Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Láttok-e összefüggést egy...

Láttok-e összefüggést egy könyv borítója és annak beltartalma között? Illetve választotok-e könyvet a borítója alapján?

Figyelt kérdés
Értem itt ez alatt, hogy pl. ha nagyon díszes, úgymond cicomás egy könyv borítója, vagy teljesen egyszerű a megjelenése.

2021. jún. 30. 11:58
A kérdező szavazást indított:
Választásomnál elsődleges, hogy a borító figyelemfelkeltő, azaz díszes legyen
A borító megjelenése utaljon a könyv történetére
A borító megjelenése legyen minimalista
Nem a borító alapján választok könyvet
30 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha venni akarok könyvet, akkor fontos, hogy szép legyen a borítója, illetve a gerince. Ha valamiből nincs szép kiadás, azt megveszem antikváriumban 300 Ft-ért, kiveszem a könyvtárból, kölcsönkérem valakitől stb.
2021. jún. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tetszik a borítója egy könyvnek, nagyobb valószínűséggel olvasom el a hátulját, de itt a cím is számít. Egy díszes és egy minimalista is nézhet ki jól, nem mindenkinek ugyan az kelti fel az érdeklődését.

De nem feltétlen a borító dönt, én pl a Vajákot borító alapján nem vettem volna meg, pedig jó könyv.

2021. jún. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan könyv(Jók és Rosszak iskolája), amit borító alapján választottam, de nem ez az elsődleges szempont. Persze pluszpont, ha kívülről is szép a könyv. :)
2021. jún. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a borító alapján szoktam könyvet választani, viszont ha csak nézelődök és nem egy konkrét könyvért megyek, akkor nagyobb eséllyel veszek le a polcról egy olyan könyvet, aminek tetszik a borítója és ha a hátulján lévő szöveg is meggyőz meg az első oldala, akkor megveszem. Szóval azért van mikor számít. Amúgy sokszor a borító alapján nagyjából már be lehet lőni, hogy milyen típusú könyvről van szó és ez szerintem jó is, megkönnyíti a keresgélést.
2021. jún. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4-es!

Kérdésem lehet, nem egészen jól tettem fel, de pontosan erre gondoltam, amit Te írsz a válaszodban. Ergo, egy borítóból meg tudjuk-e ítélni azt, hogy milyen irodalmi tartalmú könyvet tartunk a kezünkben. Nekem eddig a Te válaszod a legszimpatikusabb, bár én még nem pontoztam senkit.

2021. jún. 30. 19:46
 6/9 D-Mano ***** válasza:
100%
Én (nem mindig, de) legtöbbször borító alapján vettem könyvet. Idáig csak egyszer nyúltam ezzel mellé. Pedig többféle műfajból válogattam így már.
2021. júl. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó esetben van összefüggés a borító és a tartalom között, sokszor már csak a borító alapján meg lehet mondani, hogy pl. YA vagy erotikus könyv. Így sokkal könnyebb könyvet keresni ha csak nézelődök, pl. azok mellett a könyvek mellett én csak elmegyek, amiken egy félmeztelen srác van, mert az valószínűleg erotikus könyv lesz, én meg azokat nem szeretem; de aki meg pont ilyet keres, annak meg fel fogja kelteni a figyelmét. Szóval szerintem jó, ha egy borító szép és tükrözi a könyv tartalmát mert sokkal nagyobb eséllyel megtalálja a célközönség.

Ha egy könyvesboltban nézelődök valamennyire figyelembe szoktam venni a borítókat, ez alapján választom ki, hogy melyik tartalmát olvasom el, de végül az utóbbi alapján döntök.

Természetesen szoktam olyan könyveket is olvasni, amiknek nem túl szép vagy figyelemfelkeltő a borítója, de ezeket általában mások ajánlják (akár személyesen, akár csak egy posztot látok róla valahol) magamtól nem annyira szoktam észrevenni őket egy boltban, max. akkor ha a címük nagyon megfog, vagy esetleg már korábbról ismerem - és szeretem - az író munkásságát. Viszont ezeket nem minden esetben veszem meg, sokszor inkább csak kiveszem őket a könyvtárból vagy elektronikus formában olvasom el.

2021. júl. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, legyen összefüggés a borító és a tartalom között. Egy időben sokat könyvtáraztam, és pusztán cím vagy borító alajpán választttam olvasnivalót. Volt, hogy bejött, volt, amikor nem.

Ott van például az Alekszandra és a Teremtés növendékei című könyv, nekem tetszett, mert szeretem a mágikus realizmust, de a borítón tündérek vannak, a könyvben meg egy darab tündér se.

2021. júl. 3. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Anna0806 ***** válasza:
73%
Ha könyvet akarok olvasni akkor először mindig a borítóját nézem meg. Általában így van ez akkor is amikor könyvtárban illetve könyvesboltban vagyok. Ha a borító tetszik sok esetben elolvasom a fülszöveget (megjegyzés ez olyankor érvényes amikor nem céllal megyek). Amikor konkrétan tudom mit akarok ott már nem dönt semmi. Nincs borító, nincs fülszöveg, nincs semmi. Az fix, hogy megveszem. Viszont vannak olyan könyveim is aminek borzalmas a borítója és mégis abban a csoportban van az egyik kedvenc könyvem. Sokszor nem számít, hogy szép-e a külső. Ha nem tetszik akkor a hátulját nézem meg. És ha az megvett akkor oké. Egyébként meg szeretem az olyan könyveket amiknek a borítója már utal a benne történtekre. Ott van például a Ragyogó szemek című regény. Ott anélkül is ki lehet saccolni, hogy mi fog történni, hogy megfordítanám. Ránézek és kb tudom a lényeget. Az már egy kész történetet fest le. És ez szerintem jó. Szóval előfordul, hogy borító alapján választok, de az is, hogy nem.
2021. júl. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!