Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kik olvasnak Wattpadot? Hol...

Kik olvasnak Wattpadot? Hol érdemes online publikálni egy történetet?

Figyelt kérdés
Régen tinikoromban sokat írtam hobbiból, amit saját blogon, wattpadon posztoltam. Szeretném ezt újrakezdeni, de nem tudom hol. Úgy tűnik, mintha a Wattpad közönsége teljesen más lenne, vagy inkább én nőttem ki belőle. 21 vagyok, és nem tudom, hogy érdemes lenne-e ott újrakezdeni, vagy keresni valami mást. Mit tanácsoltok, akik írnak/olvasnak online ebben a korosztályban?

#írás #Wattpad #online publikáció
2021. ápr. 18. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem sokan olvasnak még mindig wattpadon, de inkább tinik (kb 13-18 éves korig). De attól, hogy ez a többség, biztos vannak idősebbek. Milyen történeteket posztolnál? Leginkább a romantikusra van szerintem igény, meg a fanfictionok amik nagyon népszerűek. (Könyvszereplőkről, vagy film/sorozatszereplőkről, valós személyekről) Én 18 vagyok, és már eléggé ritkán olvasok wattpadon dolgokat, de ha mégis, akkor is általában angolul. Szóval nem tudom angolul mennyire tudsz írni, vagy úgy mennyire élveznéd, de szerintem úgy nagyobb olvasóközönséged lesz. Amúgy szerintem az ao3 is elég népszerű oldal és még talán a merengő is.
2021. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors választ! Elsőre valami könnyű, romantikus humoros történetre gondolam (el is kedztem), hogy kicsit visszarázódjak a dolgokba. Bár tudok angolul írni annyira nem szeretnék, a saját nyelvemen jobban ki tudom fejezni magam.

Köszönöm a tanácsokat, megnézem a másik két oldalt is! :)

2021. ápr. 18. 14:27
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Szia, én egy aktív Wattpados író vagyok, szóval tudok rendesen tapasztalatokat mondani. Az Ao3-on semmi esélyed közönséget találni magyar eredeti sztorikkal, sőt, fanfictionokkal is nehéz, ha magyar nyelven íródnak. Emellett a Merengő rendszere egy káosz és egyáltalán nem íróbarát sajnos, szóval azt egyáltalán nem ajánlom. Wattpadon, ahogy fentebb is írták, a romantikus írások nagyon népszerűek, de emellett még a fantasykat is nagyon szeretik az emberek. A fanfictionok igaz, hogy nagy népszerűségnek örvendenek, ám azt is figyelembe kell venni, hogy ilyenkor a fandomnak van egy plafonja, aminél több ember nem fogja olvasni.


Ha a Wattpadon olvasóközönséget szeretnél, akkor kénytelen vagy hirdetni Facebook csoportokban (ha szeretnéd, akkor linkelek párat privátban, de egyébként ha rákeresel a Wattpadosokra, akkor egyből meg is találtad a legnagyobb és legjobb közösséget).


Rengeteg igényes történet van a Wattyn, amik nem csak az erotikus tartalmakról szólnak, csak kicsit keresgélni kell. Emellett a fentebb említett módszerrel seperc alatt lesznek olvasóid, mert a Facebookon keresgél történetet inkább a mi korosztályunk (20/L vagyok). Remélem tudtam segíteni :D

2021. ápr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

A Merengőnek aktív közössége van, én azt ajánlom. Valóban nehéz benne keresni, mert régi az oldal (talán a legrégebbi ilyen fajta magyar oldal), de mivel a főoldalon mindig kint vannak az új feltöltések, ha gyakran frissítesz, könnyen rád tudnak találni.


Illetve szemetet sem engednek fel az oldalra. A Wattpad engem azzal kergetett el, hogy millió számra vannak fent rajta 12 éves kistinik borzadalmas irományai, és így olyan a Wattpadon jó könyvet keresni, mintha tű után kutakodnál a szénakazalban.

2021. ápr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

Hármas vagyok

A Merengőre jobban kitérve azzal kapcsolatban, miért nem íróbarát. Ugyebár megvan rajta egy alsó szóhatár, ami most nem pontosan tudom mennyi, de több ismerősöm (akik igényesen írnak) történetét nem engedték ki emiatt (ugyebár rövidebb volt a prológus, mert az általában nem 2500 szó, hanem 1500-2000). Plusz úgy működik, hogy a feltöltés pillanatában kerül ki a történet a főoldalra, ha viszont az egyik admin véletlenül is pikkel rád (rám és egy barátomra például pikkeltek, nem tudom, miért), akkor csak akkor fogja engedélyezni az olvasók számára a történetet, ha már lecsúszott a főoldalról. Emellett már pár vesszőhiba után is visszadobják a fejezetet és kétlem, hogy túl sokan aktívkodnának rajta mostanság.

