Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ha valaki 50 évesen pályamodos...

ha valaki 50 évesen pályamodositoként programozást akar elkezdeni tanulni, milyen nyelvet érdemes elsőként elkezdeni tanulnia?

Figyelt kérdés

#pályamodositás, Palkovics, C, Java, Phyton, Kotlin
2020. máj. 12. 15:30
1 2
 1/19 anonim válasza:
94%

Kérdés, hogy van-e bármilyen tapasztalatod vagy teljesen nulláról kellene kezdeni?

Ha nulláról, akkor elsőnek C, utána Java mondjuk.

Illetve mivel szeretnél foglalkozni? Ha nem backend, hanem mondjuk weblapfejlesztéssel, az megint más kérdés, akkor JavaScript például.

2020. máj. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
a fő gondom, hogy nagykutya már nem leszek, jo esetben 15 évre tervezek, lehet annyira se, nem igen leszek versenyképes azzal aki 16 évesen kezdte. csak alapismereteim vannak, ciklus, változo, feltétel, fuggvény, ram rom ssd hdd pendrájv felhő közötti kulönbségeket ismerem. egyszerubb android mobil appok irása lenne a cél, de azt ugy tudom nem lehet egyből elkezdeni komolyabb alapismeretek nélkul.
2020. máj. 12. 16:45
 3/19 anonim válasza:

Androidhoz elsőnek egy erős Java alap kell, illetve mivel ott a UI-t is neked kell megcsinálnod, némi front-end tudás is szükséges.

Ha az angol jól megy, javaslom a youtube videókat, rengeteg Java anyag van fent, teljesen kezdő szinttől is.

2020. máj. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az nulla, de azt irta itt valaki, hogy egy hónap alatt az alapszókincset és a basic grammart el lehet sajátítani, ami a kezdeekhez elég legfeljebb közben nem árt még angolt is tanulni. De azt már nem irta meg hogy honnan érdemes ezt tanulni, s hogy mi az a basic grammart.
2020. máj. 12. 17:02
 5/19 anonim ***** válasza:
71%

A basic grammar az alapvető nyelvtan. Tehát, a birtokos szerkezet, a névmások, kijelentő és kérdő mondatok közötti különbség, stb.


De neked nem ajánlanám a pályamódosítást, vagy ha ez elkerülhetetlen, akkor semmiképpen ne a számítástechnika felé vedd az irányt.

2020. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
ennek mi az oka?
2020. máj. 13. 15:49
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Én huszonévesnek se javasolnám igazán.


Elképesztően sokat kell tanulni, kb mondjuk 3 évre lemondasz az életedről.

Közben testi, lelki egészséged rámehet, ezután már esetleg meg is utálod a programozást.


A siker pedig nem garantált, sőt, kicsi az esélye.

2020. máj. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
akkor kinek ajánlod?
2020. máj. 13. 18:44
 9/19 anonim ***** válasza:

Én?

Érettségi után állóknak.

2020. máj. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
azután vagyok hisz leérettségiztem 30 éve
2020. máj. 13. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!