Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Voldemort miért nem kapta...

Voldemort miért nem kapta vissza a régi külsejét?

Figyelt kérdés

Voldemort fiatalon egy jóképű srác volt. Amikor újra testet öltött a negyedik kötetben, miért nem a régi külsejét kapta vissza, miért lett olyan csúnya?


Amikor újászületett, nem azt a külsőt kellett volna visszakapnia, mint ami akkor volt neki, amikor még Tom Denemként volt ismert?


2021. aug. 14. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

A Harry Potter univerzumban rengeteg logikai buktató van. Mondhatni vannak üresen hagyott foltok amik nem hogy nincsenek megmagyarázva, még csak értelmük sincs.

Az egyik apróbb ilyen vakfolt Voldemort és az ő aalakja.


De hogy a kérdésre is válaszoljak.

Valószínűleg azért nem kapta vissza régi alakját, mert mindössze a horkrukszok miatt (vagyis a lelke darabjai miatt) maradt életben. Ergo a teste elveszett. Aztán hogy újra alakot ölthessen, Féregfarknak kellett neki segítenie. Már elég régen olvastam, de ha jól tudom volt valamilyen szertartás, amit Féregfark megcsinált hogy Voldemort visszatérhessen. Ott mindenféle vackot kellett beledobálni (csontok, hús, vér, talán Féregfark húsa), aztán egy ilyen összetevőjű cucc ól, nem csoda hogy nem született valami szépséges lény.

De igazából ez csak az én ötletem, már lehet az előtt is ilyen volt, hogy elvesztette a testét (mármint csúnya). Ki tudja lehet megcsúfult a sötétmágiától.

Viszont én elég régen olvastam a könyveket, a filmeket meg szerintem nem is láttam végig, szóval lehet hogy hülyeséget írtam. Egyébként biztos vannak HP-s fórumok vagy blogok, kérdezd meg ott, vagy lehet meg is találod

2021. aug. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is régen olvastam, de úgy emlékszem, volt valami magyarázat, hogy minden egyes horkruksz készítésénél elveszít valamit emberi mivoltából, így én úgy gondoltam, ez a külsején is látszott, hogy egyre inkább szörnyszerû. Ezért valószinûleg már így nézhetett ki a halála elôtt is.
2021. aug. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Voldi már majdnem betöltötte az 55-öt, amikor Harry miatt szellemszerű izé lett.


Meg minden lélekdarab leválasztása nyomot hagyott a külsején, ami nem is zavarta, imponált neki, hogy félnek tőle.

2021. aug. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden horcrux készítése változtatott a külsején ebbe az irányba, és végül, a teste elvesztésekor már úgy nézett ki, ahogy újra testet öltött. Tehát a régi külsejét kapta vissza, ami akkor már nem volt szép, mikor rátámadt Harryre.
2021. aug. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!