Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Megtehetem, hogy a hobbiból...

Megtehetem, hogy a hobbiból felolvasott könyveket felteszem a Youtubera hangoskönyvként?

Figyelt kérdés

Mostanában mérgelődtem, mennyire béna a felhozatal hangoskönyvekből, én például szeretem ezeket hallgatni melóban. Eszembe jutott, hogy ha az itthon lévő kedvenceimet felolvasnám és feltölteném a Youtubera az mennyire lenne oké? Milyen szabályok vannak erre? Találtam néhány ilyet fent, leírásból nem derül ki, hogy a készítőnek meglennének hozzá a jogok, vagy bármi.

Nem akarok keresni vele, eszem ágában sincs pénzt kérni, csak hátha más is így van a hangoskönyvekkel mint én és örülne néhány így elérhető hallgatnivalónak.



#könyv #hangoskönvy
2021. ápr. 8. 09:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Inkább Spotify-ra tedd fel! Youtube-ról törölhetik szerzői jogok miatt.
2021. ápr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Oh ez egy jó ötlet, eszembe sem jutott.

Köszönöm :)

2021. ápr. 8. 09:27
 3/17 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott az is, hogy ugye az, hogy pdf-ben (mobiban/epubban/azw3-ban stb) felteszed a könyveet és letölthetik az illegális, mert inkább vegyük meg. De ha egy hangoskönyvet teszek fel egy olyan regényről amire lenne kereslet, de senki sem olvasta eddig fel, és ami mondjuk eljut egy vak emberhez aki máshogy nem is olvashatná el a könyvet csak így....azzal mi van? Ez is ördögtől való?
2021. ápr. 8. 09:36
 4/17 A kérdező kommentje:
Aki lepontozza az első válaszolót, megtenné, hogy leírja miért? Szívesen olvasom az ő véleményét, tanácsát is a témában :)
2021. ápr. 8. 09:49
 5/17 b1812567 ***** válasza:
85%

Megnézed az adott könyv 4. oldalán a copyright szöveget, az a mérvadó.

De jellemzően bármilyen formában történő publikáláshoz a kiadó engedélye kell, ide értve a hangoskönyvet is.

Szóval jellemzően nem legális ez így.

Az más kérdés, foglalkoznak-e vele vagy sem.

2021. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%

Ami történhet:

- Semmi.

- A videó marad, de bevételszerzésre nem alkalmas.

- Letiltsák a videót pár orrszágban.

- Törlik a videót.


Az epub vagy hasonló megosztása is illegális. Amúgy a vakoknak szokott lenni szövegfelolvasó programjuk manapság. Hanem hogy jutna el a videódig, ha nem látja a monitort. :)

2021. ápr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én is használok felolvasó programot a telefonomon, így hallgatok melóban könyveket. Sajnos a közelébe sem ér egy valódi felolvasónak, sem hangsúly, sem bizonyos szavak kiejtésében, kész felüdülés, ha hangoskönyvet találok egy olyan könyvből amit szeretnék elolvasni.
2021. ápr. 8. 12:23
 8/17 b1812567 ***** válasza:
79%
Ha mindenképpen szeretnél könyveket felolvasni és jót tenni a köz érdekében, megpróbálhatod felvenni a kapcsolatot a Vakok és gyengénlátók szövetségével, hátha tudnak módot erre.
2021. ápr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Aki meghallgatja hangoskönyvként, az nem fogja megvenni, így akik dolgoztak vele, pénztől esnek el. Ez az indok arra, hogy miért nem szeretik az ilyen feldolgozásokat a kiadók.


Egyébként milyen könyveket olvasnál fel?

2021. ápr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Klasszikusokon és meséken kívül gyakorlatilag mindenevő vagyok olvasás téren, így a felolvasni is mindenélét olvasnék.

Leginkább fantasyt, young adultot meg thrillereket.

2021. ápr. 8. 22:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!