Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen nyelven érdemes megtanu...

Milyen nyelven érdemes megtanulni elsőként, ha programozni szeretnék? Erre milyen oldalt, programot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Emelt informatikát tanulok gimnáziumban és szeretnék megtanulni programozni. (Valamiért még nem tanítotják és ez zavar.) Ebben az irányban fogok majd továbbtanulni is és a szoftverfejlesztést tartom a legérdekesebbnek. Ismerek jópár nyelvet hallásból, de eddig csak a C#-vel foglalkoztam, de azzal is csak a legalapabb szinten. A későbbiekben szeretnék sok programnyelvet megtanulni (Java, JavaScript, Python, SQL, C+, C++, stb.) és ehhez keresek valami jó alapot. Milyen nyelvet ajánlotok elsőnek, illetve milyen programot, könyvet, weboldalt?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. ápr. 18. 23:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha picit lejjebb tekersz rengeteg válasz született már ugyanerre a kérdésre.

Amúgy a suliban érdemes érdeklődni, hogy később milyen nyelven tanuljátok majd a programozást. Általában az első nyelv egy tanulónyelv legyen.

2021. ápr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, megnéztem a kérdés kiírása előtt, hogy van-e ilyen kérdés, de nem vettem észre pont ilyet. Csak nagyon hasonlókat. Így inkább kiírtam, de már látom. Egyébként azt hallottam, hogy az egyik infótanár a Pythont szeretné, de nem tudom, hogy ahhoz mennyire hasonlít majd egy C típusú nyelv.
2021. ápr. 19. 00:05
 3/15 Alex Fly ***** válasza:
63%
Angolul...
2021. ápr. 19. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Angolul már tudok, de itt a programnyelvekre vonatkozott a kérdés.
2021. ápr. 19. 08:28
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A Python az pont jó első nyelvnek, de meg is kérdezheted a tanárodat, hogy tényleg azt fogjátok-e tanulni.
2021. ápr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy egyébként később mit képzelsz el. Programozó karriert szeretnél és ebből megélni (és azon belül is vannak szakosodások, webfejlesztő, mobil app fejlesztő, játékfejlesztő), vagy valami más karriert, amit a programozás kiegészít (mérnök, gazdasági elemző, kutató).
2021. ápr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jelenleg a mérnök és a programozói karrierben tudom magam elképzelni magam. De ettől függetlenül szeretnék minél több nyelvet tudni használni, mert bármikor szükségem lehet rá. Illetve a Pythonról még azért megkérdezem a tanárom.
2021. ápr. 19. 10:37
 8/15 A kérdező kommentje:
*Egyszer kell csak a magam.*
2021. ápr. 19. 10:37
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne úgy képzeld el a dolgot, hogy megtanulsz egy nyelvet és az le van tudva. Bármilyen nyelven programozol is, az általános, nyelvfüggetlen programozói készség fejlődik és ez maradandó. Viszont a konkrét nyelvismeret inkább olyan mint egy lendkerék felpörgetése, hogy amit éppen használsz az pörög egyre gyorsabban, és amikor nem foglalkozol vele, akkor belassul és leáll. A beépített kulcsszavakat, függvényeket, elnevezéseket, külső modulokat gyorsan elfelejti az ember, ha nem programozik éppen azon a nyelven. Magyarán heppből nem érdemes egyszerre több nyelvet megtanulni, hanem jobb mindig egy nyelvre koncentrálni, ami valamihez éppen kell. Aztán ha más feladat jön és ahhoz más nyelv kell, akkor azt használja az illető. Ha az általános készsége kifejlődött, akkor gyorsan tud váltani.

A C-vel akkor érdemes most kezdened, ha a tisztán programozói oldal és az informatika érdekel, és alacsony szintű kódot akarsz írni (értsd úgy, hogy a gépi, informatikai világhoz közelebbit, építeni az alapokat, amire mások építkeznek). Ha már a konkrét alkalmazás, webes applikációk érdekelnek, akkor talán a Java alapú dolgok az ideális irány. Ennek a kettőnek a vegyítése meg a C#.

Ha meg olyan univerzális nyelv kell, ami nem tisztán szoftverfejlesztéshez és nem tisztán informatikához kapcsolódik, akkor a Python lesz a nyerő, ezzel mérnöki, gazdasági, elemzői területen sok mindent meg tudsz csinálni.

2021. ápr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az esetleg működhet akkor, hogy most beleásom magam a C-be önszorgalomból mert érdekel és a Pythonnal pedig csak suliban foglalkozok? Vagy mindkettő olyan, hogy azért kell bele időt fektetni rendesen? Csupán azért, mert még nem nem végleges teljesen a szoftverfejlesztői cél és nem szeretnék "hátrányból" indulni egyik területen sem.
2021. ápr. 19. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!