Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen jó fantasy vagy scifi...

Milyen jó fantasy vagy scifi könyveket amik farkasokról szólnak vagy közük van hozzá?

Figyelt kérdés

Olyasmi könyvekre gondolok mint a Wings of fire könyvek, vagy a Warrior cats, csak farkasokkal. Ezek az állatok szemszögéből nézve vannak megirva. Nem kell hogy ilyen legyen, ezek csak példák. Csak szeretem az állatokról szóló történeteket és kíváncsi lennék egy farkadosra, ha van ilyen.

Tudtok ilyeneket? Nagyon megköszönném ha írnátok.



2021. júl. 5. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Jack London-A vadon szava-nem mai könyv, de ebben a témában a legjobb.
2021. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Robin Hobb könyvei, pl. a Látnok-ciklus, a főszereplő az első részben kutyákhoz kötődik, de a másodiktól már egy farkashoz (spoiler)


George R.R. Martin: A tűz és jég dala (ebben a szereplők nagy részének hasonló képessége van, mint Fritznek Robin Hobb könyveiből)

2021. júl. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*hopsz, Fitz xD
2021. júl. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez kutya, de szimpla édesbédes fajta:


Adrian Tchaikovsky: Hadállat

2021. júl. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ami hirtelen farkasos eszembe jutott az a Fehér Agyar. (Igaz, ezt még nem olvastam)


De ha más állattal is érdekel, tudok egy párat, bár a többségét már rég olvastam.


Ilyen témában, hogy az állatokról szól, az ő szemszögükből, egy nagyon jó könyv a Tűzhozó. Csak az szarvasokról szól.


Kutyásból ajánlom az Egy kutya négy életét és az Egy rosszcsont kutya naplóját.


Hörcsögös a Spuri és a nagyvilág (ez ifjúsági)


Macskás a Vérmacska avagy Alfi világuralomra tör. (Enyhén szólva trágár, felnőtteknek szóló könyv)


És végül, nem bírom ki, hogy a Hadállathoz ne szóljak hozzá :D

A leírásnak végülis megfelel, elég komoly témát boncolgat. Bár azért megjegyezném hogy a főszereplő, akinek a szemszögéből végigkövethetjük az eseményeket ugyan kutya, de biomorf, egy génsebészetileg létrehozott hadifegyver.

2021. júl. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azta, köszönöm szépen a sok hasznos választ!

Sok-sok jó könyvajánlót kaptam, köszi.

Ha esteleg ismertek még nyugodtan írjátok le, hátha másnak is tudtok könyvet ajánlani

2021. júl. 9. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!