Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a Harry Potter-teóriáról? Tudtok ellen-bizonyítékokat?

Figyelt kérdés

Különböző helyeken mást írnak arra vonatkozóan, hogy Voldemort kinek a halála árán készített horcruxot Naginiből. Valahol Frank Bryce-ot, valahol Bertha Jorkins-t írják. Dumbledore egyszer mintha arra utalt volna, hogy egy mugli öregember halála árán készítette el Voldemort, de hogy ezt mégis honnan tudta Dumbledore, meg hogy lehet-e hinni neki...Vannak olyan bizonyítékok, amik arra engednek következtetni, hogy Voldemort nem Frank Bryce és nem is Bertha Jorkins halála árán készítette el az utolsó horcruxát:

1. Akkoriban még nem volt normális teste. Ez még nem elég bizonyíték, de én valahogy úgy gondolom, hogy attól még, hogy tudott pálcát fogni, nem volt képes rá, hogy olyan állapotban elkészítse. Nem tudjuk pontosan, hogyan zajlik a horcrux készítés folyamata, vannak erre különböző teóriák. Bármilyen plusz művelet végrehajtására képtelen lett volna Voldemort (pl. vérszívás, kannibalizmus). Volt egy olyan fanfilm, amiben gyertyákat is kellett gyújtani és egy bizonyos pozícióban elhelyezni a holttestet.

2. Féregfark nem tudhatott arról, hogy horcruxot készít. Akkoriban Féregfark folyamatosan vele volt, nélküle még kb. helyváltoztatásra se volt képes. Persze megparancsolhatta neki, hogy egy pillanatra hagyja magára, de nem kockáztathatta meg Voldemort, hogy esetleg Féregfark elkezdjen gyanakodni, hogy mit csinál egyedül közvetlenül egy gyilkosság után a hullával, amit titokban kell tartani.

3. Ezek nem voltak jelentős gyilkosságok. Dumbledore azt mondta, hogy Voldemort mindig jelentős gyilkosságokhoz kötötte a horcrux készítést. Egy mugli öregember meg egy random minisztériumi félőrült boszorkány kétségkívül nem az.

4. Szerintem Voldemort ekkor el volt foglalva azzal, hogy testet szerezzen magának, meg tervezte a trimágus tusás tervet, szerintem nem foglalkozott a horcrux készítés gondolatával. Szerintem úgy volt vele, hogy majd még ráér, ha már van teste.

5. Amikor Harry és Voldemort pálcája összekapcsolódott, kiadta magából Voldemort pálcája az előző varázslatait, de a horcrux-készítő bűbáj nem volt köztük. Nem csak a megölt emberek jelentek meg ekkor, hanem minden varázslat, amit végrehajtott, hiszen kiadta magából Féregfark műkezét is. Mondjuk nem tudom, ezt milyen formában kellett volna kiadnia magából...pl. megjelenik egy Voldemort-lélek darab...


Nos, ezek miatt úgy gondolom, mi van, ha az újjászületése után készítette el az utolsó horcruxát? Csak kéne valaki, akinek a halála jelentős volt, és akit valamikor az újjászületése után gyilkolt meg. Nos, ilyen van is, méghozzá Amelia Bones. Említik, hogy valószínűleg Voldemort saját kezűleg ölte meg. És az is stimmel, hogy jelentős volt a halála, hiszen többször is említik, hogy kivételes képességű boszorkány volt, valamint ő volt a Varázsbűnüldözési Főosztály vezetője és Wizengamot tag is volt. Őt a hatodik rész elején gyilkolta meg, ami azért is stimmel, mert ez után nem küldte Naginit küldetésekre, hanem mindig vele volt. Hiszen még az ötödik részben Naginit küldte, hogy hozza el neki a jóslatot, csak jobban vigyázna rá, ha benne lenne egy lélekdarabja, nem?

Szerintetek lehetséges, hogy Amelia Bones halála árán lett elkészítve az utolsó horcrux? Persze ha nem számítjuk, hogy J K Rowling utólag mit nyilatkozott, csak a könyvekre hagyatkozunk.



