Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wattpados romantikus, fantasy...

Wattpados romantikus, fantasy írásról vélemény?

Figyelt kérdés

Wattpadon van egy készülő regényem, amihez örülnék pár visszajelzésnek, akár negatív, akár pozitív (persze, ha kérhetem, akkor a negatív kritika ne csak abból álljon, hogy "sz@rvagy", hanem valami kis segítségből is).


Előzetesben annyit az írásról, hogy a zsánere romantikus komédia és egy kicsit urban fantasy.

E/1 nézőpontban íródik és férfi főszereplővel dolgozok.

A főhős egy démon, aki az emberek világába keveredik és itt ismerkedik meg az emberek mindennapjaival.

Magyarországon játszódik a történet.


Köszönöm, ha benézel, itt van a link is, hogy könnyebben megtalálható legyen :D

[link]



2021. ápr. 22. 15:17
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
80%
Hetes. Én olvasom ezt a könyvet, és egyáltalán nem tartom "logikátlannak". És egy wattpad könyvet sem találtam még, ami erre a sztorira hasonlítana... Részletesen, normálisan, le van írva minden, sosem kérdőjeleztem meg egyetlen mondatot sem. (Ha te igen, akkor van nemi problema odabent) Ezzel a könyvvel egyáltalán nincs semmi baj. Aranyos, vicces, elvezhető és végre nem sablon :) Azért írta szinte mindenki azt, hogy: "nagyon jó, tetszik" stb... mert nem tudtak mást írni. Mivel nincs benne hiba. És itt nem isteníteni akarom az írót, mert én is megmondanám ha bűn rossz lenne, azonban erre a műre nem mondható ez...
2021. máj. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
11-es köszönöm szépen a visszajelzést, nagyon aranyos vagy <3. Kíváncsi vagyok a hetesnek a kifejtett véleményére, hátha mondd valami felhasználható dolgot is amellett, hogy a sztorit szidja kizárólag a fülszöveg alapján :D
2021. máj. 22. 18:06
 13/26 anonim ***** válasza:
19%

Hű, wow, látom, fejlődésre való hajlam az nulla :) Nem szidtam a sztorit, ha elolvasod, mit írtam, semmit nem írtam a történetről. Egyedül a fülszövegről beszéltem.

A megfogalmazás, a mondatszerkezetek sántítanak, tehát alap nyelvi hiányosságok vannak. Leginkább sok olvasással lehet segíteni rajta.

Egyébként elég konkrét dolgokat emeltem ki, azok nem voltak érthetőek? Mert kitérhetek rá, ha ez a gond. Megyek bekezdésenként az előző hozzászólásom alapján.

1. "legalábbis a Földön így hívják": Az első egy mondatban, ahelyett, hogy beleteszel egy pontosvesszőt, sokkal dramatikusabb, izgalmasabb nyelvhasználatot lehetne kiaknázni pl.:

"Egy démonherceg, akit a Földön csak Ákosnak szólítanak, hirtelen belecsöppen az emberek fárasztó hétköznapjaiba."

Utána jön egy rész, hogy "így elég hamar egy panel hetedik emeletén találja magát". Ez elég fura mondat, mert olyan hatása van, mint mikor egy durva iszogatás után random helyen kelsz fel. Ha a történetben nem így történik, akkor érdemes volna átfogalmazni, akár összevonni a következővel:

"Mi mást tehetne, minthogy felköltözik egy hetedik emeleti panellakásba, beiratkozik egy magániskolába, és részmunkaidős állást vállal egy üzletben?"

A kettő közé viszont egy ilyen megfogalmazásban kell egy mondat, hogy MI MIATT nem tehet mást. Mert attól (ahogy írtam is), hogy a Földön találja magát, nincs egyenes logikai út egyiktől a másikig. Tehát vagy egy fél/egy mondatos indoklás kéne, vagy vagy átírni pl.:

"Sajnos nem tud mást tenni, minthogy beköltözik egy hetedik emeleti panellakásba, beiratkozik egy magániskolába, és részmunka......"

Így már nyelvileg helyes, mert a "sajnos" sejteti, hogy le van írva az oka a történetben.. Itt persze nem ez az egy konkrét jó, de a nyelvi átvezetésekkel nem tudsz érdemben játszani (a szóhasználattal viszont igen!), mert az nyelvi pontatlanságot szül, amire a szerkesztők azt a kifejezést használják, hogy "elégtelen nyelvi szint". A nyelv pontos használata mutatja egy ember nyelvi szintjét. Nem kell hozzá sem szofisztikáltan, sem cikornyásan fogalmazni. Hogy hasonlatot, metaforát, egyéb költői képet használsz, az alapból nem megy szembe a helyes nyelvhasználattal, de nyilván ez másik szint már, jelen esetben nem fontos.

2. Erre kitértem, hogy nem kapcsolódnak a mondatok.

3.Írod, hogy Zsófi a másik főszereplő: akkor ez legyen benne a fülszövegben. Mert ez egyáltalán nem jön le abból, hogy "Azonban Ákos helyzete tovább bonyolódik, amikor a hírhedt és gazdag Zsófiról kiderül, "

Itt kéne egy átvezetés. Mivel nem ismerem a történetet, nem tudok megfelelő konkrét példát, szóval látatlanban: "Munkahelyén megismerkedik Zsófival, akivel hamar közel kerülnek egymáshoz."(vagy mittudomén, ami a történetben szerepel) És utána jöhet a többi. Így meglenne a logikai átvezetés, egyből éreznénk, hogy Zsófinak kiemelt szerepe van.

