Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Fantasy könyvek ajánlás?

Fantasy könyvek ajánlás?

Figyelt kérdés

Olyanokat keresek mint a Démon-ciklus, Látnok-ciklus, WoT, Hollóárnyék-trilógia, Arkánum krónikák.


Nagyon szeretem az olyan könyveket amikben kevés a technológia és van benne mágia. Kb ez köti a korábban felsorolt könyveket egymáshoz. (Kivéve az arkánum krónikát). A trónok harcát olvastam de direkt nem irtam mert nem annyira tetszett. Kicsit túl lassu volt a közepe felé. De a spinoff sorozata, a 7 királyság lovagja tetszett.



2021. jún. 22. 09:10
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Bocs, de nekem a WOT a World of Tankset jelenti, úgyhogy az nem tudom, mit takar (és a Google sem volt nagyobb segítség. :D)


Viccet félretéve:

- A Hollóárnyék trilógia írójának, Anthony Ryannek a másik könyve, az Ébredő tűz. Nem egy Vér éneke-Várúr szint, de abszolút érdemes ránézni.

- A Szél neve, szintén nagyon ötletes valószínüleg-könyvtrilógia. Azért valószínűleg, mert az írója kb többet kotlik a sorozatzáró köteten, mint George R. R. Martin a Trónok harcán.

- Vaják. Nekem annyira nem tetszett, de az emberek többsége imádja, úgyhogy idecsapom ezt is.

- Gyűrűk Ura: Nincs, hogy ne hallottál volna róla. Azért ideírom, hátha... nem tudom. Egy barlangban laksz, és még nem jutott el hozzád a cím. :D

- The Rise of Kyoshi: Ha tudsz angolul, akkor kihagyhatatlan. Az Avatár: Aang legendája tv sorozat kvázi előzménye, de abszolút érthető anélkül is. Az egyik legzseniálisabb könyv, amihez szerencsém volt. (Könyveket kértél, de ha már Rise of Kyoshi, hadd említsem meg, hogy az Avatár sorozat is megfelel az elvárásaidnak, és tömény zsenialítás a 61 részével, úgyhogy nézz rá arra is! :D)


Csak felnőtteknek szóló fantasy-kat írtál példának. Ifjúsági is jöhet, ha minden pontodnak megfelel? Kifogytam a felnőtt fantasy-kból. :D

- A vadonjáró tanítványát ajánlom nagyon, egyik óriási kedvencem.


Ezeket még nem olvastam, de a leírásuk alapján érdekesnek tűnnek:

- Mákháború

- Ködszerzet

- Idő kereke (ennek kétszer is nekiálltam, és egyszer sem jutottam a végére. Ez mondjuk nagy részben köszönhető annak, hogy nekem csak a régi kiadással van meg a könyv, és a régi magyar kiadás kritikán aluli lett.)

- A démoni kultiváció nagymestere. Pocsék a magyar fordítás, ezért is adtam fel egy fejezet után. Angolul kéne elolvasnom...


Ha nem zárkózol el a japán kultúrától, még pár light novelt ajánlanék még. :D

- Goblin Slayer

- Re Zero (itt az történik, hogy a való világból kerül át egy fantasy-világba. Amúgy pár gyengébb - nem gyenge, csak gyengébb - kötet után a sztori maga zseniális. :D)

- Spice and Wolf - Ha nagyon türelmes, gondolkozós típusú ember vagy. Nagyon lassú sztori, de én szeretem.

- Arslan Senki: Ezt tök felesleges ideírnom, mert 90%-ban biztos vagyok benne, hogy nem tudsz japánul, erről pedig sem angol kiadás, sem angol fanfordítás nem készült, de ez is remekmű. Van belőle anime is, ha érdekel.

- The Twelve Kingdoms - Hasonlít egy kicsit a Re Zerora.


Remélem, tudtam valamennyit segíteni! :D Szép napot.

