Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi volt a tapasztalatotok a...

Mi volt a tapasztalatotok a kötelező olvasmányokkal? Melyeket szerettétek és melyekkel gyűlt meg a legtöbb bajotok? Szerintetek van még értelme ezeket kötelezni?

Figyelt kérdés
2021. márc. 8. 22:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit szerettem (de tényleg):

- Iskola a határon

- Pacsirta

- Sárarany

- Tóték

- Abigél

- kb az összes novella, kivéve Mikszáth

- kb az összes dráma, kivéve Bánk bán


Amit utáltam:

- Kőszívű ember fiai

- Az arany ember

- Beszterce ostroma

- Fanni hagyományai

- Varju nemzetség

- Csipike

- MINDEN, ami Mikszáth


Vegyes érzések:

- Egri csillagok

- Pál utcai fiúk

- Légy jó mindhalálig

- Szigeti veszedelem


Szerintem amúgy van értelme a kötelező olvasmány intézményének, csak nem ártana (legalább ötvenévenként egyszer) fölülvizsgálni az adott műveket.

És nem, nem gondolom, hogy vámpíros tiniregényekkel kéne felcserélni Shakespeare-t, de az sem állapot, hogy már a múlt században is idejétmúlt műveket erőltetünk. És főleg azért hülyeség, mert a magyar irodalom igazán nem nélkülözi a nagyszerű regényeket. De Karinthy, Rejtő, Szerb Antal, Ottlik, Lázár Ervin, Sánta Ferenc, Závada, Eszterházy stb. partvonalra van téve, mert őrizni próbáljuk a régmúlt értékeit, és nem vesszük észre, hogy ezek már rég nem értékek a mai generáció szemében. Az eredmény pedig az, hogy a megterhelt és halálra untatott diákok egy része bokrostól lövi a nyulat, azaz megutálja az irodalom egészét. Szép munka!

2021. márc. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!