Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ilyen könyvet ajánlani?

Tudnátok ilyen könyvet ajánlani?

Figyelt kérdés

Régebben szerettem nagyon olvasni, aztán rengeteg kötelező mellett nem jutott időm se energiám mást, egyszerűbb volt a telefonomat nyomkodni. Most viszont újra neki akarok kezdeni, de nagyot változtam, és nem tudom hogy mit kellene.


Imádtam a Percy Jackson sorozatot, és az Olimposz hőseit is. A 39 kulcs is nagy kedvencem volt. A kalandos dolgokat szerettem meg azokat, amikor vagy visszautaznak az időben, vagy valahogy így tanulni is lehetett belőle (aki ismeri a 39 kulcsot érti mire gondolok). Egy időben a tini romantikus regényeket is, de azokból úgymond kinőttem. Vagy túl nőttem, mert még mindig érdekel a téma de pl. nem úgy hogy hát a történet végén elcsattan az első csók, hanem mostmár a 18+ dolgok is érdekelnének, vagy akár egy komplikáltabb, mélyebb kapcsolatról szóló könyv. Nem tudom, hogy ez így érthető-e.


Ja és olyat szeretnék ami 21. Századi. Nagyon szeretem a 20. Századi irodalmat, olvastam is sokat belőle (saját kedvből is) de jó lenne egy kicsi mai is mostmár.


Igazából röviden kalandos és/vagy romantikus könyvek érdekelnének.

Köszönöm előre mindenkinek a válaszát!!


Legyen szép napotok! :)


20/L



2021. ápr. 6. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Az idő vándorai időutazós, romantikus, szerintem tetszene. Nincs aprólékos 18+ rész benne, de néha aránylag részletes. Kalandos és romantikus.


A Tükörjáró sorozat a jövőben játszódó fantasy, ha nem zavar, hogy lassabban indul az első rész, a másodiktól rendesen beindulnak az események. A romantikus szál kevésbé hangsúlyos, de igen komoly. Inkább kalandos.


Az Időfutár esetleg tetszhet, bár a szereplők csupán az utolsó részben idősebbek, előtte hetedikesek - viszont ennek ellenére is élveztem az újraolvasását, szerintem nagyon humoros és rendesen időutazós. Inkább kalandos, a romantikus szálak kevésbé hangsúlyosan.


Az Időtlen szerelem trilógiát már régen olvastam, de akkor imádtam. Romantikus és kalandos is.

2021. ápr. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ó, és majdnem kifelejtettem a Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekeit. Időutazós és nagyon kalandos, romantikus szál is van benne, de már nem emlékszem, mennyire részletes, talán néhol mintha az lett volna.
2021. ápr. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A Vándorsólyom kisasszony különldges gyermekeit én is ajánlom, szépen ki van dolgozva benne szerelmi szál (amellett, hogy tényleg kalandos, izgalmas és sok szempontból elgondolkodtató). Viszont az első könyv romantika szempontjából nem a "legizgalmasabb", kb a Napok térképe után válik azzá. (Persze mivel egy kalandregényről beszélünk, nem ez lesz a fő téma)
2021. ápr. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Anna0806 ***** válasza:
Ha romantikus, de már felnőttebb könyveket keresel barátnőm éjjel-nappal Tomor Anita könyveit olvassa (én is olvastam tőle). Ezekben már sokkal jobban megjelenik a felnőtt romantikus szál, mint a kamasz könyvekben. Fantasy/misztikus terén pedig én az Üvegtrón sorozatot ajánlanám. Abban is vannak korhatáros jelenetek néhol, de nagyon kiszámíthatatlan és bonyolult a cselekménye a könyveknek. Leginkább háborúkról és harcokról van benne szó miközben a főhősök próbálják megtalálni a szerelmet. Tündérek, boszorkányok, kalózok, alakváltók, emberek, sárkányok, griffmadarak (mondjuk a könyvben az utolsó két csoport nem így van elnevezve) orgyilkosok és mágikus gyógyítók. Kalandos 8 kötet volt az biztos. Én január közepétől március végéig olvastam.
2021. ápr. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha szereted esetleg a lovakat és a romantikát akkor a Dark Horse Montain-t mindenképpen olvasd el
2021. ápr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!