Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Megtehetem, hogy a hobbiból...

Megtehetem, hogy a hobbiból felolvasott könyveket felteszem a Youtubera hangoskönyvként?

Figyelt kérdés

Mostanában mérgelődtem, mennyire béna a felhozatal hangoskönyvekből, én például szeretem ezeket hallgatni melóban. Eszembe jutott, hogy ha az itthon lévő kedvenceimet felolvasnám és feltölteném a Youtubera az mennyire lenne oké? Milyen szabályok vannak erre? Találtam néhány ilyet fent, leírásból nem derül ki, hogy a készítőnek meglennének hozzá a jogok, vagy bármi.

Nem akarok keresni vele, eszem ágában sincs pénzt kérni, csak hátha más is így van a hangoskönyvekkel mint én és örülne néhány így elérhető hallgatnivalónak.



#könyv #hangoskönvy
2021. ápr. 8. 09:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
A MEK-en van egy csomó hangoskönyv ingyen.
2021. ápr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Igen, nagyrészt klasszikusok, ami engem hidegen hagy, csakúgy, mint a mai olvasók nagyjából 80 százalékát.

Találtam egy ilyet, érdekesnek tűnik: [link]

2021. ápr. 10. 08:44
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez rendes tőled, csak szerintem kell hozzá jó mikrofon, és valamennyire hangszigetelt helyiség.
2021. ápr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

YouTube-on, Spotifyon és mindenhol máshol is illegális, ha nincs rá engedélyed a kiadótól. Lehet, hogy nem fejlettek/hatékonyak levadászásában, mert nem más felvételét használod, hanem sajátot készítesz, így a Content ID rendszer nem fogja felismerni.

De ettől még, ha tudomására jut a kiadónak, akkor töröltetni fogják és lehet, hogy még külön be is perelnek szerzői jogsértésért.


A MEK-en is előfordult olyan könyv (pl. Orwell: 1984), ami ingyen elérhető volt, mert a kiadó megengedte, nem látott benne fantáziát, aztán egy idő után rájöttek, hogy ki akarják adni ebookban pénzért, ezért levetették a MEK-ről.


A MEK-en is azért vannak zömében klasszikus írások, mert azoknak már lejárt a jogvédelme (utolsóként elhunyt társszerző halála után 75 év) - viszont ha idegen nyelvű könyv fordítása később készült, akkor hiába járt le az eredeti mű jogvédelme, a fordítás még lehet jogvédett (fordító halála után 75 évig).


Ha KIZÁRÓLAG látássérültek jutnak hozzá, arra létezik kivétel, de mások számára nem teheted hozzáférhetővé a felvételt. A linkelt hirdetés pont neked való, jelentkezz náluk, ők megoldják a részleteket.


Ha már ilyen dolgok foglakoztatnak, ez is érdekelhet:

[link]


Sajnos nem találtam, de érddekes lehet, hogy múlt héten hallottam a Petőfi/Kossuth rádión egy beszélgetést, amiben egy olyan kezdeményezésről beszéltek, hogy valakik YouTube videókat narrálnak a vakok számára, elmondva nekik azt is, amit a látók látnak a képen, a vakoknak viszont kimarad infóként.

2021. ápr. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
én angolul hallgatok hangoskönyveket Audible segítségével. hatalmas kínálat van és sok esetben hatalmas élmény, amikor híres színészek, közszereplők saját előadásában hallgathatod meg a saját írásaikat.
2021. ápr. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Aki akar egy könyvet hangos könyvként az megoldja.


Másold be a könyvet a telefonon a documentumokba (word) pl, ott is felolvassa. Bár tény, hogy elég egyhangú.

2021. ápr. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Itt jelentkezhetsz a vakok és gyengénlátók számára hangoskönyvet készíteni. Ebben a formában legális és tényleg segít, tényleg azoknak, akik valóban rászorulnak, nem csak spórolni akarnak:

[link]

2023. márc. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!