Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Osztja még valaki a vélemnyeme...

Osztja még valaki a vélemnyemet Pitonról?

Figyelt kérdés

Nos, miután a 7. rész végén kiderült, hogy valójában mindvégig a jó oldalon állt, meg az "always" rész, mindenki hirtelen dicsérni kezdte, sőt, Harry elnevezte az egyik fiát róla. Szerintem számtalan más, jobb emberről elnevezhette volna, az a pár emlék nem menti fel Pitont az éveken keresztül tartó szemétkedései alól.


Elismerem, hogy egy bátor ember volt, hiszen hosszú évekig megtévesztette Voldemortot, és kockáztatta hogy ő erre rájön. De szerintem itt ki is múltak az érdemei. Nincs mentség arra a bánásmódra, ahogy a diákjaival bánt amíg tanár volt. Igazságtalanul kivételezett, kedvenceket választott, míg a többséget ok nélkül bántalmazta és számtalanszor megalázta az osztályuk előtt. Sokszor igazságtalanul adott borzasztó jegyeket és vont le pontokat.

Lupint is hasonló nehézségek érték, őt is kiközösítették, megvetették (bár a Roxfort előtt és után, a suliban voltak barátai), ő is elvesztette minden szerettét és mégsem bánt így a tanítványaival.

Aztán ott van az az elvileg megható sztori, hogy Piton mindvégig védelmezte Harryt a Lily iránt érzett szerelme miatt. Szerintem viszont ez nem mentség arra, hogy Harry életét is megkeserítette, ráadásul az, hogy 2O év alatt nem tud túllépni egy régi szeretlmén, aki ráadásul sosem szerette viszont... ez inkább gyerekes mint megható.


Valaki meg tudja változtatni a véleményemet?



2021. márc. 29. 12:04
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
89%

Igen. Vagy vegyük Siriust. A Black házban milyen sorsa volt? Aztán a legjobb barátai elárulásával, halálfalósággal, és 13 mugli + Peter megölésével vádolták, ezért 12 évre Azkabanba zárták, és ezt mindenki simán elhitte róla, még azok is, akik jól ismerték, sőt, még Remus is, aki az egyik legjobb barátja volt. Ráadásul bűntudata volt, és az egészért magát hibáztatta.

És mégis, nagyon jó ember lett, és maradt belőle. Ehhez képest Piton? Szerintem sokkal kevesebb "rosz" után, sokkal rosszabb ember lett.

Szóval a rossz sors nem mentség.

2021. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van piton nagyon unszimpatikus!

A filmekröl nem tudok nyilatkozni de a könyvekben nekem is benne van a top 3 utált karakterben!

2021. márc. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
#22, had találgassak! Umbridge, és Peter a másik kettő?
2021. márc. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
64%
#23 peter nincs rajta a listámon kihúztam róla miután az életét adta hogy harryt megmentette!
2021. márc. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Humm. Akkor.... Bellatrix? esetleg Draco?
2021. márc. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Abszolút egyet értek.

Piton önző célokból meg a saját lelkiismeret furdalása miatt áállt át a jó oldalra, Harryt meg végig abúzálta gyerekkorában csak azért, míg a tanára volt, szóval nem rtem, mi ez a nagy imádás?

Képtelen túllépni egy gyerekkori szerelmén, aki amúgy azért veszített el, mert rasszista jelzőkkel illette mások előtt, ellene fordult, aztán mikor a csaj összeállt mással, akkor meg Voldemort mellett nyalogatta a sebeit egészen addig, míg megtudta, hogy Lily meghalhat, akkor meg visszarítta magát Dumbledore-hoz, csak hogy a lelkiismerete megnyugodjon.

Konkrétan a bömbölő csecsemőre ügyet se vetve, James Potter holttestén áttiporva sírt a szétrobbantott házban ??? Mivan?

Aztán jó, átállt a jó oldalra, "vigyáz" Harryre, de közben folyamatosan bántalmazza és könyörtelen vele azért, mert emlékezteti egy olyan emberre, aki nemcsak a gyerekkori szerelmét "vette el", hanem még tinikorában gúnyolta. Nahát, komoly felnőtt viselkedés, ezt a sérelmet tényleg egy GYEREKEN kell kiélni és nem egy terapeutánál még véletlen se.

Piton egy szenny, gyáva alak, kiakadtam én is, mikor ezt a nevet kapa Harry könyke.

2021. ápr. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
73%

leírtatok mindent.

annyi még, hogy a viselkedése azok után, hogy bukta a gyermekkori szerelmét, ezen nem tudott túllépni és 35 évesen 1x sem csajozott be, de még csak nem is dugott időnként, vagyis feltételezhetően szűz volt.

egyenesen arányos azzal a frusztrált beteg viselkedéssel amit tanárként leművelt.

ettől függetlenül valahol logikus, hogy szétszopatta azt a gyereket akit az idolja szült és az általa leggyűlöltebb pali csinálta fel.

ezért pitont valahol én úgy ítélem meg, hogy ahhoz képest, hogy full pszichopata, mégis a jó ügyet választotta.

2021. ápr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
81%

Én se értettem soha miért ennyire közkedvelt (nála csak Malfoy imádatát értem még kevésbé), a Harryvel kapcsolatos dolgokat már leírták többen, de arról se feledkezzünk el, hogy másokat is szívatott rendesen, pl. Hermionét, őt mégis miért? Amikor tudta a jó megoldást, levont tőle pontokat, megalázta az osztály előtt vagy épp büntetőmunkát adott neki, szép kis tanár mondhatom. vagy Neville-lel is ahogy bánt.

Tény hogy tett egy-két olyan dolgot amik hősiesek vagy önfeláldozóak voltak, de ez még nem menti fel és nem teszi pozitív karakterré.

Ugyanez Malfoynál is, állandóan azzal mossák ki őt hogy nehéz lehet halálfaló családba születni meg hasonlók, ja és akkor ez már automatikusan indok rá hogy egy nárcisztikus, alamuszi, nagyképű, erőszakos, szadista, tapló gyerek legyen valaki...

2021. ápr. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
82%

#28, egyetértek.

Már fentebb írták példának, bár másra, de én egemlíteném Siriust. Ő is halálfalócsaládba született, és az lett belőle? Dehogy!


Egyáltalán nem kedvelem én sem Pitont és Malfoyt.

2021. ápr. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
tényleg, Sirius is egy nagyon jó példa. Köszi a válaszokat!
2021. ápr. 10. 19:33
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!