Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok kezdő angol...

Ajánlanátok kezdő angol könyveket?

Figyelt kérdés
Szeretnék olvasni angolul. Waatpadon elolvastam már 2 fanfictiont, tetszettek, dr úgy érzem, hogy azért egy igazi rendesen összetett könyv azért más. Mondanátok nekem valami egyszerű nyelvezetű izgalmas könyvet? (fantasy, scifi, romantikus-de ne legyen tömény romantika)

2021. máj. 22. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha érdekel a Japán kultúra, javaslom, olvass light noveleket, én is azokkal kezdtem.
2021. máj. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is a light-noveleket ajánlom. Vagy esetleg webnoveleket Novelupdates oldalon.

Vagy olvass mesekönyveket, amiknek könnyű a nyelvezete.

2021. máj. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

„Szeretnék olvasni angolul.”


Először tanulj meg angolul.

2021. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Én meg pont nem light noveleket ajánlok, meg semmi olyat, ami csak angolra van fordítva, hanem olyanokat, amik eredetileg angol nyelvűek. Nem mondom, hogy a fordítás intézménye az ördögtől való, de a minőség hullámzó, akkor meg főleg, ha valami amatőr fordító munkája, tehát minimum szűrés sincs.


Van olyan könyv, amit olvastál már magyarul, ismered oda-vissza? Próbáld meg azt angolul.

Vagy pl. sok YA könyv nem valami bonyolult. Fiatalabb gyerekeknek való dolgok, pl. Darren Shan könyvei, Joseph Delaney (The Last Apprentice), Derek Landy (Skullduggery Pleasant), Lemony Snicket (A Series of Unfortunate Events), Kevin Sands (The Blackthorn Key).

Bocsi, lányos-romantikusat nem tudok mondani, azokat nem szeretem.

Web serial könyvekből még csak a Superpowereds címűt olvastam (Drew Hayes az író), az mondjuk azért volt jó, mert rövidek voltak a fejezetek, viszont maga a történet nagyon hosszú.

2021. máj. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló. Éppen azért szeretnék olvasni, hogy fejlesszem az angolomat. Ezekről a light novelekről még nem hallottam. Utolsó válaszolónak: Tetszik az ötlet, hogy olvassam újra csak angolul. Köszönöm azt a pár példát is amit felhoztál. Így mar eltudok indulni egy vonalon.
2021. máj. 22. 17:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok. Amúgy ez teljesen emberfüggő. :D Nálam pl nem működött kezdésnek az, hogy újraolvastam valamit angolul, amit magyarul már olvastam. Nekem az első angol olvasmányom light novel volt, én ebből tudtam kiindulni, de lehet, hogy tényleg hatásosabb kezdésnek nem fordítást olvasni.


Még annyit fűznék hozzá, hogy legyen valami motiváció. Amit én nagyon tudok ajánlani, hogyha van olyan könyvsorozat, amit nagyon szeretsz, de nem fordították le minden részét magyarra, akkor állj neki a következő kötetnek angolul. Én a Vadonjáró tanítványával vagyok így, nem fogok a kiadóra várni, elolvasom németül. :D (Ne kérdezzétek, hogy miért németül, amikor angolul jobban tudok, és a könyv eredetileg angol nyelvű. Csak ne. :D)

2021. máj. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Azért sem gondolom a legjobb ötletnek a light noveleket, mert a fordításnál befolyásol(hatj)a a nyelvezetet és a mondatok logikáját, a gondolatmenetet, hogy eredetileg más nyelven íródott, ami nem biztos, hogy jót tesz annak, aki csak most tanul angolul.

Nyilván én is olvasok már angolra fordított könyveket (mert nem tudok japánul, franciául vagy oroszul), de kezdetben így nagyon hamar fel lehet szedni rossz szokásokat, amiket utána levetkőzni nehezebb, mint helyesen megtanulni elsőre, aztán utána foglalkozni a bonyolításokkal (pl. japán "stílusú" angol fordításokat olvasni.)


Pont ilyen ázsiai nyelvekről fordított dolgoknál szoktam mindig megállapítani, hogy nagyon furák már a címek is és nem mindig helyesek, vagy olyan "angol idegenek".

2021. máj. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!