Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Osztja még valaki a vélemnyeme...

Osztja még valaki a vélemnyemet Pitonról?

Figyelt kérdés

Nos, miután a 7. rész végén kiderült, hogy valójában mindvégig a jó oldalon állt, meg az "always" rész, mindenki hirtelen dicsérni kezdte, sőt, Harry elnevezte az egyik fiát róla. Szerintem számtalan más, jobb emberről elnevezhette volna, az a pár emlék nem menti fel Pitont az éveken keresztül tartó szemétkedései alól.


Elismerem, hogy egy bátor ember volt, hiszen hosszú évekig megtévesztette Voldemortot, és kockáztatta hogy ő erre rájön. De szerintem itt ki is múltak az érdemei. Nincs mentség arra a bánásmódra, ahogy a diákjaival bánt amíg tanár volt. Igazságtalanul kivételezett, kedvenceket választott, míg a többséget ok nélkül bántalmazta és számtalanszor megalázta az osztályuk előtt. Sokszor igazságtalanul adott borzasztó jegyeket és vont le pontokat.

Lupint is hasonló nehézségek érték, őt is kiközösítették, megvetették (bár a Roxfort előtt és után, a suliban voltak barátai), ő is elvesztette minden szerettét és mégsem bánt így a tanítványaival.

Aztán ott van az az elvileg megható sztori, hogy Piton mindvégig védelmezte Harryt a Lily iránt érzett szerelme miatt. Szerintem viszont ez nem mentség arra, hogy Harry életét is megkeserítette, ráadásul az, hogy 2O év alatt nem tud túllépni egy régi szeretlmén, aki ráadásul sosem szerette viszont... ez inkább gyerekes mint megható.


Valaki meg tudja változtatni a véleményemet?



2021. márc. 29. 12:04
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
95%

Én osztom a véleményedet. Mostanság nagyon kevesek vannak ezzel így, most a Piton-imádat kb. olyannyira fertőző divat, mint a Draco - fanság, vagy a nude rúzsok, de mint többi kettőt, ezt sem tudom osztani.

Nem kedvelem a szereplőt, és igen, vannak érdemei, de én nem tudok azonosulni egy megkeseredett, igazságtalan, rosszindulatú, elfogult, tragikus hősszerelmest. Az meg, hogy a Piton fanok szinte mindig gyűlölik James Pottert, aki az én egyik kedvenc szereplőm, egy plusz dolog, hogy ne kedveljem.

2021. márc. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
95%

Egyetértek, nem értettem, hogy miért állította be mindenki Pitont hősnek, bár érdekes karakter volt.

Én Lupint és Siriust kedveltem.

2021. márc. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
87%
Piton vicces, inkább poén, mint kedvenc.
2021. márc. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
95%
Azért Piton ezerszer jobb, mint Draco.
2021. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#3, persze, Dracot még kevésbé kedvelem :D

2021. márc. 29. 13:08
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül, én mindig is így gondoltam. Sajnos sokan elolvadnak ettől az "always"-től, meg imádják Alan Rickmant, így ennyi elég nekik.

De abban azért sokan egyetértenek,hogy elnevezni róla a fiát bullshit volt. Egy jó nagy középső ujj ez Lupinnak,Arthurnak,Hagridnak stb. akik mindig mellette álltak és szerették.

2021. márc. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
86%
Én sem szerettem a pasast, jó látni, hogy nem vagyok egyedül. Számomra leginkább az volt nyugtalanító, hogy még időskorára sem tudta túltenni magát a diákkori szerelmén, és ez határozta meg a viselkedését is. Tipikus sérült figura, ilyenekből lesznek a zaklatók.
2021. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Alan Rickman szerintem szuper színész, és nagyon szépen megformálta a karaktert, de ettől még Pitont nem szerettem meg
2021. márc. 29. 13:54
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Tudom,szerintem is az,csak sokaknak ennyi is elég,hogy imádják a karaktert.
2021. márc. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
6-os, a legtöbben csak a filmet látták, és "jaj, Alan Rickman!" felkiáltással élnek állandóan. Aztán lehet, másban nem is látták a színészt, csak a HP-ban.
2021. márc. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!