Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Neil Gaiman könyvek közül...

Neil Gaiman könyvek közül melyiket érdemes elsőként olvasni?

Figyelt kérdés
Már egy ideje pár könyvét nézgetem, leginkább az Amerikai istenek és az Északi mitológia tetszett meg, de nem ismerem a szerzőt, és kíváncsi lennék, ti mit kondoltok.

2021. máj. 7. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik kedvenc írómról van szó, így először is ajánlom, hogy vesd bele magát a munkásságába.

Először az Északi mitológiát olvastam tőle, ugyanis mindig is szerettem a különböző mítoszokat és legendákat, így nagyon adta magát. Ha téged is vonz a téma, akkor mindenképp ezzel kezd, ha nem igazán, akkor is megér(het) egy próbát.

Az Amerikai istenek az egyik főműve, szóval ezt mindenképpen olvasd el, ha szimpatikussá válik az író, de lehet nem ezzel kéne kezdened. Persze ha ez tetszik a legjobban, ezt olvasd el először.

Kezdő Gaiman könyveknek még az alábbiakat ajánlanám:

- Coraline (van belőle egy zseniális stop-motion film)

- Csillagpor

- Sosehol

- A temető könyve

Ezekből nagyjából átjön a stílusa és rövidebb, könnyedebb olvasmányok, mint az Amerikai istenek. Na és persze nagyon élvezetesek.

2021. máj. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a legjobban az Elveszett próféciák tetszik. Felváltva olvastam meg néztem újra a sorozatot, kb 4-szer. És még mindig tetszik!
2021. máj. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Csillagpor-ral érdemes kezdeni az ismerkedést az íróval.
2021. máj. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen mindegy a sorrend, bár inkább regényt válassz novelláskötet helyett. Illetve az Anansi fiúkat inkább az Amerikai istenek után olvasd, különben kicsit zavaró lehet, hogy nem tudod, kikről van szó.

Elsőnek talán a Temető könyvét és a Soseholt ajánlom.

2021. máj. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig a Csillagpor, és. Coraline c. könyveit olvastam. Kb júniusban fog sorra kerülni a következő Gaiman könyv nálam, az Elveszett próféciák:)
2021. máj. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha a Csillagporral úgy vagyok, hogy nem volt rossz, de voltak olyan részek ahol kicsit untam magam, viszon olyan is ami nagyon tettszett, és ez így váltakozva kb hasonló arányban, akkor még érdemes mondjuk az Amerikai isteneket vagy másikat megnézni?

Egyébként nekem a Csillagporból a film jobban tetszett. A könyvben néhol úgy éreztem, kicsit hosszú a gyermekmesés rész, és sokszor nincs meg az a lendület és izgalom, amit néhány másik fejezet vagy fejezetrész ad.

2021. máj. 26. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!