Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jaime Lannister útja szerintet...

Jaime Lannister útja szerintetek hova fog vezetni a következő könyvben? (Van egy hipotézisem.)

Figyelt kérdés

Szóval ugye Brienne elcsalogatja Catelynhez, hogy megöljék. Viszont tudjuk azt, hogy Jaime nem bűnös. Nyilván erről a lobogó nélküli testvériséget nehéz meggyőzni és a többség úgy gondolja, hogy mindenáron ki akarják majd végezni.

De én úgy gondolom, hogy Jaime sztorija ezzel nem teljes, Jon és Bran történetében még szerepet kell játszania. Jonnál azért, mert valószínűleg ő Rhaegar fia és Brannél azért, mert megnyomorította.

Ez az egész pedig "könnyen" kivitelezhető úgy, ha Jaimet nem kivégzik, hanem száműzik a Falra (ahova pl. Briennenek kell elkísérnie).


Szóval igazából csak ennyi, hogy szerintem nem fogják tudni kivégeztetni, hanem száműzik a Falra, ahol fel kell öltenie a feketét, így olyan karakterek közelébe tud kerülni (Jon és Bran), akik tovább segítik a karakterfejlődését.



2021. jún. 6. 17:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
És Catelyn, aki egy feltámadt hulla, meg egy csavargó banda mégis mi alapján száműzné a Falra?
2021. jún. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Mi alapján ítélnek halálra Freyeket?

Nem a technikai részét kérdeztem, hiszen az lehetséges.

Csak történetmesélés szempontjából.

2021. jún. 6. 18:38
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem, nem lehetséges.

Ha van valaki, akit utálsz, mondhatod drámian, hogy halálra ítéled és megölheted, (aztán ha szerencséd van, nem derül ki és nem tartóztatnak le vagy nem találnak meg), de nem viheted be az embert csak úgy a börtönbe, hogy akkor most ide száműzlek, itt maradsz. Fogja magát és kisétál, sőt, be se engednek vele, mert nem vagy se bíró, se rendőr.


Annyiban egyetértek, hogy valószínűleg nem az lesz Jaime végzete, hogy Brienne elviszi Kőszívhez és megölik. De szerintem oda se fogja vinni. Valami más feladata lesz Brienne-nek. Talán az volt az utolsó mondata, hogy Sansa él és érte kell elmennie (de már régen olvastam a könyveket, nem emlékszem, Brienne tud-e Sansa-ról).

Másrészt meg, Kőszív már csak a bosszúért él, Beric is utalt rá, hogy nem komplett a nő. Ő már nem adna akkor se olyan kedvezményeket, hogy na jó felveheted a feketét, ha joga lenne rá.

2021. jún. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Westeroson nincsenek rendőrök, nincs hagyományos értelemben letartóztatás.

Ellenben elfogathatnak embereket és ha kell, száműzhetik is őket.

Egyébként a fekete felöltése pont egyfajta menekvés az ítélkezés alól, hiszen ebben az esetben nem végzik ki vagy eltekintenek a bebörtönzésétől. Ahogyan ez a könyvekben többször előfordul.


Brienne hazudott Sansáról, hogy elcsalja egyedül Jaimet. Nem fogja máshova vinni, hiszen akkor kivégzik Podrickot és a másik lovagot, aki velük utazott.

Beric nem utalhat semmivel sem arra, hogy minek él Kőszív, mert halott. Meghal, miután Catelyn feltámad.

A bosszújának él, de attól még képes gondolkodni, hiszen akasztás közben kíméli meg Briennék életét is, ha cserébe elhozza Jaimet.


A másik, hogy a testvériség mellett szó szerint nemesek állnak, Cat csak egy a sok közül és valószínűleg a legbefolyásosabb ember, illetve köztük lehet már Brynden Tully is.

De ezektől függetlenül is felhatalmazva érzik magukat mindenféle ítélkezésre, amit végre is hajtanak vagy hajtatnak. Ne feledd, hogy egy isten nevében ítélkeznek.


