Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Osztja még valaki a vélemnyeme...

Osztja még valaki a vélemnyemet Pitonról?

Figyelt kérdés

Nos, miután a 7. rész végén kiderült, hogy valójában mindvégig a jó oldalon állt, meg az "always" rész, mindenki hirtelen dicsérni kezdte, sőt, Harry elnevezte az egyik fiát róla. Szerintem számtalan más, jobb emberről elnevezhette volna, az a pár emlék nem menti fel Pitont az éveken keresztül tartó szemétkedései alól.


Elismerem, hogy egy bátor ember volt, hiszen hosszú évekig megtévesztette Voldemortot, és kockáztatta hogy ő erre rájön. De szerintem itt ki is múltak az érdemei. Nincs mentség arra a bánásmódra, ahogy a diákjaival bánt amíg tanár volt. Igazságtalanul kivételezett, kedvenceket választott, míg a többséget ok nélkül bántalmazta és számtalanszor megalázta az osztályuk előtt. Sokszor igazságtalanul adott borzasztó jegyeket és vont le pontokat.

Lupint is hasonló nehézségek érték, őt is kiközösítették, megvetették (bár a Roxfort előtt és után, a suliban voltak barátai), ő is elvesztette minden szerettét és mégsem bánt így a tanítványaival.

Aztán ott van az az elvileg megható sztori, hogy Piton mindvégig védelmezte Harryt a Lily iránt érzett szerelme miatt. Szerintem viszont ez nem mentség arra, hogy Harry életét is megkeserítette, ráadásul az, hogy 2O év alatt nem tud túllépni egy régi szeretlmén, aki ráadásul sosem szerette viszont... ez inkább gyerekes mint megható.


Valaki meg tudja változtatni a véleményemet?



2021. márc. 29. 12:04
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, emellett én még azt rühellem, ha valaki azt hozza fel Piton mellett érvnek, hogy rossz gyerekkora volt. Hát Harrynek, Nevillenek és kb. a főhősök 75%-ának is.
2021. márc. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell megváltoztatni a véleményed. Egy diákokat zaklató, kivételező tanár, aki alapvetően önös érdekből állt a jó oldalra, az nem lehet jó ember.
2021. márc. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem az azért jelent valamit hogy dumbledore az életét is rábizta volna pitonra.

Az pedig hogy igy viselkedet a diákoksl az nagyrészt a gyermekori sérelmei miat volt és a legtöb ember ugynugy tet volna piton helyében szerintem!

2021. márc. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
62%
A filmeket nézve nekem se bolt egy kedvenc karakter de a könyvben szerintem az egyik legjobban felépítet karakter!
2021. márc. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
89%

"Az pedig hogy igy viselkedet a diákoksl az nagyrészt a gyermekori sérelmei miat volt és a legtöb ember ugynugy tet volna piton helyében szerintem!"


Testvéremet folyamatosan zaklatták az osztálytársai általánosban. 8 évig. Egy végtelenül rendes és segítőkész ember lett. Szóval nem,nem kifogás.

2021. márc. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
#13 Akkor Harry miért nem volt szemét?
2021. márc. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
7%

A testvéredet is a lábánál fogva lógátak fel a levegőbe az egész suli élőt.

Vagy békülték egy alagutúba ahol egy kifejlett vérfarkas várta.

2021. márc. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Harryvel vagy Lupinnal is ilyesmiket csináltak, mégsem lettek ilyen bunkók.
2021. márc. 30. 10:43
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de a testvérem nem is ütötte bele mindenbe az orrát és próbálta minden áron lejáratni a többieket. Ja meg nem is bandázott kétes alakokkal akik halálfalók lettek.

De igen... Harry,Neville, Lupin, nekik is elég szar volt sokszor... valahogy mégis jó emberek lettek. De hát Pitonnál úgy tűnik ez lehet kifogás.

2021. márc. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
#17 Harryt 10 éven át fizikailag és verbálisan bántalmazta az egész családja, tanárai (köztük Piton) és iskolatársai többször is megaláztatták, megtámadta egy vérfarkas, majdnem megölték a dementorok és egy fúriafűz, nem beszélve egy baziliszkuszról, egy óriáspókról és egy kétarcú egyszarvúszopkodóról. Szülei meghaltak, trimágus tusabeli bajtársa meghalt, egy idegbeteg fehérbőrű ugyanekkor megkínozta, később többször is megpróbálta megölni, keresztapját előbb gyilkossággal vádolták, majd meggyilkolták, valamint így járt házimanó barátja, keresztfiának apja és anyja és egy tucat iskolai barátja és ismerőse plusz a háziállata, tanárja és a példaképe is, mégis normális ember lett belőle.
2021. márc. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!