2021. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

"kétlem, hogy túl sokan aktívkodnának rajta mostanság." Pedig elég aktív. Naponta vannak feltöltések, több admin is szükséges a dolgok rendben tartásához, a Discord szerver aktív, és több száz tag fent van rajta.


"csak akkor fogja engedélyezni az olvasók számára a történetet, ha már lecsúszott a főoldalról." Ez olyan rosszindulatú feltételezés. Sokan töltenek fel naponta, és az adminok is emberek, akiknek élete is van a Merengőn kívül. Mindegyiküknek megvan a maga területe (hogy XY animés ficeket néz át felengedés előtt, YZ Harry Potter meg Gyűrűk Ura ficeket, XZ valami mást), így nem teljesen időrendi a felengedési sorrend. Előfordul, hogy felgyülemlenek kicsit a ficek, mert felnőtt ember munkába is jár, de attól még lelkiismeretesen átnézegetik őket, amilyen gyorsan csak tudják. Ha utánad pont sokan úgy döntöttek, hogy most akarják frissíteni a sztorijukat, és így a tied lecsúszott a főoldalról, az nem az adminok hibája. Ha más nem, ez csak az oldal aktivitását bizonyítja.


Az adminok nem pikkelnek emberekre. Ismerek párat, és bár vannak felhasználók, akikkel nincsenek jóban, az adminok két dolgot vesznek figyelembe a moderálásnál:


1. Legyen meg a minimum szószám.

Ez 2000 szó - de csakis a folytatásos történeteknél. Egyperces gyűjteményben, száz szavas fejezeteid is lehetnek. Azért van megadva ez a minimum, mert az emberek kihasználták a "történetek a főoldalra kerülnek" rendszert azzal, hogy nagyon rövid, érdemtelen fejezeteket töltögettek fel állandóan csak azért, hogy újra és újra a főoldalra kerítség a történeteiket. Úgyhogy ha ezért valakit hibáztatni szeretnénk, sajnos az a bizonyos csoport felhasználó a ludas, nem az adminok. Ha nem tudsz összehozni egy 2000 szavas fejezetet, az elég szomorú, de senki sem kényszerít rá: sokan azt csinálják, hogy egyszerűen kettesével töltik fel a fejezeteiket egy feltöltésben.


2. Helyesírás, minőség.

Ha folyton visszadobják az írásod, fogadj fel egy bétát. A Merengő megköveteli, hogy legalább a vesszőidet ismerd, ha írni nem is tudsz. Egyébként pedig, ha vissza is dobják a fejezetedet, ez nem bant jelent. Csak javítsd ki a hibáidat, és töltsd fel újra.

2021. ápr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
kerítsék*
2021. ápr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%

Én Meriről tértem át Wattyra, mert nagyon kevés olvasó volt ott. Alig jött kritika, nem lehetett normálisan fejlődni. A gagyibbakra érkeztek főleg vélemények, de a jobbak visszajelzés nélkül maradtak. Itt rendszeresen kapok véleményt és aranyos olvasótáborom van :D

Magyarul én inkább a hármassal értek egyet.

2021. ápr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Én az AO3-on felületén publikálok magyarul, Supernatural fanfiction-okat, és maximálisan meg vagyok vele elégedve.

Adminok - akik nem engednék fel a műveid - nincsenek. Az angol nyelvű adminok csak az oldal szabályainak betartását kísérik figyelemmel.

Lehet magyarul írni, és van beépített helyesírás ellenőrző - ha igényled -, könnyű a felületet kezelni, és mindig találok új funkciót.


Az olvasó táborral meg az a helyzet, hogy reklámozni kell a műved máshol, és akkor lesznek olvasók. Jelenleg a wattát csak reklám felületnek használom, és egy ideje a réges régi olvasóimra hagyatkozom, nekem nem baj, ha nincsenek sokan.


A wattpadon is lehet alkotni, csak promózni kell, amit írsz.

2021. ápr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb az, ha mindhárom oldalra feltöltöd, hisz mindegyiknek megvannak a maga előnyei és hátrányai, ráadásul így garantálod, hogy a lehető legtöbb ember rád találjon.
2021. ápr. 19. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!