Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Móricz Zsigmond:Árvácska című...

Móricz Zsigmond:Árvácska című könyvét érdemes lenne elolvasni?

Figyelt kérdés
Nagyon szomorú? Nem unalmas?

2021. ápr. 27. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon nyomasztó. Kicsit unalmas, ha modern regényekhez vagy szokva.
2021. ápr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Unalmas... :-O Jézus ereje...
2021. ápr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az árva kislánnyal úgy bánnak a nevelőszülei, hogy a kutyával különbül. A mai nevelőszülők egy része bizonyára magára ismerhet.
2021. ápr. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Érdemes, ha egy végtelenül nyomasztó, tragikus, letaglózó realista regényre vágysz.

Félreértés ne essék, nagyszerű könyv, csak bírni kell.

2021. ápr. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki bírja lelkileg. Ha fel vagy készülve a megalázás, bántalmazás sokféle formájának befogadására, akkor akkor érdemes.
2021. ápr. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
76%
Mindenképpen. Figyelmesztetlek vegyes érzelmeket kellt az emberekben. Valaki érdekesnek, valaki unalmasnak találja. Valakinek szomorú, valakit nem ütt szíven. Nekem nagyon tetszett néha sírtam rajta de ki lehett bírni
2021. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
tisztában kell lenni, belehelyezni magad abba a korszakba amiben játszódik. bennem az élt hogy akár nagyim is lehetett volna a főszereplő helyében. és tényleg elég kegyetlen és drasztikus a cselekménysorozata, sokkal jobban sajnáltam úgy a főszereplőt hogy tudom hogy valós alapjai vannak az elbeszélteknek. és azt is hozzátenném hogy a filmadaptációk közül sok nem ad vissza egy regényt, szerintem ennek a filmváltozata egészen jól. ezt is unalmasnak érezhetik sokan, de maga a hangulata, a korszak világnézete nagyon jól át van benne adva
2021. jún. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!