Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki gyűjti rajtam kívül a...

Ki gyűjti rajtam kívül a Stephen King könyveket? Miért rajongtok érte, melyik a kedvenc könyvetek/miért? Ill. mennyit olvastatok már a kb 70 könyvéből (regény+novelláskötetek)? Utolsó kérdés:Melyik könyvek közötti összefüggés okozott nektek euforiát?

Figyelt kérdés
Eddig 28 könyvet olvastam, a többit még keresem hogy megvásárolhassam. Minél több könyvet olvasok el, annál jobban kiteljesedik bennem S.K. világa. Minden kezd összefüggeni mindennel, még a novellák is. Nem árulom el mi áll minden közepén, remélem hamarosan feldobódtok ha megtudjátok kedves olvasók :D

2018. dec. 21. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagy rajongója vagyok, szinte az összes könyve megvan.

Több kedvencem van, de van 2 könyv ami az örök kedvenc. Az egyik a Végítélet könyve. A másik a setét torony sorozatkönyve. Most bár nagyon még nem tudok angolul, de angol nyelven is elkezdtem megvásárolni a könyveit. Szerencsémre, kint élek, és a carboot piacon pár pennyért megtudom venni őket.

2018. dec. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A férjemmel nagyon szeretjük, szülinapra, karácsonyra nem kérdés, mit veszünk egymásnak. Egyik kedvencem a Tortúra, ez filmen is zseniális ( pedig keveset csinaltak meg jól), a másik a Sorvadj el!
2018. dec. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A könyvek közti összefüggés nem fogott meg eddig. De az ahogy ír,az amiről ír, a műfaj amiben ír igen. Az első SK könyv anit olvastam anno, az "Az" volt. És ez maradt a kedvencem. Mielőtt ezt olvastam olvastam más horrort és thrillert és láttam a horrorfilmek többségét. De ekkor értettem meg, hogy mi a horror. Egyszerű de sokoldalú. Nem vagyok író, de tulajdonképpen másodállásban "írást tanulok" ha érthető a kofejezés. Szeretnék írni, de lassan megy, mire írástechnikát, dramaturgiai érzéket sajátítok el valamennyire. De megéri, úgy érzem. És ekkor döntöttem el, hogy írni akarok, amikor ezt olvastam és minél több Stephen King-et olvasok annál erősebben akarom.
2018. dec. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Én eddig olvastam tőle a Rendcsinálókat, Állattemetőt, Christinet, Minden sötét csillag seholt, Titkos ablak titkos kertet, Halálsoront, Cujot, Carriet, Borzalmak városát, A remény rabjait, Éjszakai műszakot, Ragyogást, Bilincsbent, Hasznos holmikat,Napkutyát,Dolorest, Minden halálit, de még mindig nem találtam meg az összefüggést a könyvek között, biztos velem van a baj. :D
2018. dec. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én most kezdtem el őket gyűjteni.

Ami a legjobb, az egyértelműen a Ragyogás.

De eddig nem volt ami ne tetszett volna. Talán a Duma Key utolsó harmada...

2019. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Minden könyve megvan. Legtöbbet ajándékba kapom. Most kaptam meg a legújabb könyvét amit a fiával Owen Kinggel együtt írt. Csipkerózsikák! Már elkezdtem olvasni, és nem lehet letenni annyira jó.
2019. jan. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Fárasztó96 ***** válasza:
Nemrég kezdtem gyűjteni, eddig Cujo, Később, Carrie, Állattemető, Tortúra van meg. Álom doktort a névnapomra igérték, ami nemsokára esedékes. Első kettőt olvastam, majdnem eldobtam az agyam tőlük... :D
2022. nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egész sokat olvastam tőle, bár közel sem mindent, a kisebb elbeszéléseiből például jóformán egyet sem.


Talán a Rémkoppantókat kivéve mindegyik tetszett, eltérő mértékben.


Nekem talán a Kedvencek temetője a kedvencem, A Hosszú menetelés és a Végítélet is dobogósok. King elképesztő atmoszféra teremtésben és nekem is mindig tetszik, mikor egyes helyszínek/szereplők/események itt-ott visszatérnek. King gyakorlatilag saját Univerzumot épít ezzel! :)

márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!