Szintén kihagynám a pontosvesszőt, erősebb lenne tőle a szöveg.Nem értem amúgy, miért van úgy feltüntetve, hogy "csak ösztöndíjjal jutott be..." hisz' ugyan én régen voltam már iskolás, de ha valaki ösztöndíjat kap, az kiemelt szerepnek számít, nem hátránynak. Ez a tanulmányi átlagának elismerése. Akkor miért szerepel ez a negatívumok között?

4. Látom, azóta átírtad a jómadarakat két fiatalra, szerintem jobb így. Használhatsz persze extrább szót, de azt meg kell alapozni, legalább valamilyen utalással.

5. A kérdéseknél így az első ugye pipa, a másodiknál az ellenfélre eddig nem volt utalás. A fülszöveg eddigi része arra utal, hogy a fő konfliktusa a történetnek az, hogy összebarátkozik-e Zsófi és Ákos. Ha van valami nagyobb a háttérben, érdemes volna utalni rá. Ott, ahol írod, hogy "Azonban Ákos helyzete...", annak a végére lehetne, hogy pl.

"És még a háttérben munkálkodó ellenséggel is szembe kell néznie..."

Vagy ilyesmi. Történettől függően persze.

A harmadik kérdésnél is csak annyi, hogy a fülszöveg eleje erősebben kiemelné a problémát, ha utalnál rá, hogy Ákos nem akart lekerülni a Földre, hanem véletlenül/büntetésként került oda. Ismét, történetfüggően, persze. Elég így egy-két szóban, ez jó horog, egyből figyelemfelkeltőbb, mert az ember meg akarja tudni a miértet, főleg, ha volt bármi szándékosság benne, nem csak rosszul lépett és lepottyant.


Remélem elég részletes volt. Én nem értem a fiataloknál ezt a túlérzékenységet, és nem is igen kívánom kommentálni. Átlag wattpados izékhez hozzá se szoktam szólni, mert nem látom értelmét. Itt érdekes volt a cím. Tanultam belőle, láthatóan fejlődni nem akar az átlag wattpados tizenéves korosztály, szóval nekem aztán mindegy.


A 11-esnek üzenem, hogy ha nem tud értelmezni egy hozzászólást sem, akkor annyira nem vagyok kíváncsi, hogy mi a véleményed a kommentemről. Apád lehetnék amúgy korban, csak mondom. Én rávilágítottam, hol hibádzik a szöveg. Nem kötelező megfogadni, de ezzel a nyafogással meg sértegetéssel válaszolni, hát, anyukádék büszkék lehetnek rád.


Amúgy írástechnika:

cassyblacksmith blogja elég jó, meg ott a könyvmolyképzős Rékának az Igy neveled a regényedet blogja, ott elég szépen össze van szedve egy csomó minden. Nagy részét angolnyelvű oldalakról vette, elég megbízható forrásokból.

Nyugodtan lepontozhatják ezt is.


Üdv,

Egy ex-kiadói szerkesztő

2021. máj. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
70%

Anonim ember aszongya a Zinterneten, hogy szerkesztő volt, biztosan igaza van!!!444!4!!


Szerkesztő drágám, ha tényleg annyi tapasztalatod lenne, felismernéd, hogy egy kezdő íróval van dolgod, alig néhány évvel a háta mögött. Objection, meg minden.

2021. máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
21%
És kezdőnek nem segítünk? Oh, sorry, mea culpa. Akkor ügyes vagy, mucikám. Csak így tovább!
2021. máj. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
70%

Azt nem értem, mi az istennek kell ennyire taposnod az önértékelését idegen embereknek a neten. De tényleg. Lehet segíteni másképp is ám, mondjuk úgy, hogy értékeled az erőfeszítést.

Nekem is van szerkesztő barátom (igaz, ő nem ex, ő aktív, az nem ugyanaz), aztán valahogy mégis képes konstruktívan megmondani, ha valami nem kerek. Anélkül, hogy minősítgetné a hozzáállásomat vagy a problémás részeket. Tudom, hogy ettől nem tűnik olyan hű de fasza, fontos embernek, de hogy professzionálisabb, az biztos.

2021. máj. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Kezdem összerakni, ki is vagy, szerkesztő-elvtárs! Lehúzták a sztoridat Wattpadon, és szarul esett, értjük. Egyél csokit, nézz meg egy filmet, sírd ki magadat, és várunk vissza! Csak addig ne edd a lelkünket, no.
2021. máj. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem írok wattpadon, meg máshol se. Irodalomtanár voltam, aztán szerkesztő, de már 6 éve külföldön élek és teljesen mással foglalkozok hivatásszerűen. De nem baj, kombinálgassál csak :)
2021. máj. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
70%
Hát nézd, ezzel az attitűddel biztosan nem hiányzol az irodalmi életből. Szerintem maradj ilyen ex-izé, és hanyagold a véleményosztogatást.
2021. máj. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

Bájos hozzáállás.

AMúgy leírom, hogy nem állt szándékomban senkit megbántani, de én azért elgondolkoznék, hogy ha valaki így reagál a negatív kritikára, akkor ha felnő, hogy fogja elviselni a való világban. De ez már nem az én dolgom. Sajnálom, hogy bántó volt. És valóban, ilyen platformon nem fogok több tanácsot adni, meg wattpadon próbálkozóknak sem. Egyébként magánban továbbra is működök tesztolvasóként, magán szerkesztést is vállalok, furcsa módon ott nem szoktak így reagálni. Mondjuk nem is tizenévesekkel dolgozok együtt, lehet, ez a gond. Megmaradok ott. :)

2021. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!