalitása ellenére.


De Sade márki

Szodoma százhúsz napja:

Ennek az embernek a nevéből ered a szadizmus fogalma. A történet négy gazdag férfi gyilkossággal és elnyomással teli 4 hónapjáról szól. Erős gyomor kell hozzá.


Rudolf Höss

Auschwitz ​parancsnoka voltam:

Ez egy száraz de érdekes alkotás. Közelebbről megismerhetjük a világ egyik legnagyobb tömeggyilkosát.


Guillaume Apollinaire

Tizenegyezer ​vessző:

Mony Bebascu, a szadista román herceg szexuális világjárását kapjuk kézbe elég nyers, brutális módon költői hangnemben.


Malota László

A vér íze:

A legjobb magyar sorozatgyilkosos regény mely egy budapesti pszichopatáról szól.


murderpedia.com

Ez az oldal egyfajta enciklopédia a világ gyilkosairól.


Remélem segíthettem ajánlásaimmal.

2021. ápr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánatot kérek mert rosszul adtam meg az oldal címet. Nem .com hanem .org.
2021. ápr. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!