Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az Idő Kereke sikeres lett...

Az Idő Kereke sikeres lett volna egy POV-val?

Figyelt kérdés
Mint a Harry Potter/SZJG, bár azért a HP felhasznál más szemszögeket is. Vagy éppen a sokféle szereplőnézőpont tette azzá, ami?

2021. ápr. 18. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Ugyanakkor kevesebb pov karakter nem ártott volna és jobban megválogathatta volna, hogy ezek hova kerülnek.
2021. ápr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert a főszereplő a legnépszerűbb, és sokakaknak nem tetszett, hogy már a harmadik könyvben kispadra került. Ez persze kellett ahhoz, hogy a többiek is kibontakozhassanak, de szerintem eléggé érdekes lett volna csak vele is.
2021. ápr. 18. 11:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerinted kitől nem kellett volna pov, és hogyan kellett volna jobban megválogatni?
2021. ápr. 18. 11:53
 4/7 anonim válasza:
100%
Világszerte 80 millió példány kelt el a sorozatból, több kötete is szerepelt a bestseller listák első helyén, Hugo díjat is nyert. Ez nem mondható sikeresnek? Wtf?
2021. ápr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én soha nem bírtam Randet, így mindig örültem, ha nem ő volt a középpontban. Tőle talán csak Nynaeve volt idegesítőbb.


Pl. jó lett volna kevesebb aes sedai nézőpont, jobban megválogatva. Pl. a Toronyban alig vagyunk, pedig Elaida sztorija sokkal érdekesebb, mint amit azon a ponton a többiek csinálnak legalább két vagy három könyvön keresztül. Helyette követhetjük Elayne dögunalom anyját, de minek? Engem jobban érdekelt volna a piros ajah dinamikája, szerintem a legérdekesebb ajah.

Az árnybarátok, meg fekete ajah egy ponton túl már komikus, a folyamatos epic fail akciók után. Helyettük is lehetett volna olyan árnybarát, mint pl. Ingtar volt, csak állandó nézőpontonként, akinek az árulásával valamennyire lehet szimpatizálni.

A legtöbb árnybarát pov, beleértve a kiválasztottakat is valami retardált szerencsétlen.

De pl. ott volt Asmodean, aki Rand tanítója lesz, lehetett volna pov valami karakterfejlődés utána, érdekes koncepció volt, de egy könyv után meghal. Szerintem még saját fejezete sincs.

2021. ápr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Félreérted. Azt kérdeztem, hogy ha csak egy (vagy két) szemszöget kaptunk volna, akkor is ennyire sikres lett volna a sorozat? Vagy éppen azért lett sikeres, mert alapból hat (+40-50) különböző szemszöggel dolgozott az író?



Egyébként néhány éve a TOR francia ágától olyan infó jött, hogy már majdnem elérték a 100 millió eladott példányt.

2021. ápr. 18. 13:13
 7/7 A kérdező kommentje:

„Nem tudom, én soha nem bírtam Randet, így mindig örültem, ha nem ő volt a középpontban. Tőle talán csak Nynaeve volt idegesítőbb.”


Érdekes lehetett így olvasni...


Morgase-zel egyetértek, Elaidából elég volt annyi, amennyit kaptunk, a DF-ek/F-ek között azért akadnak értelmesek is.


Ingtar/Asmo: nagyon jó szerepük volt, de talán elég is volt belőlük egy könyv.


Én személy szerint Perrint csökkentettem volna (leginkább azokkal értek egyet, akik már a harmadik-negyedik könyvben kinyírták volna), de az egyéni történetszálak már annyira szétcsúsztak az ötödik-hatodik könyvben (mert tudtuk, hogy mi vár x-re, y-ra, de közben mit csináljon a többi főszereplő), hogy menthetetlenné vált az egész.

2021. ápr. 18. 13:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!