Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Személyiségelemzés,a bennünk...

Személyiségelemzés,a bennünk lévő potenciál kiderítését elősegítő könyv létezik?

Figyelt kérdés

Tehát gondolok pl. teszt jellegű könyvre amiből pontos következtetéseket lehet levonni,vagy valami hasonlóra.:)

A segítséget előre is köszönöm ha bárkinek van tudomása ilyen könyvről!



2021. júl. 12. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológiai tesztek értelmezéséhez rutin és szaktudás kell, azt pszichológusok tudják értelmezni. Néha HR-esek bénáznak vele, de ők se igazán értenek hozzá. Szóval rendes tesztet könyvben nem fogsz találni, inkább csak a neten amolyan könnyített verziókat. Keress rá Big Five-ra, az jó kiindulópont.

Szerintem tesztek helyett önismereti könyveket olvass.

A benned rejlő potenciál kibontásával meg tehetséggondozók és coachok foglalkoznak.

2021. júl. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem az MBTI (Myers-Briggs teszt) nagyon bejött, online is sok teszt van például ez: [link]


Könyvet az MBTI-vel kapcsolatban nem olvastam, de online is nagyon sok minden megtalálható. Én pl. INFP vagyok, és ebből az eredményből úgy tanultam a legtöbbet, hogy azokat az állításokat, melyek elvileg igazak egy INFP-re (pl. nem meri a haragot igazán megélni) , azokat megfigyeltem magamon is, hogy mennyire igaz rám. Akár másokat is bevonhatsz ebbe a folyamatba, megkérdezheted őket, mennyire gondolják úgy, hogy igaz rád az adott állítás. Fontos még, hogy ne zárj ki semmilyen jellemvonást azonnal, mert sokszor, amit a leginkább nem akarsz, hogy igaz legyen rád, az a legigazabb.. :) Szóval az önismeret elég melós dolog, de egy-egy teszt vagy könyv nagyon jó alap lehet hozzá, sok új dimenziót megnyithat előtted (pl. nekem az előbb említett haragmegélés ilyen volt :)


Van viszont egy vastag és nagyon részletes könyv teszttel, amiben nagyon el lehet merülni: Riso & Hudson - Az Enneagram bölcsessége. Erre is érdemes lehet ránézned.

2021. júl. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A myers briggs test egy teljesen pontatlan személyiségteszt, amivel rengeteg embert húznak le minden évben.
2021. júl. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az Idiótákkal körülvéve c. könyv egy konkrét elemzést mutatba humoros, közérthető formában. Én anno is ugyanúgy megértettem 12 évesen, mint most 19 éves fejjel, szóval eléggé egyszerű nyelvezetű
2021. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!