Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik kiadónál érdemes...

Melyik kiadónál érdemes publikálni?

Figyelt kérdés

TEGYÜK FEL, hogy írtam egy elfogadhatóan jó ifjúsági regényt. Melyik kiadót lenne érdemes felkeresnem ezzel? A Könyvmolyképző ugye tartja évente az Aranymosás pályázatot, viszont, ha náluk adok ki könyvet, könnyen megbélyegezhetnek, hogy én is csak egy "vöröspöttyös szerző" vagyok. Amivel alapvetően nincs baj, csak én nem a misztikus-romantikus szálat képviselem, és a jövőben szeretnék túllépni ezen a szinten.

Ugye van még a Cicero (azt hiszem ők "fedezték fel" Leiner Laurát), a Maxim, a a Tilos az Á könyvek (erről nem tudom, melyik kiadóhoz tartozik), de ezekről nem sokat tudok. Az okoz nagy dilemmát, hogy így külső szemmel úgy tűnik, hogy a vöröspöttyösöknek van a legjobb marketingje, azok jutnak el a legtöbb olvasóhoz, és ezáltal azok sikeresebbek.

Mindenféle meglátásért, tapasztalatért, véleményért nagyon hálás vagyok :))



2016. ápr. 30. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a legnagyobb esély akkor van a kiadásra, ha megnyersz egy pályázatot, így mindenképpen az Aranymosást javasolnám. De ha azt hiszed, hogy kapkodni fog mindenki a kéziratod után és valóban ennyire zavarna, hogy mit gondolnának rólad az olvasók, akkor meg küldd el az összes többinek, amit kinéztél. Ugyanis sokkal nagyobb esélyed lesz, ha nem csupán egyetlen kiadót választasz ki magadnak. Mert a valódi kérdés nem az, hogy hol érdemes publikálni, hanem az, hogy "vajon ki lenne hajlandó kiadni a könyvemet"?
2016. ápr. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, igen, tudom, nincs is ekkor önbizalmam, csak érdekel a kérdés :D Ezért is kezdtem az egészet a tegyük fellel...
2016. ápr. 30. 22:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Ahogy elnézem te magad sem vagy teljesen képben a Vörös pöttyös könyvek mibenlétét illetően, akkor miért is várnánk el a jövőbeni olvasóidtól?. :(


A VP könyvek nem kizárólag a misztikus romantikus könyvek halmaza, sok van benne valóban, de rengeteg más is van, amiben egy fikarcnyi misztikum sincs.

2016. máj. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Oké, talán nem fejtettem ki elég pontosan, de arra gondolok, hogy az átlagember fejében gyakran ez a kép alakul ki a vp-s könyvekről. Vannak ismerőseim, akik egyáltalán nem hajlandóak vöröspöttyöst olvasni, mert szerintük az gáz. És tényleg vannak köztük ostoba történetek is, amik valószínűleg hasonló kaliberű fiatal lánykáknak szólnak.

De no offense, én nagyon sokat szeretek közülük...

Meg hálás lennék, ha jönne válasz a lényegi kérdésre is, hiszen azért tettem föl.

2016. máj. 2. 17:08
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

annál érdemes publikálni, amelyik egyáltalán hajlandó kiadni a gagyi irományodat

nem vagy te sekszpír hogy válogass

2016. máj. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hahó, tessék gyakorolni a szövegértést :)

És ez az ítélkezés meglehetősen szűk látókörűségre utal, valamint nem tudom, mi visz rá arra, hogy névtelenül és ok nélkül sértegess másokat, de ez sem vall érett személyiségre. Csak gondoltam, szólok, hogy ideje túllépni ezen a szinten :))))

2016. máj. 3. 18:27
 7/9 anonim válasza:
A Móra kifejezetten ifjúsági regényekkel foglalkozik. Én is kiadót keresek, és nekem eléggé rokonszenves a profiljuk.
2016. máj. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8%

na mi van te bohóc?

találtál bohóckiadót a szarod kiadására?

2016. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
#8-as: Tuti előbb fog találni, mint te :)
2016. okt. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!