Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek hogy nem éri meg manapság könyvet venni?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretem a könyveket, de bosszant hogy ahányszor klasszikusokat veszek mindig valaki benyögi hogy amúgy miért nem töltöm le, miért nem olvasom netről. Mitől lenne élvezetesebb egy világító képernyőről olvasni az ömlesztett szöveget, mint egy formázott szöveget papírról? Aki a letöltött, illetve az E-bookot preferáló emberek közé tartozik, meg tudná indokolni hogy miért lenne jobb úgy olvasni?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2021. márc. 8. 11:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is jobban szeretem a papírkönyveket. Nem rongálja a szemem a fényerő, nekem kényelmes az ágyban fekve olvasni, vagy vonaton utazva. Plusz imádok könyvesboltba járni, ahonnan ritkán távozom üres kézzel. Nem sajnálom a pénzt, hogy támogassak egy-egy írót, akinek tetszenek a könyvei.

Ha meg nincs pénzem rá, akkor go a könyvtár, ahol évi 1500 Ft-ért (nálunk ennyi a felnőtt tagsági) havonta 6 könyvet vehetek ki és kétszer hosszabbíthatok is. Igaz, most nincs nyitva a könyvtár, de ha kinyit, szándékomban áll ellátogatni és újítani a tagságomat. :)

2021. márc. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Sunshinedoll ***** válasza:
77%

Mert nekik csak annyira kell, hogy elolvassák.

De van, aki örömét leli a könyveket fizikailag is fogni, vagy különböző kiadásban megvenni, gyűjteni őket, szerintem ez egy, az olvasástól külön hobbi :D

Én olvasok papír alapon is könyvet, kindle-ön is meg audible-ön is hallgatok hangoskönyveket, mindegyik jó nekem, attól függően, hogy hol vagyok, mit olvasok. Vannak könyvek, amiket nem szeretek hallgatni, olvasva jobban tetszenek, utazáshoz nekem kényelmesebb a kindle-t vinni, mint könyveket hurcolni (mindig kisebb könyvet viszek magammal utazáshoz, sokszor jártam úgy, hogy befejeztem a könyvet, hazafelé meg vennem kellett egy másikat, hogy legyen mit olvasnom, az e-book erre pont jó, ott van kis helyen egy csomó könyv), itthon meg egyértelműen a papír alapú könyveket szeretem, szeretem a szép borítójukat, hogy ott állnak a polcon, hogy ott van a gyűjtemény stb. De itthon pl. ágyban meg nekem mégis csak kényelmesebb a kindle, mert azt oldalra fekve kényelmesebb olvasni, mint a nagy könyveket lapozgatni.


Én mindegyiket szeretem, mindegyiknek megvan az előnye-hátránya, tök változó, hogy mikor melyikhez nyúlok.

2021. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is jobban szeretem a nyomtatott könyveket, csak nekem szokásom a könyvtárból kikölcsönözni és ezzel megtarthatod a szokásodat is meg pénzt is spórolhatsz. Ha valami nincs meg egyik könyvtárban sem akkor marad a vásárlás. Remélem tudtam segíteni. :)
2021. márc. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Cortez.felesege ***** válasza:
100%
Szemely szerint imadom ha egy konyv kezzel foghato jelzem fiatal kategoriaba tartozom. Megvan az illata es a hangulata is. Oersze szoktam Wattpadon olvasni ahol szinten imadok. Meg ott talalom meg a kezzel foghato konyvekbol a ff eket.
2021. márc. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%
Én személy szerint utálok pdfet olvasni, mert majd kisül a szemem miatta. De van, hogy mégis arra kényszerülök, ha pl könyvtárban nincs bent, viszont szeretném folytatni a történetet. E-book olvasóval nincs semmi bajom, csak hogy nincs nekem. Könyvtárbeg azért nem járok, mert ált max 3x olvasom el a könyveimet (van kivétel), utána meg csak a helyet foglalják
2021. márc. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Tessék normális kijelzőjüt venni(laptop tn egy szenvedés, de egy pen display-en lazán probléma nélkül megy hosszú távon(igaz egész napos rajzolásra van tervezve ezzel, de nagy a különbség, ha másra használom)), ami méghozzá állítható. Nekem pocsék monitoron vagy papír könyvtöl rosszabbul olvasók szimplán és hamarabb fáradozok el szimplán mellette diszlexiás vagyok még van vizuális stresszem is. Egy papír könyvtöl fejen állok, de egy kisebb kijelzőjű készüléken kevesebb szöveg van alapból rajta a lapon. Könnyebb követni a szöveget is. Én nem örül, ha 200 szó van az oldalon, mert lazán összekeverem a sorokat. Meg ha angolul akarok valamit elolvasni, akkor nem biztos van fizikálisan helyben. Igaz én szoktam audiobook halkatni is és úgy dolgozni.


Inkább az a téma olyan, hogy te bemész fizikálisan és megveszed dobozosan egy videójáték, akár valami különleges kiadást, de steam-en is megtudt venni és helyben letudott tölt tenni. Többség alapból online veszi meg, de fent maradt a boltos megoldás és kitudja meddig lesz így. Szimplán nem misztikálják túl és furának tartják más fizikális gyüjteményjét.

2021. márc. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

#15 vagyok, kicsit elírtam:

Tehát, könyvesboltba azért nem járok, mert nincs annyi felesleges pénzem, hogy ott költsem el.

Én könyvtárba szoktam járni, csak sajnos most bezártak :(

2021. márc. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
17es a könyvtárnál az a baj hogy nálunk pl a méretéhez képest nincs is választék, főleg aki nem az elterjedt kategóriát olvassa.
2021. márc. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
#9. Köszi!
2023. jan. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!