Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki a jobb Dumbledore?

Ki a jobb Dumbledore?

Figyelt kérdés
Nagyon hálás lennék, ha azok válaszolnának, akik elolvasták a könyvet (azért ebbe a kategóriába tettem), mert ők pontosan látták, hogy milyen karaktert szeretett volna megformázni Rowling, és milyen lett belőle.

#Harry Potter #színész #Dumbledore #richard harris #michael gambon
2021. júl. 12. 23:44
A kérdező szavazást indított:
Richard Harris (1,2 rész)
Michael Gambon (3,4,5,6 rész)
38 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
KI maradt még ki? Szinészek közül?
2021. júl. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Senki, csak elrontottam a részek kiírását (nagyon szeretem a Harry Potter könyveket, de nem szeretem a filmeket, és nem tudtam, hogy abban a hetedikben szerepel még Dumbledore).

Ha az eredeti 7 részes sorozatot nézzük, és a mostanság megjelenteket nem, akkor ők ketten alakították.

2021. júl. 12. 23:53
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Richard Harris jobban hasonlít a könyvbéli "bölcs, öreg" Dumbledorehoz. Ugyanakkor a Michael Gambon féle karakter sokkal inkább az a Dumbledore, akitől még Voldemort is fél, ellenben igazgatóként egy kissé agresszív lett az a karakter.
2021. júl. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

Egyetértek a 3. válaszolóval. Nyilván nem volt ideális, hogy színészt kellett váltani, és a Gambon-féle Dumbledore csinált olyan dolgokat, amik egyszerűen nem, vagy nem úgy történtek meg a könyvekben (ez amúgy inkább rendezői vagy forgatókönyvírói hiba, de mindegy is). Viszont Richard Harris nem tudta volna hitelesen visszaadni a Voldemorttal való csatát az ötödik részben. Egy bölcs, de kissé gyenge, idős, törékeny férfinak tűnt, aki tökéletes volt a korai részekhez, de nem tudta velem sem elhitetni, hogy Voldemort félhet tőle, mert annyira erős varázsló. Dumbledore a könyvekben többször is úgy van leírva, mint akinek a tekintetében van valami "csibészes", ami azonban szinte fenyegetővé válik, ha igazán feldühítik.

Pont ezért azt gondolom, hogy az igazság valahol a kétféle megformálás között található. Richard Harris szinte tökéletes volt azokhoz a részekhez, amikben szerepelt, hiszen addig szinte csak annyit tudunk a karakterről, hogy bölcs és megfontolt. Michael Gambon kevésbé volt tökéletes a későbbi részekhez (ezért végül nem is rá szavaztam), de sokkal inkább el tudtam róla képzelni azokat a dolgokat, amiket a későbbi könyvek során tudtunk meg Dumbledore-ról. Elhiszem, hogy félt tőle Voldemort, és azt is, hogy egy hatalmas, idős kora ellenére is elképesztően erős varázsló. Ezért azt gondolom, hogy egyik színész sem tudta volna megfelelően eljátszani a karaktert azokban a részekben, amelyekben nem szerepeltek, de elég jók voltak, amikor valóban ők formálták meg Dumbledore-t. Ezekben a részekben azonban főként Richard Harris teljesített jól, az első két részt figyelembe véve, ezért rá szavaztam.

2021. júl. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
24%
Nekem Jude Law is tetszett, mint fiatal Dumbledore.
2021. aug. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!