Nem tudom, hogy tényleg ismered-e a könyveket, de a Falra nagyon sok indokból küldtek már embereket. Ezt összehasonlítani azzal, hogy mi van a mi világunkban (a börtönös példád) eléggé értelmetlen, mert Westeroson teljesen más törvények uralkodnak és nem bírók hozzák az ítéleteket, hanem nemesek, olykor szeszélyből vagy bosszúból.


Tehát megint, nem technikai szempontból kérdeztem, mert úgy lehetséges. Akár azért is, hogy valaki elkerüljön egy súlyosabb büntetést (pl. kivégzést), akár azért, mert rákényszerítik (pl. ha nem megy, akkor meghal). Mindegyikre van példa a könyvben, így vagy úgy.

2021. jún. 6. 21:59
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Esélytelennek tartom, hogy Jaime a Falra kerüljön, sokkal valószínűbbnek tartom, hogy idővel visszakeveredik Királyvárba, hogy Cersei-vel végezzen (szerintem a könyvekben ő fogja megölni a testvéres jóslat miatt). Kőszív nem fog a Fallal bénázni, amikor holtan akarja látni Jaime-t.


Esélyesebbnek tartom azt, hogy Theon kerül a Falra (nála se tartom valószínűnek), mert egyrészt párhuzamot képvisel Jon-nal (mindkettőjüket Ned nevelte annak ellenére, hogy nem vérszerinti fiai) és ugyanúgy sokat ártott Bran-nek.

2021. jún. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Ja igen és majd a királyi testőrség vezetőjét a Falra küldi egy Brynden Tully :DDD


Na jó én befejeztem, mert az istenért se akarod megérteni, amit írok.

2021. jún. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

5. Köszi. Theonról én úgy gondolom, hogy Deresben fog maradni, legalábbis egy darabig, amíg hasznára van Stannisnek. De a Fal is szimpatikus, akár utána is.

Igen, Cerseiről sokan gondolják így. Őszintén, szerintem Cerseinek már befellegzett, azzal, hogy hazudott a Martelleknek a Hegyről (legalábbis annak tűnik), szerintem lemossák a pályáról. Azt nem tudom, hogyan fog meghalni. Nem gondolom, hogy kivégzik, de alternatív büntetésként csendes nővért csinálhatnak belőle. Mindegyik Lannister testvér valamilyen formában torz vagy elveszíti a leghasznosabb testrészét. Cerseinek ez a nyelve, ezért azt el tudom képzelni, hogy kivágják (habár tudom, hogy a csendes nővéreknek alapból nincs kivágva). Ami párhuzamos kb. Jaime megcsonkításával. Én legalábbis így képzelem.


6. Értem amit írsz és el is magyaráztam, hogy miért szamárság.

Ember, Jaime a túszuk volt hónapokig, Catnek meg kellett szöktetnie, mert egyesek ki is végezték volna. Magasról tesznek rá, hogy milyen pozíciót tölt be az amúgy illegitim, fattyú királynál.

Egyébként nem tudom, hogy Jaime miben ütné Brynden Tullyt vagy miért ne ítélkezhetne felette. Lysáék is simán ítélkeztek Tyrion felett Sasfészekben.

Szóval te vagy az, aki nem akar itt valamit megérteni. Amikor legutóbb csekkoltam, akkor Westeroson az eskük megszegését elég komolyan vették és Jaime esküt tett Catelynnek, amit ő úgy gondol, hogy megszegtek. Vagy tényleg nagyon rég olvastad a könyveket vagy túl nagy dózisban toltad a sorozatot.

2021. jún. 6. 23:39
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#7

Lehetségesnek tartom, hogy a Martell-ek valamilyen bosszút állnak rajta, de esélytelennek tartom, hogy ők öljék meg. Hiába realistább Westeros világa más fantasy-khoz képest, az igazán fontos karakterek mindig különlegesebb, jelentőségteljesebb módokon haltak meg. Igazából el tudom képzelni a csonkítást, de nem tartom valószínűnek, mert Cersei-nek "beszélnie kell", hiszen nagyon jó párbeszédei voltak eddig és elpazarolt lehetőség lenne, ha már nem lennének.


