Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lehet egy olyan fanfiction...

Lehet egy olyan fanfiction sikeres egy sokak által kedvelt sorozatbeli párosról, ami nem happy end (egyikük meghal)?

Figyelt kérdés

Ha van mondjuk egy sokak által kedvelt sorozatpár, akik a sorozatban boldog befejezést kapnak, de én mondjuk kitaláltam róluk egy (szerintem) tök jó sztorit, viszont ahhoz az kell, hogy ne kapjanak boldog befejezést, bővebben az egyikük meghal benne. Én valami drámait akarok írni, mert mondom ehhez találtam ki egy jó történetet. Várható, hogy ezért mindenki engem fog támadni, meg majd nem tetszik a sztorim, csak mert nem happy end, és "megöltem" az egyiküket, vagy attól még lehet sikeres?


(Amúgy wattpadra akarom, a saját szórakoztatásomra írom, de kiváncsi vagyok, hogy másnak tetszene-e. Viszont nem akarok sértő kommenteket sem kapni elvakult rajongóktól, meg, hogy emiatt sz*rozzák a történetet majd. Bírom a kritikát, de ha mindenkinek negatív véleménye lesz róla, akkor kár kiraknom wattpadra.)



2021. márc. 12. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van, akik szeretik az angst sztorikat, de annyira népszerű nem lesz, mint egy happy endes sztori.


Csak tüntesd fel a legelején, hogy nem boldog a befejezés, különben néhány olvasód nagyon ki lesz akadva, amiért elolvastak egy X/Y sztorit, amiben végül mégsem élnek boldogan a szereplők.

2021. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, pont ez jutott eszembe, hogy az elején tüntessem fel? Az nem számít spoilernek, ha az elején kijelentem, hogy ez a sztori nem happy end? Mert így előre tudni fogják, és nem éri őket meglepetés.
2021. márc. 12. 14:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem számít spoilernek. Elvégre nem azt írod ki, hogy pontosan hogyan fog történni.
2021. márc. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Viszont ha nem kilencven évnél régebbi az eredeti, akkor ugye tudod, hogy nem adhatod ki? És de, spoiler. Utalhatsz rá, érzékeltetheted mindenféle írástechnikai eszközökkel, minek elvenni az élményt az olvasótól? Simán kelthetsz benne balsejtelmet inkább. Hidd el, sokkal jobb, ha az olvasó elégedetlen a munkááddsl, mint ha te magad, a tragikus végkifejletnek pedig igenis, van létjogosultsága, sőt, sokkal jobb is tud lenni a jól van megírva. Persze ez a sztoritól is függ, a zsánertől, a stílusodtól, látatlanban nem tudom megmondani, de ne spoilerezz, és ne szolgaian kövesd a közönségigényeket. Persze figyelni rá nem árt, de így nem lehet felszabadultan írni, hogy jaj mi van ha valakinek nem tetszik. Főleg ha magadnak írsz. Ez persze csak az én véleményem,de ezért sem írok wattpadra, mert a véemények vagy átmennek trollba, vagy szétajnároznak, ez pedig soha nem tesz jót egy íróppalántának sem. Fanfictionnél kötöttebb a kezed, de inkább a karakterhűség rizikós. (Én pont e miatt a kötöttséég miatt nem szeretem, emellett a saját karaktereim kidolgozása a kedvencem, szóval még csak nem is az én műfajom, ezek inkább általános tanácsok akartak lenni)
2021. márc. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előző, látom te se vagy jártas a fanfiction kultúrában.
2021. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ah, sajnálom, a kommentírás közepén jutottam odáig hogy wattpadra megy csak. Ez esetben az első mondatot tekintsd érekességnek :D
2021. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És nem, valóban nem, ahogy ezt le is írtam:)
2021. márc. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az egész attól függ, hogy ki a célközönség. Ha a sorozatot inkább a kisebbek (10-14) éves korosztalyt érinti főként, akkor nem éri meg, viszont ha nagyobbak számára készítesz akkor igen. Valljuk be, wattpadon a tömeg könyveknek van nagyobb olvasottságuk amiket főként gyerekek olvasnak, és ez nem annyira tömeg könyvnek ígérkezik.
2021. márc. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Idősebb korosztály, olyan 16-25 évesek közé esik az átlagkorosztály, akit érdekelne, meg akik nézik a sorozatot.
2021. márc. 18. 22:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Vannak felnőttek, akik már unják a rózsaszín sztorikat, és örömmel olvasnak drámaibbat. Tedd a Merengőre is, ott értékelni fogják a hard fanficesek.
2021. márc. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!