Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Stephen King-ről mi a vélemény...

Stephen King-ről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Mármint a könyvekről amiket írt? Melyiket ajánlanátok, és melyiket nem?

2021. márc. 27. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Nekem az egyik személyes kedvenc íróm.

A kedvencem tőle a Ragyogás, az első könyvem a Kedvencek temetője volt.


Milyen műfaj érdekel?


Lélektani horrorból én fenti kettőt ajánlanám első sorban. (Ezekre jellemző, hogy többnyire a karakterek drámáján van a hangsúly, a gonosz sokkal inkább a belső lélek, és a horror innen fakad)


Ha tényleges horror érdekelne, ami az ijesztésre és a nyomasztó hangulatra megy rá, akkor az Az-t ajánlom.


Ha a fantasy-t szereted, akkor a Setét tornyot.


Ha a drámát, akkor a Halálsoront.


Ha a krimit, akkor a Tortúrát.


King egy nagyon jó író. Főleg a korai könyvei.

2021. márc. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!

(Egyszer remélem mindegyiket lesz alkalmam elolvasni)

2021. márc. 28. 00:43
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Élvezetesen ír, de sok könyve hülyeség (mondjuk legtöbbjüket betépve írta), pl. Rémkoppantók.


Ami nekem tetszett: AZ, Duma Key, Intézet.

2021. márc. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
En a Setét torony sorozatot olvastam tőle, illetve most olvasom Az intézet-et, teljesen más a kettő, de izgalmas mind, ajánlom!
2021. márc. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

A rémkoppantók egy nagyon jó könyv.


Mindet ajánlom. Kingnek vannak jó és még jobb könyvei. Oké, pár közepest is sikerült összehozni, de 60 könyvből 2-3 középszer, a többi jó, azért nem rossz arány.


Mondjuk a Lisey történetét csak annak ajánlom, akinek szándéka az összes Kinget elolvasni, egyértelműen a legrosszabb könyve.

2021. márc. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem szeretem a horrort, de négy krimit olvastam Stephen Kingtől, amik egytől egyik tetszettek. Nagyon olvasmányosan ír, mégis megtartja a szépirodalmi jelleget, a sztori érdekes, a karakterek kidolgozottak. Ennek ellenére - a négy krimi alapján - nem mondanám korszakalkotó szerzőnek. (De persze meglehet, hogy a horrorjai zseniálisak, azokról nem tudok nyilatkozni.)
2021. márc. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Amik már tényleg az elborult horrorjai közé tartoznak a Rémület a sivatagban, Rendcsinálók, Tűzgyújtó, Bilincsben.
2021. márc. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vudk_28 válasza:
40%
Szia! Én csak ajánlani tudom a novellás könyveit. Mint a Éjszakai műszak, Csontkollekció, Titkos ablak,titkos kert.
2021. márc. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
Én nagyon szeretem.Szerintem nagyon árnyaltan képes az ember legalantasabb,legsötétebb félelmeit,vágyait bemutatni.
2021. ápr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!