Jaime csonkítása azért volt szükséges, hogy elinduljon egy karakterúton, hogy kicsit visszavegyen a magabiztosságából és átértékelje az életét és új helyzetét. Tyrion törpesége pedig meghatározza mindazt, ahogy az emberek (különösen Tywin) gondolnak rá. Mindkét esetben fontos karakterjellemet csináltak belőle, ami Cersei esetében nem lenne meg.

2021. jún. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nos, ilyen gondolkodás mentén akkor is elpazarolnák, ha megölnék, mert úgy sem beszél már sokat.

Nem hiszem, hogy mindenkinek feltétlenül meg kell halnia vagy éppen jelentőségteljesnek kell lennie a halálának.

Cersei rengeteg párhuzamot mutat egy korábbi királynéval, Alicenttel. Az ő "karakterhalála" is kimerül a megláncolásában. Onnantól még a szabadulása után is már egy megtört ember és a halála teljesen érdektelen, habár órási szerepe volt korábban.

Meg magának a karakternek a sorsa ugródeszka lehet egy másik karakter fejlődésében. Pl. egy olyan karakterében, aki meg akarja gyilkolni Cerseit, de azt látja, hogy ez a nő már egy emberi roncs. A megölése nem haragból vagy bosszúból fakad, hanem szó szerint "the gift of mercy" lesz.


A jóslatban is az szerepel, hogy Cersei a halálakor már megfullad a könnyeitől bánatában (vagy hasonló). Ez pedig szerintem csak akkor lehetséges, ha meg van fosztva minden hatalmától és régi árnya önmagának.


A Martellek szerintem sem ölik meg, hanem azt gondolom, hogy a Hegy azért lesz visszahozva, hogy végleg kiiktassák Cerseit a képből (tehát elítéljék a hazugságaiért). Ugye mindenki arra számít, hogy Sir Robert majd harcol érte, de ebben szerintem meglesz egy szimpla csavar, hogy csak azért van ott, hogy bizonyítsa, hogy egy szava sem hihető. Qyburn elvileg Oberynnel együtt tanult a toronyban, szóval Martell lojalistának tartom, aki azért van ott, hogy aláássa a Lannisterek uralmát, amit a visszahozott Heggyel tesz meg.


Na mindegy. Remélem, hogy hamarosan kijön az új rész, mert már nem bírom kivárni, ahogy talán ez ebből az eszmefuttatásomból is látszik. xD

Bocs.

2021. jún. 7. 00:13
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt kedves kérdező, olyan érvekkel kukázod mások válaszat ami nem igaz.

Kőszív Úrnő nem egy a többiek közzül, hanem a vezető, akit fanatikusan követnek. Másrészt megölni bárkinek joga van bárkit csak utánna viselnie kell a következményét. A Falra pedig csak olyan nemesek küldhetnek (kötelezően) embereket, akik valami magasabb nemesi ranggal rendelkeznek,tehát a király által törvényileg elismertek. A Lobogó Nélküli Testvériség ezzel ellentétben "bűnözők" alkotják, tehát ha akarnák sem küldhetnék a Falra Jamie-t. A #3 pedig jól mondta hogy gonosz lett Kőszív Úrnő, csak annyiban tévedett hogy ezt nem Beric, hanem Myr-i Thoros mondta.

Az pedig biztos hogy Cersei-t nem fogják megcsonkolni, mert neki szerintem még sok dolga lesz, elnémítani pláne nem fogják. Szerintem kedves kérdező még nem éreztél rá A tűz és jég dala sorozat dinamikájára, mert kicsit karakteridegen illetve íróidegen fordulatokra gondolsz. De ki tudja, lehet George RR Martin még a végén neked ad igazat.

2021. jún. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!