Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ehhez hasonló könyvek?

Ehhez hasonló könyvek?

Figyelt kérdés

Nemrég néztem meg az Árnyék és csont sorozatot, és mint sokan másokra, nagy hatást tett rám :D

A könyvet nem olvastam, pedig régen szerettem volna, és most már nem is tervezem elolvasni.

Viszont érdekelne ehhez hasonló könyv. Ami fantasy és romantikus (de nem csöpögős) is egyben.



2021. máj. 23. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Bármelyik amerikai-angol YA az elmúlt 10-15 évből.
2021. máj. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
six of crows? ugyanaz a világ, visszatérő szereplőkkel
2021. máj. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

„A könyvet nem olvastam, pedig régen szerettem volna, és most már nem is tervezem elolvasni.”


Ez a legrosszabb hozzáállás, mert a tévés sorozatok mindig rosszabbak a könyveknél.


Nemcsak arra gondolok, hogy a kötelező kvóta miatt a fehér szereplőket feketékre, ázsiaiakra (lásd Árnyék és csont: a hófehér európaiból ázsiait kellett csinálni (és betenni rasszista szöveget), mert így reklámozhatják, hogy „Netflix’s Shadow and Bone Delivers Long Overdue Asian Diversity”), lecserélni (Witchertől a Wheel of Time-ig) hanem arra is, hogy általában teljesen átírják a történetet, a belső monológokat kidobják stb.


De ha elég neked a felvizezett változat, amelynek általában semmi köze a könyvekhez, akkor nézegesd a tévésorozatokat.

2021. máj. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm, már szemeztem velük!


#3 Tudom hogy mennyi különbség van könyv és sorozat/film között, nem kell bemutatnod nekem.

És ha nekem elég a "felvizezett" változat akkor mivan? Majd én eldöntöm mit nézek és mit nem, valamint hogy mi tetszik és mi nem.

Ha egyszer nem akarom elolvasni belőle a könyvet, nem fogom, akkor sem ha beszólogatnak. Ha már ide tévedtél és nem tudsz a kérdésre válaszolni, amit kiírtam, akkor lapozz szépen tovább. Köszi!

2021. máj. 23. 12:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként six of crows a sorozat könyv folytatás, de nem kell hozzá az eredeti történet ismerete ésmax 1 két fejezet van jelen a könyvbe, én ezért is ajánlom.Ráadásul a Sorozat mellékszálát jobban is meg ismeretes belőle (Kaz, Inej, Matthias, Jasper, Nina) Mondjuk sorozat után nem rossz elolvasni a könyvet is, de mivel a sorozat miatt már tudod mi lesz a vége, így eleve kevésbé izgalmas
2021. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm! Voltam már úgy hogy előbb a filmet néztem és utána olvastam a könyvet. És igen, borzalmas volt, mert már előre tudtam mi fog történni.
2021. máj. 23. 14:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kb. bármelyik vörös pöttyös fantasy megfelel, ezek mind kissé romantikusak, szóval bátran válogathatsz közöttük, ha az Árnyék és csont tetszett, akkor valószínűleg azok is tetszeni fognak, de itt van néhány konkrét ajánlás is:

Marissa Meyer: Holdbéli krónikák

Susan Ee: Angelfall - Angyalok bukása

Holly Black: A kegyetlen herceg

Holly Black: Átokvetők

Maggie Stiefvater: A hollófiúk

Marie Lu: Az ifjú kiválasztottak

Cassandra Clare árnyvadászos könyvei (ha esetleg még nem olvastad őket)


+ néhány nem Vörös pöttyös:

Christelle Dabos: A tükörjáró

Victoria Schwab: Egy kegyetlen dal

Philip Pullman: Az úr sötét anyagai

Cynthia Hand: Angyalsors

Alexandra Bracken: Sötét elmék

Sarah J. Maas: Tüskék és rózsák udvara (ez már kevésbé YA kategória, helyenként erotikusabb jelenetek is vannak benne)

2021. máj. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, ezekből van amit már olvastam/ismerek, de nagyon szépen köszönöm! :)

Nagy segítség

2021. máj. 28. 11:19
 9/9 anonim válasza:

Ajánlom figyelmedbe A.O.Esther: Frigg rokkája sorozatát.

Minden sora izgalmas!!! Nem tudtam letenni :)

2022. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!