Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Angolul könyvek?

Angolul könyvek?

Figyelt kérdés
Valami sötét, és nyomasztó könyvet keresek. Gyilkosság. rejtély, üldözés, elrablás. Ilyen dolgokról szóló könyveket. Ha lehet Stephen Kinget ne írjatok, mert azért olyan szinten még nem merek angolul olvasni. Előre is köszönöm a válaszokat! :D

2018. jan. 13. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Stephen King nem nehéz, egyáltalán nem. Az ő prózája nem nagy szám. Ha annyira sem tudsz angolul, akkor maximum gyerek könyveket tudunk mondaani, azok meg nem arról híresek, hogy mennyire sötétek.

Talán Darren Shan. De tényleg, King nem ngy szám.

2018. jan. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben koszi, jo tudni hogy nem nehez a konyveinek a nyelvezte.
2018. jan. 13. 11:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, vannak írónként szókincsbeli szintek. Egyik után a másik eléggé nagy megrázkódtatást bír okozni.


Én az Alien könyveket olvastam el először angolul, mert már magyarul kívülről tudtam őket, valamint a filmeket is, így az első nehézségeken átsegített, hogy emlékeztem, mi után minek kell jönnie.


Később elolvastam Asimovtól az Alapítvány összest, itt már egy jelentős szintbéli ugrás volt Fosterre összehasonlítva. Stephen Kingtől a Langoliereket olvastam, tényleg egyszerűen fogalmaz. Aztán Michael Chrichtontól a Jurassic Parkot, viszonylag az is könnyen olvasható, ahhoz képest, hogy tudományos szakkifejezések vannak benne. Majd az Androméda törzset. Az már kissé nehezebb volt, de csak azért, mert még több tudományos szakkifejezéssel van tele. Egy idő után megszokod őket.


Most kezdtem el olvasni Alistair MacLean-t, no, hát ahhoz fel kell kissé kötni a bugyogót. Az első könyvön már túl vagyok, most kezdtem a másodikba, és olyan szavakat használ a skót író, amelyeket még a büdös életben nem láttam (pedig láttam már párat), valamint rendkívül választékosan és nyakatekerten fogalmaz. Rendes szépirodalom.


Én mindig azt tanácsolom, amikor valaki arra vetemedik, hogy angolul kezdjen el olvasni, olyan művet keressen, amit magyarul már sokszor olvasott. Könnyít. Én még a Pinokkiót is megtaláltam angolul, bár a eredetije olasz, de az angol fordítás szöveghűsége a magyarral összevetve rendkívül helyes volt, és gyerekkönyvnek nem rossz választás elsőre.


Carlo Collodi – Adventures of Pinocchio

2018. jan. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gregg Hurwitz: Orphan X
2018. jan. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!