Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hová töltsem fel a fordításaimat?

Hová töltsem fel a fordításaimat?

Figyelt kérdés

Nyelvgyakorlás céljából fordítgatnék novellákat, könyvekből részleteket vagy egészet. Ezeket szeretném majd feltölteni valahová, egyrészt hogy egy helyen, hozzáférhető formában meglegyenek; másrészt ha találnék rá embert, akkor lektoráltatnám, és ugye elég lenne ilyenkor egy link, illetve maguktól is ráakadhatnának. Akiket meg érdekelne az adott meg nem jelent könyv, azok megismerhetnék a tartalmát.


Milyen helyet ajánlotok ilyen feltöltésre?



2021. jún. 25. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Én ilyenre csak a wattpadot tudom ajánlani. Biztos van más is de én csak ezt ismerem. Sokan szidják ugyan, némileg jogosan, mert a feltöltött könyvek nagy része, nos, nem a legkiemelkedőbbek, elismerem (helyesírási hibák rengetege, rosszul megírt 18+os tartalom, celebekről készült ff-ek). Viszont vannak még, akik a minőségibb tartalmat keresik, és ha rád talál a megfelelő olvasótábor, akkor egész nagy olvasottsága lehet a fordításodnak.
2021. jún. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Wattpad

Merengő


Utóbbin is lehet fordításokat közzétenni, és a legjobb oldal, amit ismerek.

2021. jún. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Merengőre hová lehetne feltölteni egy Pretty little liars könyvfordítást? Vagy az Etetés című könyv második kötetét? Csak fanfic meg saját történet kategóriát látok.
2021. jún. 25. 16:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A Merengőre csak az eredeti szerző engedélyével engednek fel fordítást, amit lényegében csak fanfictionok esetében tudsz elkérni. Megjelent, copyrightos dolgot nem tölthetsz fel.
2021. jún. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom saját blog létrehozását

Kanadahun (itt vannak rajongói forditók/csapatok)

Facebook könyves csoportok

2021. jún. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Magyarországon már elkaszált regényekkel próbálkoznék, amiknek a folytatása engem is érdekelne. Mivel így kiadói jogok nem sérülnek, annyira nem is érdekli őket. Lektort sajnos nem találtam, pedig már kerestem több helyen is, de amint megkapták a fejezetet, el is tűntek; így sajnos másképp nem tudom ellenőriztetni a munkám.


Blog jó ötlet.

2021. jún. 26. 19:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne sérülne kiadói jog? Oké, jegelték a projektet, de a hazai fordítás és kiadás joga náluk van még. Akkor is, ha úgy döntöttek, hogy nem folytatják.

Blog esetén tied a felelősség, kivétel, ha nem a tied a hoszting. Pl. a Blogger/blogspot blogoknál a Google azonnal töröl, ha copyright claim érkezik, nem szoktak mérlegelni. Eltart egy darabig, mire ellenőrzik, ez igaz, de utána nincs figyelmeztetés meg értesítés. Ezzel számolj azért.

2021. jún. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kaszált projekteknél vagy meg nem vásárolt jogoknál nem szokták zargatni a pár fejezetet lefordítókat, hisz mivel nincs és nem is tervezett a magyar megjelenés, így nem veszi el a vásárlóerőt tőle, eredeti nyelven szintén nem vennék meg, így onnan se vesz el vásárlót. Jogilag az eredeti jogtulajdonosok felléphetnének, de nem szoktak.
2021. jún. 27. 08:54
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
De, sérti a jogokat (az eredeti szerzőét és a magyar kiadóét is). Az más kérdés, hogy egy random kis fordítócskát nem fognak ennyiért levadászni, de attól még a jogokat ugyanúgy sérted.
2021. jún. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Miért sértené a magyar kiadóét, ha nincs magyar kiadása? Van, amelyik kiadó rég megszűnt, másiknak nincs szerződése a további kötetekre, évtizedekkel ezelőtt íródott, és azóta magyarul meg nem jelent könyveknél nincs semmilyen magyar kiadói jog. Nyilván nem friss, kiadóknál lévő könyvekből fordítanék pár fejezetet.
2021. jún. 27. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!