Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jó fantasy könyvek?

Jó fantasy könyvek?

Figyelt kérdés

Még nem nagyon olvastam fantasyt, de most megjött hozzá a kedvem. Csak nem tudom mit olvassak.

18/L



2021. máj. 30. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem Garth Nix-től a Sabriel jó lenne neked. Korodbeli lányról szól, de nem ilyen kis butuska liba, akit csoportosan kergetnek a kigyúrt pasik. Tényleg jó.


Cornelia Funke - Tintaszív. Ez egy olyan könyv, ami olyan emberekről szól, akik szeretik a könyveket. Egy kislány a főszereplő, akinek az apukája életre tudja kelteni a könyvek szereplőit, ha felolvas. Szó szerint. Ezt a képességét nem mindenki akarja jóra használni.


Ha lehet angol is, akkor Drew Hayes - Superpowereds. Megintcsak korodbeli főszereplők, akik szuperhősök akarnak lenni. Eredetileg interneten publikált cucc, de szórakoztató és olvastatja magát. Nem a világ legprofibb írása, de baromira behúzza az embert.


A te korodban volt egy Darren Shan korszakom is, bár őt nem ajánlom, ha nem szereted a horrort egyébként.


Direkt nem írok olyanokat, amiket mindenki mondani fog (Witcher, Gyűrűk ura, Harry Potter, stb.) Ezek kb. egyértelműek. Az ilyen romantikus-lányos dolgokat meg én nem szeretem, szóval onnan nem tudnék ajánlani.

2021. máj. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha szereted a kissé véresebb dolgokat, akkor ezeket ajánlom neked:


Anthony Ryan: Hollóárnyék trilógia

Brent Weeks: Éjangyal trilógia

Mark Lawrence: A Széthullott Birodalom trilógia

Amire Stone: Kitaszítottak (magyar szerző műve + ez egy sorozat első kötete)


Ha a romantikusabbat szereted, akkor pedig ajánlom Cassandra Clare: A Végzet Ereklyéi c. sorozatát. Nekem tetszett, bár az utolsó előtti kötet szerintem rémes. De amúgy egyáltalán nem rossz. Vámpírok, vérfarkasok, mágusok, vadászok és sok-sok mágia, meg romantika és kalandok. És a főszereplő csajon kívül kb. mindenki érdekesebb karakter, de ez van. Plusz, ha nem zavar az LMBTQ-szál, még az is van benne


Marissa Meyer: Heartless - Szívtelen (az Alice Csodaországban c. történetből megismert Szívkirálynő története nagyon egyedi és kiváló módon tálalva)


Kathrine Arden: Az Északi-erdő legendája trilógia (orosz mondavilág, tél, bátorság, szeretet és mágia)

2021. máj. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
A Luxen sorozat nagyon tetszhet, vagy csitt Csitt trilógia esetleg a Fallen sorozat. Aztán még ott vannak az árnyvadászos könyvek. Nem tudom mennyire trilógia de a Caraval trilógia is baromi jó. Sokan szeretik.
2021. jún. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Robin Hobb: A Bűvös hajó

Kleinheincz Csilla: Ólomerdő

Moskát Anita: Horgonyhely (ez egy kicsit komolyabb)

Brandon Sanderson: Elantris

Robert Holdstock: Mitágó erdő

Neil Gaiman: Sosehol (igazából ez inkább átmenet az urban fantasy és a mágikus realizmus között)

2021. jún. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Odette Beane - Egyszer volt, hol nem volt
2021. jún. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 thebookwasbetter válasza:
100%
locke lamora hazugságai
2022. febr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az #5-ös miért lett lepontozva? Kérdésre válaszolt...
2022. febr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a 4-es vagyok, és ugyanezt kérdezem a 0%-os valaszommal. Wtf?!
2022. febr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!