2021. márc. 15. 23:56
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

A horkruxokat nem azelőtt készítette, mielőtt először próbálta megölni Harryt?

Harry nem azért lett horkrux, mert Voldy lelke már nem bírta tovább és még egy darab levált róla?


(Egyébként pont most olvasom harmadjára a sorozatot, a harmadik rész elején járok)

2021. márc. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Harry volt a legutolsó horcrux. Voldemort még jóval azelőtt készítette a többit, hogy elvesztette volna a testét.
2021. márc. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag egy interjúban Rowling azt mondta, hogy Bertha Jorkins halála által lett Naginiből horcrux. Dumbleodre szavai alapján viszont egy idős férfiről van szó, ami ugye Frank-re utal. Most vagy az írónő felejtette el ezt a részletet időközben, vagy Dumbledore tévedett egy kicsit. Vagy eleve nem is állított ilyesmit Rowling, mert bár több helyen utaltak rá, nem találtam meg magát az interjút.

Lényeg a lényeg, Nagini mindenképp a legutoljára elkészült horcrux, de hogy kinek a halála árán készült el, az nem hivatalos infó.

2021. márc. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Naginit Harry után készítette. Dumbledore egyszer ezt mondja: De ha a következtetéseim helytállóak, Voldemortnak még legalább eggyel kevesebb horcruxa volt az áhítottnál, amikor belépett a szüleid házába, hogy megöljön téged.

A másik bizonyíték az, hogy a horcruxokat olyan sorrendben pusztították el, mint amilyenben el lettek készítve. Legalábbis gyanús egy ilyen összefüggés. Ha pedig ez a helyzet, Nagini az utolsóként elkészített, mivel ő lett utoljára elpusztítva.

Ezen kívül pedig Voldemort csak később találkozott Naginivel az albániai erdőben, miután elveszítette a testét.

2021. márc. 16. 00:42
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Most azt mondod, hogy mielőtt Harry horkrux lett, Voldemortnak eggyel kevesebb horkruxa volt, mint amennyit szeretett volna. Nos, szerintem ebből logikusan következik, hogy Harry volt az utolsó horkrux, feltéve, ha Harry után Voldemort nem csinált véletlenül még egy horkuxot (annyira már nem béna).
2021. márc. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, mivel nem tudott róla, hogy Harryből horcrux lett. Azt csak véletlenül csinálta.
2021. márc. 16. 08:02
 7/9 A kérdező kommentje:

Az amit felül leírtam, hogy Dumbledore mit mondott, az az idézet később így folytatódik:

Jó pár évvel később [Harry megtámadása után jó pár évvel] azonban Nagini segítségével megölt egy mugli öregembert, s talán akkor támadt az az ötlete, hogy a kígyót változtassa át a hatodik horcruxszá.

2021. márc. 16. 08:48
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes... Őszintén szólva kérdező, én veled értek egyet, tök logikus lenne, hogy Amielia Bones megölésével készítette el az utolsó horkruxát. Én Ezt össze tudom vetni a Dumbledores idézettel, mert Frank megölésénél jött az ötlet, de a terv megvalósítását elhalasztotta az újjászületése utánra. Erről a nyilatkozatról nem hallottam, de szerintem egyáltalán nem passzol. A Priori Incentatemnél is kellett volna akkor utalni rá, ráadásul a horkruxkészítés nehéz, és bonyolult varázslat (még hetedjére is), és szerintem nem volt elég erős hozzá, amíg nem volt teste.
2021. márc. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kawada2365 ***** válasza:
100%
Igazából ha belegondoltok abba, hogy Harry egy olyan horcrux volt, amit Denem akaratán kívül "készített el", akkor ebből az következik, hogy egy igazán szörnyű gaztetten (hogy rátámad egy ártatlan csecsemőre) kívül nem igazán kell a horcruxhoz bonyolult varázslat. Legalábbis nekem ez jön le abból, hogy Harry is azzá vállt, és nem hiszem, hogy az akkor romjaiban lévő Voldemortnak, akit a saját visszapattanó átka kapott telibe, az volt a legnagyobb gondja, hogy gyorsan csinál még egy horcruxot.
2021. márc. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!