2021. jún. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elantris
2021. jún. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Eggyes a vadonjáró tanitványát a rise of kyoshi-t a goblin slayert a re zero-t olvastam. A WoT az wheel of time, idö kereke. Kösz a többi ajánlást.
2021. jún. 22. 10:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Széthullott Birodalom trilógia

A Vörös Királynő háborúja trilógia (az előző folytatása)

Éjangyal trilógia

Assassini trilógia

Kitaszítottak sorozat (magyar írónő műve, de még csak az első kötet jelent meg)

A démoni kultiváció nagymestere (ha nem zárkózol le a kínai irodalomtól sem)

Az Északi erdő legendája trilógia (orosz legendás középkori történet)

A Gyűrűk Ura trilógia

A hobbit

Kyou Kara Maou (light-novel sorozat, ami jó hosszú, de anime is van belőle + manga)

Heaven Official's Blessing (szintén kínai, angolul lehet olvasni, ugyanaz írta, aki a Démoni kultivációt is + van magyar fanfordítása is)

Scum Villain's Self Saving System / Scumbag System (dettó ajánlom olvasni + van magyar fanfordítás is)

2021. jún. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

„- Idő kereke (ennek kétszer is nekiálltam, és egyszer sem jutottam a végére. Ez mondjuk nagy részben köszönhető annak, hogy nekem csak a régi kiadással van meg a könyv, és a régi magyar kiadás kritikán aluli lett.)


- A démoni kultiváció nagymestere. Pocsék a magyar fordítás, ezért is adtam fel egy fejezet után. Angolul kéne elolvasnom...”


Tényleg nem értem, hogy miért olvas valaki fantasy-t/scifit magyarul: a fordítások annyira gyengék...

2021. jún. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
#5 Magyarul olcsóbb, könnyen beszerezhető, és abszolút nem mindig gyenge a fordítás. A kettőnél, amit kiemeltem, az volt, de rengeteg ellenpéldát tudok felhozni.
2021. jún. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös, nem mindenki tud olyan szinten angolul, hogy végigolvasson egy regényt. Sőt, sokan egyáltalán nem beszélnek idegen nyelvet.


A démoni kultivációnál is csak az első kötet fordítása gyenge, a többié már élvezetes. Azok már kaptak szaklektort.

2021. jún. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
@6 Annyival nem drágábbak (ha egyáltalán), a beszerezhetőség 25 éve sem volt probléma, két ilyen típusú (sff) kiadónál is dolgoztam, szóval van tapasztalatom arról, hogy kikre bíztak fordításokat. És ahogy már itt is többször leírtam: egymás mellé kell tenni a szövegeket, és bizony lesz nagy csodálkozás.
2021. jún. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jenn Lyons: Királyok ​Veszte

Joe Abercrombie: A ​penge maga

Stephen Lawhead: Az ​édenkert háborúja

Steven Erikson: A ​Hold udvara

Brian McClellan: Vérrel ​írt ígéretek

Adrian Tchaikovsky: Pókfény

R. A. Salvatore: Otthon

Nicholas Eames: A ​Wadon királyai

Terry Pratchett: Vészbanyák

Robert Jackson Bennett: Lépcsők ​városa

2021. jún. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Anna0806 ***** válasza:

Én nagyon sok fantasy-t/urban fantasy-t olvasok és remélem tudok segíteni. Nálam eddig ezek voltak a befutók.


Anna Banks: Szirénia öröksége trilógia

Sandra Regnier: Sárkányok gyermeke trilógia

Cynthia Hand:Angyalsors trilógia

Szurovecz Kitti:Fényemberek trilógia

Holly Black: A levegő népe sorozat

Julie Kagawa: Vastündérek sorozat

Aprilynne Pike: Wings sorozat

Sarah J Maas: Üvegtrón sorozat

Sarah J Maas: Tüskék és rózsák udvara sorozat


Ezek mind nagyon klasszak szerintem és bár nem sűrűn találkozok jó fantasy-vel ezek mind azok voltak. Remélem lesz köztük olyan ami tetszik. Én csak ajánlani tudom őket. Sok fent van PDF-ben és mind megvan már magyarul is.

2021. júl. 2. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!