Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ezzel az olvasási problémával...

Ezzel az olvasási problémával mit tudok kezdeni?

Figyelt kérdés
Imádok olvasni! Falom a könyveket. Viszont van egy rossz szokásom, amit sehogy se tudok levetkőzni. Mégpedig az, hogy átugrom a szövegeket. Ezt ne úgy értsétek, hogy konkrét mondatokat ugrok át, hanem úgy, hogy amikor egy általánosabbnak mondható szövegrészlethez érek, akkor azt csak felületesen átpörgetem. Vagy ha nevekről van szó. Ha tudom, hogy nem túl fontos szereplő neve derül ki, akkor azt átugrom. Persze elolvasom ezeket a szövegeket is, de figyelmetlenül. Majd pár oldallal később mindig rájövök, hogy ez meg az fontos lett volna. Vagy a legrosszabb mikor olvasok egy oldalt és minden második mondatnál vissza kell mennem az előzőhöz és újraolvasni azt mert észreveszem, hogy nem figyeltem rá és tök nem értettem meg ami le van írva. Ezt hogy lehetne javítani? Nagyon zavar...

2021. júl. 23. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tudatosan olvasd újra a bekezdést, ha észreveszed, hogy átugrottad/csak átfutottad. Ennyi. Előbb-utóbb megszokod.
2021. júl. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt mondanám, olvass tudatosan, figyelj arra hogy mindent részletesen olvass el. Ez rontani fog az élményen, mert nem haladsz úgy, nincs meg az a lendület amivel olvasni szoktál, de egy idő után megszokod (ha kibírod addig) és akkor nem lesz ezzel baj.
2021. júl. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanezt szoktam csinálni😂

Ilyenkor, ha rájövök, hogy el kellett volna olvasni, gyors visszamegyek ahhoz az oldalhoz, amit átfutottam és elolvasom.

Ezek után már lassabban és nagyobb odafigyeléssel olvasok, ki ne hagyjak valamit.

Szóval inkább olvass lassabban

2021. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!
2021. júl. 24. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!